Διαφήμιση

[GTV-5.10.8] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM είναι έτοιμη για λήψη !

  • ROM

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ενα μεγαλο μπραβο σε ολους οσους στηριζουν αυτην την δυναμικη κοινοτητα...
    Images
    • Screenshot_com.android.settings_2015-10-10-09-10-53.png

      36,91 kB, 450×800, viewed 109 times
    Official Miui Global Beta Tester

    XTreme Rom Version by Greek Team...

    Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
    Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
  • υπαρχει θεμα με την moded εκδοση για το ρυζακι παω να κανω εγκατασταση οπως κανω παντα με recovery και μου βγαζει failed για πρωτη φορα που εχω το κινητο εδω και 2 χρονια
  • Διαφήμιση
  • Υπαρχει θεμα με την moded εκδοση για το ρυζακι παω να κανω εγκατασταση οπως κανω παντα με recovery και μου βγαζει failed για πρωτη φορα που εχω το κινητο εδω και 2 χρονια.....
  • Μόλις κατέβασα την νέα rom για το redmi 2 TD 2gbεχω θέμα πάλι με την μουσική δεν μπορεί να παίξει κανένα τραγούδι δεν λειτουργεί καθόλου.
  • Στην καινούργια Rom παρατήρησα κάποιες αλλαγές:
    1. Αντικαταστάθηκαν δυο Theme.
    2. Στην επιλογή της Ταπετσαρίας άλλαξε στο Menu design
    3. Στο Album επίσης άλλαξε το desingn του Menu

    Και μια ερώτηση στην ομάδα του Xiaomi-Miui.gr. Στις Ρυθμίσεις στην Επιλογή - Ήχου όταν θέλουμε να βάλουμε Ringtones δικό μας εμφανίζονται δυο φάκελοι Μουσική οι οποίοι έχουν τα ίδια Ringtones. Είναι Bug ή όχι?
    Images
    • Screenshot_com.android.thememanager_2015-10-10-09-44-32.png

      325,15 kB, 450×800, viewed 104 times
    • Screenshot_com.miui.home_2015-10-10-09-45-05.png

      556 kB, 450×800, viewed 107 times
    • Screenshot_com.miui.gallery_2015-10-10-10-08-33.png

      532,97 kB, 450×800, viewed 104 times
    • Screenshot_com.android.thememanager_2015-10-10-09-46-04.png

      54 kB, 450×800, viewed 117 times
  • Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην spideman3 ().

  • καλήμερα
    redmi note 2
    κατά την αναβάθμιση απο dev.24 se dev .8 μέσα απο το μενου αναβάθμιση μου έβγαλε το παρακάτω μνμ
    skipping mds.......(δεν προλαβα να τα γράψω )
    faild to mount/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/user data at/data:device or resource busy
    is it normal ??? η αναβάθμιση έγινε κανονικά και δείχνει να δουλεύουν όλα καλά
  • Διαφήμιση
  • Καλημέρα και όπως πάντα ευχαριστούμε για τον κόπο σας!!

    Ήθελα να ρωτήσω πότε θα γίνει αναβάθμιση του mi note σε lollipop...Μήπως ξέρει κάποιος κάτι?

    Ευχαριστώ :)
  • Ο/H spideman3 έγραψε:

    Στην καινούργια Rom παρατήρησα κάποιες αλλαγές:
    1. Αντικαταστάθηκαν δυο Theme.
    2. Στην επιλογή της Ταπετσαρίας άλλαξε στο Menu design
    3. Στο Album επίσης άλλαξε το desingn του Menu

    Και μια ερώτηση στην ομάδα του Xiaomi-Miui.gr. Στις Ρυθμίσεις στην Επιλογή - Ήχου όταν θέλουμε να βάλουμε Ringtones δικό μας εμφανίζονται δυο φάκελοι Μουσική οι οποίοι έχουν τα ίδια Ringtones. Είναι Bug ή όχι?


    Όχι δεν είναι bug. Έτσι το έχουν σχεδιάσει (περιττό βέβαια κατα την δική μου άποψη) και έχει να κάνει με την κατηγοριοποίηση ας πούμε της μουσικής. Αν βάλεις ενα τραγούδι παραπάνω μόνο στον φάκελο /Ringtones του κινητού, θα το βλέπει μόνο στο πάνω "Μουσική". Αν βάλεις τραγούδια μόνο στον φάκελο /Ringtones και δεν έχεις πουθενά αλλού στο κινητό άλλα, το κάτω "Μουσική" (που ουσιαστικά είναι η λίστα από την εφαρμογή Μουσική) θα σου λέει "Η τοπική μουσική δεν είναι διαθέσιμη". Επίσης, σε αυτή την περίπτωση αν ανοίξεις την εφαρμογή Μουσική, θα μπορείς να κάνεις αναπαραγωγή τα τραγούδια που θα έχεις στο /Ringtones πατώντας το play στο κάτω μέρος, αλλά δεν θα τα βλέπεις μέσα στην εφαρμογή. Αυτό είναι bug, γιατί ή εφαρμογή Μουσική θα πρέπει να βλέπει όλα τα τραγούδια όπως τα βλέπει η εφαρμογή Αρχεία. Φαντάζομαι να αλλάξουν και κάποια στιγμή την περιγραφή τους από Μουσική και Μουσική, για να καταλάβουμε τι ακριβώς εννοούν και να μην ψαχνόμαστε. Κάτι αντίστοιχο έχουν κάνει και στο άλμπουμ που βλέπεις δυο φορές τα βίντεο. Πχ ένα βίντεο dashcam του Sygic που κοιτάω τώρα, το έχει δυο φορές. Μιά στο " Όλα τα βίντεο" και μια στο φάκελο Sygic (πάλι κατηγοριοποίηση). Φυσικά σε όλες τις περιπτώσεις, δεν είναι διπλές εγγραφές, αλλά διπλό index ;)



    Ο/H bandit έγραψε:

    καλήμερα
    redmi note 2
    κατά την αναβάθμιση απο dev.24 se dev .8 μέσα απο το μενου αναβάθμιση μου έβγαλε το παρακάτω μνμ
    skipping mds.......(δεν προλαβα να τα γράψω )
    faild to mount/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/user data at/data:device or resource busy
    is it normal ??? η αναβάθμιση έγινε κανονικά και δείχνει να δουλεύουν όλα καλά


    Δεν υπάρχει πρόβλημα. Η ROM σου, περάστηκε κανονικά... Και στο Mi-4i το ίδιο μου βγάζει και περνάει μια χαρά. Μάλλον είναι ψευδή αναφορά (BUG) του TWRP. Θα το δούμε κάποια στιγμή για να σταματήσει να το κάνει.

    Ο/H mparaxir έγραψε:

    υπαρχει θεμα με την moded εκδοση για το ρυζακι παω να κανω εγκατασταση οπως κανω παντα με recovery και μου βγαζει failed για πρωτη φορα που εχω το κινητο εδω και 2 χρονια


    Ο/H sv7bzf έγραψε:

    Υπαρχει θεμα με την moded εκδοση για το ρυζακι παω να κανω εγκατασταση οπως κανω παντα με recovery και μου βγαζει failed για πρωτη φορα που εχω το κινητο εδω και 2 χρονια.....


    Υπομονή παιδιά... Μπορεί κάτι να ξέφυγε. Πάλι χθες φέραμε τον ουρανό ανάποδα για να γίνει σωστά το compile.

  • Διαφήμιση
  • Μια ερωτηση να κανω,για να περασουμε την ελληνικη developer rom στο xiaomi mi4c υπαρχει καποιος οδηγος?Γιατι υπαρχει για το xiaomi mi4i με twpr recovery δεν ξερω αν ειναι ο ιδιος