Διαφήμιση

Σπασμένη οθόνη

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H paulos132 έγραψε:

      olla.gr Το γνωριζετε το site ?
      Επειδή έχεις αγχωθεί και για να μην έχεις πρόβλημα και με τς λινκ, print screen αυτά που βρίσκεις από τα site και ποστ εδώ την φώτο.

      Επίσης, μην κοιτάς τις φώτο ή αυτά που λένε στα site, ψάξε για αξιόπιστα καταστήματα ανταλλακτικών ειδικά από τις αξιολογήσεις ώστε ακόμα και πρόβλημα να έχει η οθόνη, να μπορείς να βγάλεις άκρη μαζί τους
    • Λοιπόν παθών και εγώ απο βλακεία !!! Πήγα να το βάλω στην πίσω τσέπη και αυτό πήγε και βρήκε το πεζοδρόμιο. Αποκτήσαμε μια ρωγμή πάνω δεξιά , αλλά δυστυχώς πλέον δεν δουλεύει το 1/3 της οθόνης στο κάτω μέρος (δηλαδή και τα 3 button στο κάτω μέρος). Στην ουσία το κινητό άχρηστο .....

      Υπάρχουν 2 άσχημα :

      1) Πρώτος και κύριο που βρίσκομε οθόνη ??? Είδα εδώ για τα dragon-tt και τι άλλο που ανέφερε ο φίλος (LCD Screen and Touch Screen Assembly for Xiaomi 4 M4 Mi4 - white).
      2) Δεν έχω εργαλεία για την δουλειά, γιατί πραγματικά δεν συμφέρει να το πάς κάπου. Πέρνω καινούριο με τα χρήματα της οθόνης και της εργασίας !!!!

      Το dragon-tt είναι αξιόπιστο ??? Υπάρχει κάποιο άλλο μέρος που μπορούμε να βρούμε οθόνη (να λειτουργεί!!!) ??
      ΑΑΑ εργαλεία βρίσκουμε κάπου ?? Κάποιο σετάκι ??

      Είμαι όλος αυτιά !!!!

      Thanks
    • Δες και Ελλάδα στο mygad.gr αλλά και στο vopmart. Φιλε μου μια αναζήτηση να κάνεις στο amazon βρήκες εργαλεία. Βασικά χρειάζεσαι κάτι σε μαλακό πλαστικό για να βγάλει το καπάκι πίσω και κατσαβίδια. Έχει σετ στο amazon.
    • Διαφήμιση
    • Ευχαριστώ για την απάντηση.

      Πάντως απο ότι είδα υπάρχει και η λύση με full frame (Complete screen with housing for xiaomi Mi4 (WCDMA )- White) αλλά είναι πολύ πιο ακριβή. Φτάνει στα 60$ ..... Αλλα σε βγάζει απο το άγχος της εφαρμογής της κόλλας ....

      Για εργαλεία πράγματι έχεις δίκιο....
    • Έχει και το vopmart και το vifocal. Το dragon-tt το έχει με όλο το housing και σκέτο δεν έχειδιαθεσιμότητα (είναι και 10$ πιο ακριβό) .
      Επομένως πάμε σε ένα απο τα 2. Καμιά προτίμηση ?? στο κατάστημα. Έχει παραγγείλει κάποιος να μας πει γνώμη.

      Και πάλι ευχαριστώ πολύ .
    • Παιδιά καλησπέρα. Έχω πάρει στην γυναίκα μου από Κίνα ένα Xiaomi Redmi Pro Χρυσό 3Gb ram 64Gb rom. Της έπεσε και έσπασε η μέσα οθόνη. Η touch οθόνη οπτικά φαίνεται εντάξη αλλά δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι ακριβός γιατί η εσωτερική οθόνη έχει μαυρίσει και δεν ξέρω αν δουλεύει. Μπορείτε νου μου πείτε που πρέπει να απευθυνθώ για να το φτιάξω και ποια θα ήταν η καλύτερη λύση; Ρώτησα στο mygad.gr και μου είπαν ότι έχει μια οθόη για το κινητό χρυσή αλλά το κεντρικό κουμπί είναι μαύρο αντί για χρυσό που είναι στο δικό μας. Υπάρχει περίπτωση η οθόνη αυτή να είναι απομίμηση;
    • Διαφήμιση
    • Υπαρχει περίπτωση να είναι αλλης ποιότητας ή ιμιτασιον για να μεγιστοποιησουν το κέρδος. Καλύτερα ή πάρε απο αναγνωρισμενο κατάστημα οθόνη και να είσαι σίγουρος και ας πληρώσεις παραπάνω ( τι να κάνουμε απο την ζημιά κέρδος δεν βγαίνει, δυο οθονες μου σπασανε η ορίτζιναλ και η καινούργια μολις δυο ημερών) ή παρήγγειλε απο Κίνα αν δεν έχεις θέμα χρόνου.

      =============== Δεκ 4th 2017, 7:44pm ===============
      Δεν λεω ότι το συγκεκριμένο κατάστημα δίνει απομίμηση αυτό δεν το ξέρω.Καλυτερα όμως να ζητησεις εγγυήσεις για την αλλαγή ακόμα και αν είναι εξουσιοδοτημενο κατάστημα.
    • Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ξέρεις κάπου να μου προτείνεις μήπως, γιατί λίγο που έψαχνα δεν βρήκα κάτι. Τώρα αν τελικά βρω από Κίνα υπάρχει περίπτωση να έχω θέματα με τελωνείο;