Διαφήμιση

Μεταφορά χρημάτων στο Balance του Paypal (updated)

    • Οδηγός
    • Σε εξέλιξη
    • Ενημερώθηκε

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H xarisp έγραψε:

      Ο/H zananiro έγραψε:

      Ο/H xarisp έγραψε:

      δεν ξερω αν το ανεφερε καποιος αλλα στην μεταφορα χρηματων δηλωνετε family or friends ..αν βαλετε goods or services δεσμευεται το ποσο και μπλεκετε με ορους περι πωλητων


      Τι εννοεις δεσμευεται το ποσο? Αφου το balance μετα μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε για αγορες. Επισης που μπορει να δει κανεις τους ορους περι πωλητων? Αφου ειναι σαν να πουλαμε κατι στον εαυτο μας, οποτε που ειναι το προβλημα?. Υπαρχει και κατι αλλο συγκεκριμενο που πρεπει να προσεξει κανεις?

      Sent from my Onda V975m using Tapatalk


      εννοω οτι το ποσο το βλεπεις στο balance αλλα υπαρχει και το availiable balance το οποιο ειναι μηδεν...τα λεφτα ειναι pending..μετεφερα 60 ευρω απο το ενα paypal στο αλλο και ενω τα εβλεπα δε μπορουσα να τα χρησιμοποιησω....τους εστειλα μεηλ και μου εξηγησαν οτι τα χρημα των new sellers (εκει κολαει το goods and services οτι θεωρηθηκα seller) δεσμευονται για 60 μερες εως να θεωρηθεις με καποια κριτηρια που εχουν αυτοι αξιοπιστος.Αντιθετως αν δηλωσεις friends or family τα λεφτα ειναι διαθεσιμα αμεσως,το εκανα και ψωνισα ηδη κατι μεσω ebay....εστειλα μεηλ στο paypal και τους εξηγησα τι εγινε για να μου αποδεσμευσουν και τα υπολοιπα χρηματα και ευτυχως το εκαναν αλλα με προειδοποιησαν για αποκλεισμο..παραθετω κοματι της απαντησης τους:

      "Dear HARALAMPOS

      Thank you for contacting PayPal.

      I can confirm that I have
      released the payment of €60.00 EUR to your
      available balance. Please keep in mind that you should only have 1
      account for your Personal use and another for your Business use only.

      Your account could be restricted in the future if you continue to
      send yourself payments from the other PayPal account you mentioned."


      για να το λυσουμε αυτο ειπαμε με εναν κολητο μου οτι θα στελνουμε λεφτα ο ενας στον αλλον οταν χρειαζομαστε και οχι στους εαυτους μας..Αυτα.-


      Πολυ καλα εκανες και το επισημανες.

      Αυτο ακριβως αντιμετωπιζω κι εγω τωρα. Ενω με το δικο μου λογαριασμο καταφερα και εκανα τη συναλλαγη αμεσως, με το λογαριασμο ενος φιλου εχουμε προβλημα.

      Μεταφεραμε 160€ και ενω η πληρωμη εγινε κανονικα, τα λεφτα δεν ειναι διαθεσιμα αλλα σε μορφη "pending" για 21 ημερες!!

      Μολις εστειλα mail στο paypal, τους εξηγησα την κατασταση και ελπιζω να με βοηθησουν οσο πιο γρηγορα μπορουν.

      Μπορεις να μου πεις σε ποσες μερες λυθηκε το θεμα σου;
      Won't Back Down
    • το δοκιμασα 4 φορες με ALPHA BANK visa και δυστυχως δε τα καταφερα!
      κλασσικα μου βγαζει το μηνυμα
      ''We're sorry, we couldn't complete your purchase using card MasterCard x-6753, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment''
    • Διαφήμιση
    • Επειδή εγώ έκανα πολλά πειράματα με διάφορες κάρτες και με διάφορους τρόπους, έλαβα σήμερα το παρακάτω mail από το europservices paypal:

      We've noticed that you've recently completed a credit card cash advance which we don't allow with our service, as clarified under the 'Restricted Activities' found in Section 9 of our User Agreement.
      Please note that if you participate in a restricted activity while using our service, we may temporarily or permanently suspend your account.
      We may also hold or delay a payment at our discretion, to ask you for information about any payments you've completed.
      You can view the terms of using our services by clicking the 'Legal' link at the bottom of any PayPal webpage, and clicking on 'User Agreement for PayPal Service'.

      Yours sincerely,
      Aleksander
      PayPal

      ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ, ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Ο/H GR_Macedon έγραψε:

      Επειδή εγώ έκανα πολλά πειράματα με διάφορες κάρτες και με διάφορους τρόπους, έλαβα σήμερα το παρακάτω mail από το europservices paypal:

      We've noticed that you've recently completed a credit card cash advance which we don't allow with our service, as clarified under the 'Restricted Activities' found in Section 9 of our User Agreement.
      Please note that if you participate in a restricted activity while using our service, we may temporarily or permanently suspend your account.
      We may also hold or delay a payment at our discretion, to ask you for information about any payments you've completed.
      You can view the terms of using our services by clicking the 'Legal' link at the bottom of any PayPal webpage, and clicking on 'User Agreement for PayPal Service'.

      Yours sincerely,
      Aleksander
      PayPal

      ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ, ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ

      Γιατί νομίζεις ότι στο paypal δεν ξέρουν τι γίνεται στην Ελλάδα!? Ξαφνικά όλοι έχουμε γίνει επειχηρηματίες και πουλάμε μέσω paypal.... Εκτός το ότι έχει βουήξει το διαδίκτυο με το κόλπο αυτό.
    • Εδώ είναι και ένας άλλος οδηγός για παραγγελίες με Paypal
      Εμένα πάντως δεν μου δούλεψε τίποτα. Γι' αυτό και εγώ που ήθελα να παραγγείλω το NOTE 2 για τον αδερφό μου χρησιμοποίησα Western Union για να αγοράσω από Vickmall και τελείωσε η υπόθεση. Στοίχησε βέβαια 10 ευρώ παραπάνω αλλά δεν βρήκα άλλον τρόπο.
      .
    • Πάντως οποίος έχει 2 λογαριασμούς PayPal και μεταφέρει χρήματα μέσω request με τον τρόπο που αναφέρεται στο ποστ του gripas, είναι προτιμότερο να το κάνει με την επιλογή send money to family and friends παρά με το request και πώληση goods. Με τον τρόπο αυτό δεν υπάρχουν οι περιορισμοί περί πωλήσεων και δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει pending κάποιο πόσο οπως αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ.

      Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
    • Διαφήμιση
    • Ο/H gripas4 έγραψε:

      Εδώ είναι και ένας άλλος οδηγός για παραγγελίες με Paypal
      Εμένα πάντως δεν μου δούλεψε τίποτα. Γι' αυτό και εγώ που ήθελα να παραγγείλω το NOTE 2 για τον αδερφό μου χρησιμοποίησα Western Union για να αγοράσω από Vickmall και τελείωσε η υπόθεση. Στοίχησε βέβαια 10 ευρώ παραπάνω αλλά δεν βρήκα άλλον τρόπο.
      .


      Και το πειπαλ εχει προμηθεια αρα οκ , ειναι πιο ακριβη η γουεστερν αλλα και πιο γρηγορη σε σχεση με το κολπο του πειπαλ.
    • Επιτέλους μόλις έκανα μεταφορά από χρεωστικη Πειραιώς! Λογικά θα έχει πλαφον γιατί αρχικά προσπάθησα να βάλω 300 ευρο και δε έγινε! Στη 2η προσπάθεια 200ευρο με επιτυχία!
      Οπότε αύριο πάλι προσπάθεια για να βάλω αλλά τόσα.
    • xaa επιασε με προπληρωμενη πειραιως παρηγγειλα απο την αγγλια κατι ζελεδες για το μαλλι γιατι αυτη την μαρκα εδω την εχουν πανακριβη label m.
      βρε παιδια ομως παω και βλεπω τι υπολοιπο υπαρχει ακομα στο paypal?γιατι απο την προπληρωμενη ειχα μεσα 56 ευρω εκανα μεταφορα 55ευρω οι ζελεδες κανανε γυρω στα 32ευρω.αλλα θα ηθελα να βλεπω το ποσο που εχω υπολοιπο για να ξερω τι γινετε
    • Ο/H Kserw έγραψε:

      Ο/H gripas4 έγραψε:

      Εδώ είναι και ένας άλλος οδηγός για παραγγελίες με Paypal
      Εμένα πάντως δεν μου δούλεψε τίποτα. Γι' αυτό και εγώ που ήθελα να παραγγείλω το NOTE 2 για τον αδερφό μου χρησιμοποίησα Western Union για να αγοράσω από Vickmall και τελείωσε η υπόθεση. Στοίχησε βέβαια 10 ευρώ παραπάνω αλλά δεν βρήκα άλλον τρόπο.
      .


      Και το πειπαλ εχει προμηθεια αρα οκ , ειναι πιο ακριβη η γουεστερν αλλα και πιο γρηγορη σε σχεση με το κολπο του πειπαλ.


      Το ίδιο κόστος είναι, ειδικά αν κάνεις κίνηση με prepaid.
      Αν φορτώσεις 200 ευρώ σε prepaid αου κρατάει η τράπεζα 2-3 ευρώ + το 3,4% +0,35 του paypal, αλλα 7 ευρώ.
      Αποτέλεσμα 7+3=10 Τα ίδια με την WESTERN τελικά.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H GR_Macedon έγραψε:

      Ο/H Kserw έγραψε:

      Ο/H gripas4 έγραψε:

      Εδώ είναι και ένας άλλος οδηγός για παραγγελίες με Paypal
      Εμένα πάντως δεν μου δούλεψε τίποτα. Γι' αυτό και εγώ που ήθελα να παραγγείλω το NOTE 2 για τον αδερφό μου χρησιμοποίησα Western Union για να αγοράσω από Vickmall και τελείωσε η υπόθεση. Στοίχησε βέβαια 10 ευρώ παραπάνω αλλά δεν βρήκα άλλον τρόπο.
      .


      Και το πειπαλ εχει προμηθεια αρα οκ , ειναι πιο ακριβη η γουεστερν αλλα και πιο γρηγορη σε σχεση με το κολπο του πειπαλ.


      Το ίδιο κόστος είναι, ειδικά αν κάνεις κίνηση με prepaid.
      Αν φορτώσεις 200 ευρώ σε prepaid αου κρατάει η τράπεζα 2-3 ευρώ + το 3,4% +0,35 του paypal, αλλα 7 ευρώ.
      Αποτέλεσμα 7+3=10 Τα ίδια με την WESTERN τελικά.


      Ωραία λοιπόν, Ειδικά για μεγάλα ποσά συμφέρει καλύτερα η Western Union από Vickmall που δίνει και ειπλέον έκπτωση 3% επί τη; αξίας του αγοραζόμενου προΙόντος.

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην gripas4 ().