Διαφήμιση

Εντυπωσεις για meizu mx2 και xiaomi mi2s

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Εντυπωσεις για meizu mx2 και xiaomi mi2s

      Ειμαι καινουργιος μελος και θα ηθελα πληροφοριες για το meizu mx2 και για το xiaomi mi2s

      Οπως καταλαβαινετε ειμαι ασχετος με το θεμα...
      Με ενδιαφερουν λεπτομεριες για camera,αυτονομια και γενικα

      οποιαδηποτε βοηθεια η πληροφορια για της συσκευες θα ειναι σημαντικη για να αποφασισω

      τι να παρω!



      Ευχαριστω
    • Για το xiaomi mi2s θα βρεις μπόλικες πληροφορίες εδώ.
      συνοπτικά έχει ότι καλύτερο σε hardware κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.
      η κάμερα είναι πολύ καλή για 8mp (το 16gb, για το 32gb που έχει 13mp δεν έχω άποψη), με πολλά features όπως εγγραφή slow motion video (90 fps@720p, 120 fps @480p), hdr, face detection κτλπ
      αυτονομία: μέτρια απόδοση, όμως αν κάνεις underclock τον επεξεργαστή να τρέχει πιο αργά δηλαδή βελτιώνεται αρκετά

      για το meizu δεν έχω προσωπική εμπειρία, όμως σίγουρα το xiaomi έχει καλύτερο επεξεργαστή/κάρτα γραφικών , αυτονομία πάνω κάτω λογικά είναι το ίδιο, για κάμερα δεν ξέρω.

      γενικά νομίζω το xiaomi είναι καλύτερη επιλογή και λόγω λογισμικού (εβδομαδιαία updates).
      "Let the future tell the truth and evaluate each one according to his work and accomplishments. The present is theirs, the future, for which I really worked, is mine."

      Nikola Tesla
    • Διαφήμιση
    • Ο/H marios_tesla έγραψε:

      Για το xiaomi mi2s θα βρεις μπόλικες πληροφορίες εδώ.
      συνοπτικά έχει ότι καλύτερο σε hardware κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.
      η κάμερα είναι πολύ καλή για 8mp (το 16gb, για το 32gb που έχει 13mp δεν έχω άποψη), με πολλά features όπως εγγραφή slow motion video (90 fps@720p, 120 fps @480p), hdr, face detection κτλπ
      αυτονομία: μέτρια απόδοση, όμως αν κάνεις underclock τον επεξεργαστή να τρέχει πιο αργά δηλαδή βελτιώνεται αρκετά

      για το meizu δεν έχω προσωπική εμπειρία, όμως σίγουρα το xiaomi έχει καλύτερο επεξεργαστή/κάρτα γραφικών , αυτονομία πάνω κάτω λογικά είναι το ίδιο, για κάμερα δεν ξέρω.

      γενικά νομίζω το xiaomi είναι καλύτερη επιλογή και λόγω λογισμικού (εβδομαδιαία updates).

      Γερνω προς mi2s απλα θα ηθελα να μαθω περισσοτερα π.χ για mi2s με 8mp 16gb διαβασα στο forum δεν εχει και την καλυτερη ληψη το βραδυ
      Οπως καταλαβατε με ενδιαφερει η camera
      Εχει καποιος πληροφοριες για το mi2s 12mp 32gb?
      Θα με βοηθουσε περισσοτερο!
    • πολύ εκτεταμένο review από κάποιον που φαίνεται ασχολείται με φωτογραφική, link εδώ ,
      το review του είναι για το mi2 και τότε miui v4 , οπότε το mi2s μόνο βελτιώσεις θα έχει, κυρίως software. Για παράδειγμα λέει ότι το slow motion δεν είναι 90 fps(αλλά 50-60) , όμως εγώ δοκίμασα να βγάλω video βγήκε 30 δευτερόλεπτα διάρκεια(10 πραγματικά), οπότε 90 fps, ίσως γιαυτό να ευθύνεται και ο πιο γρήγορος επεξεργαστής.
      "Let the future tell the truth and evaluate each one according to his work and accomplishments. The present is theirs, the future, for which I really worked, is mine."

      Nikola Tesla