Διαφήμιση

Διάφορες απορίες για Recovery

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Διάφορες απορίες για Recovery

      Καλησπέρα. Εγκατέστησα εχθές την Ελληνική Stable ROM V.6.7.1.0 που έρχεται με το CWM. Η συγκεκριμένη ROM δεν έκανε το κινητό μου root αυτόματα. Μπαίνοντας στο μενού του Recovery, μετα την επιλογή Reboot, με ενημέρωσε οτι το System 1 δεν έχει root και αν θέλω να το κάνω τώρα. Πάτησα οχι και μου εμφάνισε το ίδιο και για το System 2. Παλι πάτησα οχι. Θέλω να κάνω root την συσκευή ομως δεν ξέρω αν αυτός ο τρόπος είναι σωστός (μέσα απο το CWM). Μέχρι τώρα νόμιζα οτι χρειάζεται κάποιο extra πρόγραμμα στον υπολογιστή. Αν μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος με αυτό θα τον ευχαριστούσα.
      Επίσης άλλη μια απορία που έχω είναι εαν είναι προτιμότερο το backup του CWM ή με το Titanium Backup εφ' όσον κάνω τελικά το root.
      Τέλος, μια μικρή διευκρίνηση όσο αφορά στις ROM:
      Tώρα που θα βγεί το MIUI 7 για τη συσκευή μας και θα θέλουμε να το περάσουμε, σκοπεύω να την περάσω μέσα απο το CWM και οχι απο τον Updater. Θα χρειαστεί εκτός απο Wipe Cashe να κάνω και Wipe User Data ή κάτι άλλο; Επίσης παίζει ρόλο αν η συσκευή θα είναι rootαρισμένη ή οχi; Θα χαθεί μετά το root;