Διαφήμιση

com.android.phone.process stopped...?

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • com.android.phone.process stopped...?

      παιδια, γεια σας,

      καινουριο μελος, με νεοαποκτηθεν το RedMi 2 Pro.

      σημερα ασχοληθηκα με το κινητο, και ειπα να του περασω την 6,3,0 ελληνικη ROM. πριν ειχε την 5.6.18. την κατεβασα, την περασα, ολα οκ.

      ομως μου βγαζει..... "η διαδικασια com.android.phone εχει σταματησει". εδω να σας πω οτι ακομα δεν εχω βαλει SIM card, αν παιζει ρολο αυτο...!

      το μονο που εχω κανει ειναι να ενεργοποιησω τον λογαριασμο google, ωστε να μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το Play store.

      τι γινεται με αυτη την ειδοποιηση..?
    • Καλώς τον,

      πέρασες μάλλον stable πάνω σε developer. Τώρα για να στρώσει χρειάζεται Factory Reset/Εργοστασιακές Ρυθμίσεις και πέρασμα πάλι την 6.3.0
    • ποια developer? αυτη ειχε το κινητο, οπως το αγορασα.... μαμα..!!!!! δεν ξερω αν καινουριο κινητο, ερχεται με developer ROM...! παραξενο το ακουω..!!

      δεν εβαλα εγω καμια αλλη. και περασα την 6,3,0, απο πανω..! σαν αναβαθμιση...!! κι εκανα και WIpe cache....!

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην cabdik ().

    • Διαφήμιση
    • Ο/H cabdik έγραψε:

      ποια developer? αυτη ειχε το κινητο, οπως το αγορασα.... μαμα..!!!!! δεν ξερω αν καινουριο κινητο, ερχεται με developer ROM...! παραξενο το ακουω..!!

      δεν εβαλα εγω καμια αλλη. και περασα την 6,3,0, απο πανω..! σαν αναβαθμιση...!! κι εκανα και WIpe cache....!


      Φίλε μην διαμαρτύρεσαι..! Αν οι αριθμήσεις που μας έδωσες είναι σωστές ο @Bodai έχει απόλυτο δίκιο! Η rom 5.6.18 που λες ότι είχε το κινητό ήταν DEVELOPER (και ας ήταν "μαμά" όπως λες... Τα κινεζομάγαζα βάζουν ότι νά'ναι...) Η αρίθμηση 6.3.0 που λες ότι έβαλες, αντιστοιχεί σε Stable rom... Άρα, αν όντως είναι σωστά αυτά που λες, πρέπει να κάνεις αυτό που σου είπε ο @Bodai παραπάνω...
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H cabdik έγραψε:

      ποια developer? αυτη ειχε το κινητο, οπως το αγορασα.... μαμα..!!!!! δεν ξερω αν καινουριο κινητο, ερχεται με developer ROM...! παραξενο το ακουω..!!

      δεν εβαλα εγω καμια αλλη. και περασα την 6,3,0, απο πανω..! σαν αναβαθμιση...!! κι εκανα και WIpe cache....!


      Φίλε μην διαμαρτύρεσαι..! Αν οι αριθμήσεις που μας έδωσες είναι σωστές ο @Bodai έχει απόλυτο δίκιο! Η rom 5.6.18 που λες ότι είχε το κινητό ήταν DEVELOPER (και ας ήταν "μαμά" όπως λες... Τα κινεζομάγαζα βάζουν ότι νά'ναι...) Η αρίθμηση 6.3.0 που λες ότι έβαλες, αντιστοιχεί σε Stable rom... Άρα, αν όντως είναι σωστά αυτά που λες, πρέπει να κάνεις αυτό που σου είπε ο @Bodai παραπάνω...



      δεν διαμαρτυρομαι φιλε μου...! αναρωτιεμαι ....!!!

      θα το κανω αυτο που λεει ο φιλος Bodai, και θα δω..!!

      κατι αλλο θελω να ρωτησω. εχω ενα παλιο Huawei Y300, το οποιο θα αντικαταστησει το redmi 2, το οποιο εχει την μεγαλη SIM, η οποια φυσικα θα αντικατασταθει με micro sim για να μπει στο redmi. με ποιους τροπους μπορω να "παρω" τις επαφες..?
    • Ο/H cabdik έγραψε:

      κατι αλλο θελω να ρωτησω. εχω ενα παλιο Huawei Y300, το οποιο θα αντικαταστησει το redmi 2, το οποιο εχει την μεγαλη SIM, η οποια φυσικα θα αντικατασταθει με micro sim για να μπει στο redmi. με ποιους τροπους μπορω να "παρω" τις επαφες..?


      Πας στο app Επαφές στο Huawei τις κάνεις export σε csv αρχείο και μετά Import στο αντίστοιχο app της miui
    • Ο/H cabdik έγραψε:

      δεν διαμαρτυρομαι φιλε μου...! αναρωτιεμαι ....!!!
      θα το κανω αυτο που λεει ο φιλος Bodai, και θα δω..!!
      κατι αλλο θελω να ρωτησω. εχω ενα παλιο Huawei Y300, το οποιο θα αντικαταστησει το redmi 2, το οποιο εχει την μεγαλη SIM, η οποια φυσικα θα αντικατασταθει με micro sim για να μπει στο redmi. με ποιους τροπους μπορω να "παρω" τις επαφες..?


      Μερικοί τρόποι να πάρεις τις επαφές σου είναι:
      1. Συγχρονισμός επαφών στο Google. ή
      2. Εξαγωγή επαφών απο το Huawei σε αρχείο CSV και μετά εισαγωγή του αρχείου απο το Xiaomi. ή
      3. Εισαγωγή όλων των επαφών στην SIM κάρτα (εάν χωράνε) και εισαγωγή μετά στην επόμενη συσκευή, ή
      4. Μεταφορά επαφών απο συσκευή σε συσκευή ομαδικά με bluetooth ή άλλο "OTA" τρόπο που πιθανόν υποστηρίζουν οι συσκευές σου ή
      5. χρησιμοποιείς μία απο τις πολλές εφαρμογές που κυκλοφορούν στο Google Play και κάνεις back up τις επαφές σου και restore μετά ...κ.λ.π. (υπάρχουν και άλλοι τρόποι, αλλά δεν έχει νόημα να γράψουμε περισσότερους νομίζω...)
      Διαλέγεις έναν απο τους παραπάνω τρόπους, όποιον σε βολεύει και μεταφέρεις τις επαφές σου... :D
    • Διαφήμιση
    • η SIM οπως ειπα, θα αλλαχτει, για αυτο ψαχνω αλλους τροπους..!!! δεν θα μπει η παλια sim στο Redmi, γιατι δεν ειναι microSim..!

      ston Γοογλε λογαριασμο το Huawei πρεπει να δω πως συγχρονιζει τις επαφες γιατι λιγο που το κοιταξα χτες, δεν ειδα ρυυθμιση, αλλα θα το βρω, που θα παει..?

      κι ενα αλλο θεμα που εχω ειναι οτι ο υπολογιστης μου δεν βλεπει το REDMI 2..! το συνδεσα χτες, εκανε αναζητηση drivers, αλλα μου εβγαλε Χ...!! δεν βρηκε drivers..! και επομενως, δεν το βλεπει το κινητο..! αρα πως θα κανω back-up, αν δε το βλεπει..?
    • Ορίστε ένας χρηστικός οδηγός με φωτο (με την χρήση του PdaNet) => http://en.miui.com/thread-136188-1-1.html
    • Ο/H cabdik έγραψε:

      η SIM οπως ειπα, θα αλλαχτει, για αυτο ψαχνω αλλους τροπους..!!! δεν θα μπει η παλια sim στο Redmi, γιατι δεν ειναι microSim..!


      Η sim πανεύκολα κόβεται και γίνεται Microsim... (και είναι και δωρεάν)

      Ο/H cabdik έγραψε:

      ston Γοογλε λογαριασμο το Huawei πρεπει να δω πως συγχρονιζει τις επαφες γιατι λιγο που το κοιταξα χτες, δεν ειδα ρυυθμιση, αλλα θα το βρω, που θα παει..?


      Μπαίνεις στο λογαριασμό στο Google, απο το Huawei και κάπου στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου, θα έχει "συγχρονισμό" και πιθανόν "συγχρονισμό επαφών". Δεν ξέρω όμως απ'έξω να σου πω αναλυτικά.

      Ο/H cabdik έγραψε:

      κι ενα αλλο θεμα που εχω ειναι οτι ο υπολογιστης μου δεν βλεπει το REDMI 2..! το συνδεσα χτες, εκανε αναζητηση drivers, αλλα μου εβγαλε Χ...!! δεν βρηκε drivers..! και επομενως, δεν το βλεπει το κινητο..! αρα πως θα κανω back-up, αν δε το βλεπει..?


      Ακολούθα τον οδηγό που σου έδωσε ο @Bodai. Πρέπει, έτσι κι αλλιώς να δει ο υπολογιστής σου το τηλέφωνο, αλλά όσο αφορά τις επαφές, μπορείς να τις κάνεις εξαγωγή σε CSV αρχείο (αυτό γίνεται αυτόματα με το που θα πεις στη συσκευή να σου κάνει εξαγωγή τις επαφές... δεν χρειάζεται να γνωρίζεις κάποια ιδιαιτερότητα...) και μετά αυτό το αρχείο το μεταφέρεις στο άλλο τηλέφωνο με το bluetooth ή με άλλο τρόπο που πιθανόν υποστηρίζουν οι δύο συσκευές (π.χ. κάρτα SD? )
    • παιδια, εδω πρεπει να σας πω κι ενα ευχαριστω για την βοηθεια..!!!


      η SIM φιλε caeser, αναγκαστικα θα αλλαχτει, γιατι ειναι απο τις παλιες, που δεν κοβονται...! λογω μεγαλου τσιπ...!!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H cabdik έγραψε:

      παιδια, εδω πρεπει να σας πω κι ενα ευχαριστω για την βοηθεια..!!!
      η SIM φιλε caeser, αναγκαστικα θα αλλαχτει, γιατι ειναι απο τις παλιες, που δεν κοβονται...! λογω μεγαλου τσιπ...!!


      Κανένα πρόβλημα! Αγόρασε την MicroSim σου, να είναι και καινούρια και αγόρασε και ένα ανταπτοράκι (που αποκλείεται να κοστίζει περισσότερο απο 1-2 ευρώ) και βάλε την MicroSim στον αντάπτορα, και βάλε την στο Huawei, πάρε τις επαφές σου, μετά βγάλε την απο τον αντάπτορα και βάλτη τη στο Xiaomi και καθάρισες! :)