Διαφήμιση

Λιγο πριν/μετα την καταστροφη

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Λιγο πριν/μετα την καταστροφη

      Καλησπερα σας,

      μετα απο περιπου 1+ χρονια χρησης με το mi2s ειμαι υπερευχαριστημενος, αν εξαιρεσεις το Mi2s τουβλο μου που τελικα λυθηκε μονο με Ultimate cure to the 'QHSUSB_DLOAD' of Mi2/S | Unofficial International MIUI / Xiaomi Phone Support . Κοινως οταν τα πραγματα νομιζεις οτι δεν μπορουν να γινουν χειροτερα τελικα γινονται, αλλα με τις συμβουλες των συμφορουμιτων βρηκα λυση.

      Τελοσπαντων μετα απο ολα αυτα φλασαρα την τελευταια -τοτε- εκδοση και δεν ξαναεπιχειρησα αλλο update γιατι ως γνωστον ο φοβος φυλαει τα ερμα, αλλα τωρα θελω να αναβαθμισω το bluetooth σε v4 (για το band ^^ ) αλλα και android>4.4 οποτε ηρθε η ωρα (that dreadful time)...

      Πριν απευθυνθω σε σας ρωτησα και τους εξω(xiaomi.eu) και ελαβα την εξης απαντηση:

      [QUESTION]hello and plzz dont grind for asking: i have a mi2s with 4.1.1 JRO03L android and 4.6.6 miui. If i make the whooping jump to latest 5.10.8 i should dowload and fastboot+miflash ?? [ANSWER]In your case, first install MIUI7 5.10.8 China dev fastboot ROM using MiFlash with fastboot script Flash All. It is recommended for Mi2s users at the first installation to get merged partition (unified storage). After that install MIUI7 5.10.8 xiaomi.eu multilang ROM release and make wipe all date from MiRecovery.

      Οποτε just to confirm:
      • [table][tr][td]P+Vdown[/td][/tr][/table]flashaρω μια dev fastb cn rom (με Μiflash ουχι recovery oυχι sideload) ->latest απο δω: Xiaomi MIUI Official Forum (Εχει σημασια αν flashαρω μια λιγο προηγουμενη 5.9.2 απο τους συναδελφους ιταλους Download MIUI | La più grande community MIUI Italiana γιατι συνηθως εχουν πιο γεναιοδωρο bandwidth?)
      • [table][tr][td]P+Vup[/td][/tr][/table] κανω update με recovery οπως περιγραφεται και στον ελληνικο οδηγο την καινουρια (που ανεβασατε χθες) αφου πρωτα κανω whipe all data (παλι απο το Μirecovery)
      • Για τα merged partitions πρεπει να κανω κατι επιπλεον ?
      Sorry για το μακροσκελες post (ενδεχομενως ομως να ειναι χρησιμο και σε αλλους που προερχονται απο παλαιοτερες εκδοσεις)

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην devl82 ().

    • Από την στιγμή που θα περάσεις την FastBoot δεν χρειάζεται να ασχοληθείς άλλο με τα Partitions.

      Aπό εκείνη στην στιγμή και μετά μπορείς να βάλεις όποια ROM θέλεις από τις τελευταίες MIUI V7 ROMs
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • @MIUI_ART
      Καλησπερα και thanks για την απαντηση ...
      Μετα απο αρκετη περισκεψη εκανα flash τη fastboot (5.10.22) και update απο recovery την τελευταια ελληνικια (sic).. To συμπερασμα ειναι οτι ακομα και αν εχεις μεινει πισω σε version rlss υπαρχει τροπος :thumbsup:

      Πολυ ευχαριστημενος και πολλα μπραβο, αλλα εχω το εξης προβλημα..., το ηχειο (ευτυχως οχι των κλησεων) εχει μαλλον χαλασει και δεν ακουγεται τιποτα (πιστευα οτι ηταν απο την παλια rom αλλα μετα το flasharisma συνεχιζει να μην δουλευει). Συνηθισμενος στις κινεζιες εχω κατα καιρους εχω αλλαξει τα παντα απο οθονες μεχρι smd κολλησεις αρκει να βρεθει ανταλλακτικο.

      Μηπως καποιος εχει αναζητησει επιτυχως ηχειακι για Μi2s? (καποια στιγμη ειχα πετυχει συμβατο απο alibb αλλα μου φαινοταν πολυ sketchy o vendor)
    • Διαφήμιση