Διαφήμιση

redmi note 3g με νεα rom GTV5.8.20

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αν θυμάμαι καλά όταν πατήσεις το "install" θα σε βγάλει σε αυτή (ή σε παρόμοια) σελίδα όπως η παρακάτω.
      Θα επιλέξεις το αρχείο που θέλεις (το .zip δηλαδή)


      και μετά θα σε βγάλει σε αυτή τη σελίδα απο κάτω, όπου θα πρέπει να σύρεις το διακοπτάκι προς τα δεξιά εκεί που λέει "swipe to install" (αν είναι τικαρισμένα τα τετραγωνάκια, ξετικάρισέ τα)

      Images
      • d36ab64e722f061b4da0c58ce26e86f9.jpg

        25,65 kB, 450×800, viewed 77 times
      • Screenshot_2015-06-05-15-52-03.png

        40,73 kB, 450×800, viewed 62 times
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Προφανώς το πρώτο μπλε εικονίδιο είναι το install. Μπορείς με αυτό να προσπαθήσεις να ακολουθήσεις τον οδηγό που σου έδωσα παραπάνω, αφού κατεβάσεις και βάλεις μέσα στο τηλέφωνο τα αρχεία που λέει ο οδηγός. Πρόσεχε να είναι καλά φορτισμένο το τηλέφωνό σου. Επίσης όταν πατήσεις το μπλε εικονίδιο προφανώς θα σε ρωτήσει τι να εγκαταστήσει, οπότε πρέπει να βρεις τα .zip αρχεία που θα έχεις βάλει απο πριν μέσα στο τηλέφωνο... Ελπίζω να τα καταφέρεις με τα κινέζικα.
      Στη φώτο που έστειλες φαίνονται στοιχεία απο κατάστημα, άρα υποθέτω ότι φοράει και rom πειραγμένη απο το κατάστημα, που συνεπάγεται ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ φλασάρισμα ελληνικής rom, για να ξεμπλέξεις μια και καλή με τα κινέζικα....

      Η rom που φοράει την έχω περάσει εγώ είναι η ελληνική απλά επειδή έβγαζε failed όταν έκανα install ο admin για να μπορούμε να κάνουμε install έδωσε ένα αρχείο New recovery zip που το έκανα install και μετά έκανα install την ελληνική ρομ από το forum. Απλά αυτό το recovery τώρα έχε ι κινέζικο μενού και δε ξέρω τις επιλογές που έχει επειδή είναι στα κινέζικα

      Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H kostaskk έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:

      Προφανώς το πρώτο μπλε εικονίδιο είναι το install. Μπορείς με αυτό να προσπαθήσεις να ακολουθήσεις τον οδηγό που σου έδωσα παραπάνω, αφού κατεβάσεις και βάλεις μέσα στο τηλέφωνο τα αρχεία που λέει ο οδηγός. Πρόσεχε να είναι καλά φορτισμένο το τηλέφωνό σου. Επίσης όταν πατήσεις το μπλε εικονίδιο προφανώς θα σε ρωτήσει τι να εγκαταστήσει, οπότε πρέπει να βρεις τα .zip αρχεία που θα έχεις βάλει απο πριν μέσα στο τηλέφωνο... Ελπίζω να τα καταφέρεις με τα κινέζικα.
      Στη φώτο που έστειλες φαίνονται στοιχεία απο κατάστημα, άρα υποθέτω ότι φοράει και rom πειραγμένη απο το κατάστημα, που συνεπάγεται ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ φλασάρισμα ελληνικής rom, για να ξεμπλέξεις μια και καλή με τα κινέζικα....

      Η rom που φοράει την έχω περάσει εγώ είναι η ελληνική απλά επειδή έβγαζε failed όταν έκανα install ο admin για να μπορούμε να κάνουμε install έδωσε ένα αρχείο New recovery zip που το έκανα install και μετά έκανα install την ελληνική ρομ από το forum. Απλά αυτό το recovery τώρα έχε ι κινέζικο μενού και δε ξέρω τις επιλογές που έχει επειδή είναι στα κινέζικα

      Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Η ελληνική rom για το Redmi Note 3G έχει ενσωματωμένο όμως και το TWRP recovery που είναι στα αγγλικά... Εσένα πως έχεις κινέζικο recovery? Ίσως κάτι δεν πήγε καλά... Τι να πω?
    • Διαφήμιση
    • Αν θέλεις να γυρίσεις το TWRP στα αγγλικά πήγαινε => en.miui.com/thread-117882-1-1.html, κατέβασε το theme (ui.zip) και ακολούθησε τις οδηγίες του βήματος 2 (και μόνο - μπορει να χρειαστεί και reboot σε recovery) και θα έχεις αγγλικό μενού στο TWRP
    • Ευχαριστώ παιδιά όλα καλά το εφτιαξα το πρόβλημα

      Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk