Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Note 2: Flash την Ελληνική rom με το MiFlash ("καθαρή εγκατάσταση") (updated)

  • Οδηγός
  • Ολοκληρώθηκε
  • RedMi Note 2

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Καλημερα απο Θεσαλονικη..
    Ερωτηση:
    O οδηγος που αναφερεται στο παρον topic αφορα μονο την περιπτωση που παραλαβουμε το κινητο με stable rom ή και με developer?
    Θα ηθελα καποια διευκρινηση γιατι απο το πολυ διαβασμα μπερδευτηκα..
    επισης αν μπορουσατε να κανετε 1 topic με ακριβως τις ενεργειες που χρειαζεται ενας νεος χρηστης του redmi note 2 στην περιπτωση που παραλαβει stable rom και 1 με developer..
    συγνωμη αν σας ζαλισα πρωινιατικα..
  • Ο/H karrasjim έγραψε:

    Καλημερα απο Θεσαλονικη..
    Ερωτηση:
    O οδηγος που αναφερεται στο παρον topic αφορα μονο την περιπτωση που παραλαβουμε το κινητο με stable rom ή και με developer?
    Θα ηθελα καποια διευκρινηση γιατι απο το πολυ διαβασμα μπερδευτηκα..
    επισης αν μπορουσατε να κανετε 1 topic με ακριβως τις ενεργειες που χρειαζεται ενας νεος χρηστης του redmi note 2 στην περιπτωση που παραλαβει stable rom και 1 με developer..
    συγνωμη αν σας ζαλισα πρωινιατικα..


    Καλώς τον! Καλημέρα!

    Δεν έχει απολύτως ΚΑΜΙΑ σημασία με τι ρομ θα παραλάβεις το κινητό σου... Είτε είναι developer, είτε είναι stable δεν επηρεάζει ΤΙΠΟΤΑ απολύτως τον οδηγό και τις ενέργειες που περιγράφει! (Άλλωστε ο οδηγός δεν λέει πουθενά να τσεκάρεις πρώτα τι ρομ φοράει το κινητό σου, για να προχωρήσεις στις επόμενες ενέργειες).

    Κατόπιν αυτού, φαντάζομαι καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχει νόημα να φτιάξουμε δύο διαφορετικούς οδηγούς, όπως ρωτάς, επειδή οι ενέργειες φλασαρίσματος είναι επ'ακριβώς οι ίδιες, άσχετα με το τι rom φοράει η συσκευή!!!
    :P
  • Διαφήμιση
  • Καλησπέρα παιδιά! και γω σήμερα παρέλαβα το εργαλείο, το έχω και φορτίζει γιατί μόλις τώρα ήρθα σπίτι μόλις είναι κομπλέ η φόρτιση φλασάρω 5.10.16 ;)
  • Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην billtox ().

  • Ο/H billtox έγραψε:

    Καλησπέρα παιδιά! και γω σήμερα παρέλαβα το εργαλείο, το έχω και φορτίζει γιατί μόλις τώρα ήρθα σπίτι μόλις είναι κομπλέ η φόρτιση φλασάρω 5.10.16 ;)


    Καλορίζκη η τηλεφωνάρα σου και καλή επιτυχία στο φλασάρισμα! :)
  • Ο/H caeser έγραψε:

    Καλορίζκη η τηλεφωνάρα σου και καλή επιτυχία στο φλασάρισμα!


    Να σε καλά φιλαράκι! και ένα μπράβο και πάλι από μένα που βοηθάς κόσμο! ;)
  • Καλημέρα. το τηλέφωνο το έχω παραλάβει και αφού πέρασα κάποια προγράμματα έκανα και ένα update που παρουσιάστηκε. Μέχρι στιγμής εντυπώσεις θετικότατες μόνο με την μπαταρία θα ήθελα λίγο παραπάνω διάρκεια αλλά δεν με ενοχλεί και πάρα πολύ αφού σκοπεύω να παραγγείλω δεύτερη μπαταρία. Έχω κατεβάσει ότι χρειάζεται για να περάσω την ελληνική rom όμως λέω να περιμένω λίγο μέχρι στις 27-10-2015 που η xiaomi θα βγάλει την stable απο ότι κατάλαβα MIUI7. Είμαι λίγο διστακτικός για να φλασάρω την ελληνική γιατί φοβάμαι μη τυχόν 1ον τα κάνω θάλασσα παρόλο που ο οδηγός είναι σαφής και κατανοητός και 2ον σε περίπτωση που χρειαστώ την εγγύηση μήπως μου δημιουργήσουν κάποιο θέμα από το vickmall από το οποίο το έχω αγοράσει. Πάντως πέρα από την διστακτικότητα μου που οφείλεται και στην ηλικία μου αλλά και στον χρόνο που δεν έχω για άλλη μια φορά μπράβο σας για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε.
  • Διαφήμιση
  • Ο/H Tkrikos έγραψε:

    Καλημέρα. το τηλέφωνο το έχω παραλάβει και αφού πέρασα κάποια προγράμματα έκανα και ένα update που παρουσιάστηκε. Μέχρι στιγμής εντυπώσεις θετικότατες μόνο με την μπαταρία θα ήθελα λίγο παραπάνω διάρκεια αλλά δεν με ενοχλεί και πάρα πολύ αφού σκοπεύω να παραγγείλω δεύτερη μπαταρία. Έχω κατεβάσει ότι χρειάζεται για να περάσω την ελληνική rom όμως λέω να περιμένω λίγο μέχρι στις 27-10-2015 που η xiaomi θα βγάλει την stable απο ότι κατάλαβα MIUI7. Είμαι λίγο διστακτικός για να φλασάρω την ελληνική γιατί φοβάμαι μη τυχόν 1ον τα κάνω θάλασσα παρόλο που ο οδηγός είναι σαφής και κατανοητός και 2ον σε περίπτωση που χρειαστώ την εγγύηση μήπως μου δημιουργήσουν κάποιο θέμα από το vickmall από το οποίο το έχω αγοράσει. Πάντως πέρα από την διστακτικότητα μου που οφείλεται και στην ηλικία μου αλλά και στον χρόνο που δεν έχω για άλλη μια φορά μπράβο σας για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε.


    Μεγεια το νεο σου εργαλείο. Να το χαρείς όσο περισσότερο γινεται.
    Εσύ θα επιλέξεις το τι και πότε θα προχωρήσεις σε ελληνική ρομ.
    Μη ξεχνάς όμως οτι ο φόβος είναι τροχοπέδη στην εξέλιξη. :)
    Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
    ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
  • Καλημερα,παρελαβα το τηλ. την προηγουμενη βδομαδα,περασα και εγω την ελληνικη ρομ και το τηλεφωνο φυσαει.
    Αν και δεν ειχα ιδεα απο φλασαρισμα σε android o οδηγος ηταν κατατοπιστικοτατος,ευχαριστω πολυ.
  • Ο/H fireblade4 έγραψε:

    Καλημερα,παρελαβα το τηλ. την προηγουμενη βδομαδα,περασα και εγω την ελληνικη ρομ και το τηλεφωνο φυσαει.
    Αν και δεν ειχα ιδεα απο φλασαρισμα σε android o οδηγος ηταν κατατοπιστικοτατος,ευχαριστω πολυ.
    Καλώς ήρθες,

    μπράβο σου, καλά φλασαρίσματα λοιπόν
  • Διαφήμιση
  • καλησπερα παιδια.νεος στα χιαομι κ θελω να ρωτησω κατι.
    ειχα κανει το κινητο επαναφορα εργοστασιακων κ πηγα να κανω την διαδικασια που ανγραφεται στο παρων τοπικ
    δοκιμαζωντας μην μπαινει σε ρεκοβερυ, εντελει μπηκε κ εχει το twrp 2.8.7
    ε επειδη βιαζομαι λογω ωρας συνδεσα το κινητο στο λαπτοπ κ εκανα την διαδικασια απο το 2 κ μετα.
    εβαλα χυμα την ρομ μεσα κ την μετονομασα κ εκανα κανονικα εγκατασταση οπως στις οδηγιες.
    η ερωτηση ειναι αν ειμαι κομπλε τωρα η θα εχω ακομα κινεζιες μεσα κ πρεπει να κανω ολη την διαδικασια απο την αρχη σωστα;
    η ρομ που ειχε το κινητο απο την αρχη ηταν η stable αν λεει κατι αυτο.
    αν χρειαζεται να κανω ολη την διαδικασια επειδη λογω του οτι δεν εχω στο λαπτοπ usb 2 αλλα 3 θα εχω θεμα;