Διαφήμιση

Μεταφορά χρημάτων στο Balance του Paypal (updated)

    • Οδηγός
    • Σε εξέλιξη
    • Ενημερώθηκε

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H xarisp έγραψε:

      δεν ξερω αν το ανεφερε καποιος αλλα στην μεταφορα χρηματων δηλωνετε family or friends ..αν βαλετε goods or services δεσμευεται το ποσο και μπλεκετε με ορους περι πωλητων


      Νομίζω ότι αν φτάσεις να επιλέξεις "goods" ή "services" έχει επιλογή τικ δίπλα τους και δεν μπορείς να γράψεις κάτι διαφορετικό... αλλά δεν θυμάμαι καλά...
    • Όταν έκανα την διαδικασία , δεν είχε κάποια επιλογή friend or family.
      απλά επέλεξα goods και συνεχίζοντας βάσει του οδηγού, μέσα σε 5 λεπτά η μεταφορά είχε ολοκληρωθεί.
    • Ο/H xarisp έγραψε:

      δεν ξερω αν το ανεφερε καποιος αλλα στην μεταφορα χρηματων δηλωνετε family or friends ..αν βαλετε goods or services δεσμευεται το ποσο και μπλεκετε με ορους περι πωλητων

      Τι εννοεις δεσμευεται το ποσο? Αφου το balance μετα μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε για αγορες. Επισης που μπορει να δει κανεις τους ορους περι πωλητων? Αφου ειναι σαν να πουλαμε κατι στον εαυτο μας, οποτε που ειναι το προβλημα?. Υπαρχει και κατι αλλο συγκεκριμενο που πρεπει να προσεξει κανεις?

      Sent from my Onda V975m using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
    • Διαφήμιση
    • καλησπερα με viza χρωστικη πειραιως κανενα προβλημα παραγγειλα κανονικα!
      Δεν μπορείς να αλλάξεις το παρελθόν, αλλά μπορείς να καταστρέψεις το παρόν με το να στενοχωριέσαι για το μέλλον.
    • Προσπαθησα χθες και σημερα με καρτα απο Eurobank και Πειραιως και τιποτα το μονο που καταφερα ειναι για καθε προσπαθεια να μου κραταει η Eurobank 0.90 € τα οποια θα επιστραφουν σε 2 μηνες.Το μηνυμα που βγαζει ειναι αυτο:We're sorry, we couldn't complete your purchase using card MasterCard x-6753, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.
      Xiaomi Redmi Note 8T
    • Εγώ προχθές μετέφερα χρήματα στο PAYPAL πατώντας goods και τα πήρε κανονικά. Σήμερα παρήγγειλα το Redmi note 2 κανονικά. Δεν είχα κανένα πρόβλημα.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ntel0s έγραψε:

      Προσπαθησα χθες και σημερα με καρτα απο Eurobank και Πειραιως και τιποτα το μονο που καταφερα ειναι για καθε προσπαθεια να μου κραταει η Eurobank 0.90 € τα οποια θα επιστραφουν σε 2 μηνες.Το μηνυμα που βγαζει ειναι αυτο:We're sorry, we couldn't complete your purchase using card MasterCard x-6753, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

      Μπορεί να είχε ξεπεραστεί το ημερήσιο όριο. Δοκίμασε άλλη μέρα. Επίσης, αν έχεις ήδη μεταφέρει χρήματα στο balance, συνήθως θέλει να περάσει μια εβδομάδα για να ξαναμπορεσεις με την ίδια καρτα, χωρίς όμως αυτό να είναι κανόνας. Και εμένα μου έχει δεσμεύσει χρήματα από αποτυχημένες προσπάθειες εδώ και τρεις εβδομάδες περίπου. Μετά από ένα μήνα νομίζω αποδεσμεύονται.

      Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
    • εμενα παλι δε μου ερχεται καν mail ωστε να συνεχισω τη διαδικασια !
      410 ευρο εχω σαν επιλογη μεταφορας! λες να ειναι αυτο?
    • Ο/H zananiro έγραψε:

      Ο/H xarisp έγραψε:

      δεν ξερω αν το ανεφερε καποιος αλλα στην μεταφορα χρηματων δηλωνετε family or friends ..αν βαλετε goods or services δεσμευεται το ποσο και μπλεκετε με ορους περι πωλητων


      Τι εννοεις δεσμευεται το ποσο? Αφου το balance μετα μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε για αγορες. Επισης που μπορει να δει κανεις τους ορους περι πωλητων? Αφου ειναι σαν να πουλαμε κατι στον εαυτο μας, οποτε που ειναι το προβλημα?. Υπαρχει και κατι αλλο συγκεκριμενο που πρεπει να προσεξει κανεις?

      Sent from my Onda V975m using Tapatalk


      εννοω οτι το ποσο το βλεπεις στο balance αλλα υπαρχει και το availiable balance το οποιο ειναι μηδεν...τα λεφτα ειναι pending..μετεφερα 60 ευρω απο το ενα paypal στο αλλο και ενω τα εβλεπα δε μπορουσα να τα χρησιμοποιησω....τους εστειλα μεηλ και μου εξηγησαν οτι τα χρημα των new sellers (εκει κολαει το goods and services οτι θεωρηθηκα seller) δεσμευονται για 60 μερες εως να θεωρηθεις με καποια κριτηρια που εχουν αυτοι αξιοπιστος.Αντιθετως αν δηλωσεις friends or family τα λεφτα ειναι διαθεσιμα αμεσως,το εκανα και ψωνισα ηδη κατι μεσω ebay....εστειλα μεηλ στο paypal και τους εξηγησα τι εγινε για να μου αποδεσμευσουν και τα υπολοιπα χρηματα και ευτυχως το εκαναν αλλα με προειδοποιησαν για αποκλεισμο..παραθετω κοματι της απαντησης τους:

      "Dear HARALAMPOS

      Thank you for contacting PayPal.

      I can confirm that I have
      released the payment of €60.00 EUR to your
      available balance. Please keep in mind that you should only have 1
      account for your Personal use and another for your Business use only.

      Your account could be restricted in the future if you continue to
      send yourself payments from the other PayPal account you mentioned."


      για να το λυσουμε αυτο ειπαμε με εναν κολητο μου οτι θα στελνουμε λεφτα ο ενας στον αλλον οταν χρειαζομαστε και οχι στους εαυτους μας..Αυτα.-
    • Ο/H xarisp έγραψε:

      Ο/H zananiro έγραψε:

      Ο/H xarisp έγραψε:

      δεν ξερω αν το ανεφερε καποιος αλλα στην μεταφορα χρηματων δηλωνετε family or friends ..αν βαλετε goods or services δεσμευεται το ποσο και μπλεκετε με ορους περι πωλητων


      Τι εννοεις δεσμευεται το ποσο? Αφου το balance μετα μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε για αγορες. Επισης που μπορει να δει κανεις τους ορους περι πωλητων? Αφου ειναι σαν να πουλαμε κατι στον εαυτο μας, οποτε που ειναι το προβλημα?. Υπαρχει και κατι αλλο συγκεκριμενο που πρεπει να προσεξει κανεις?

      Sent from my Onda V975m using Tapatalk


      εννοω οτι το ποσο το βλεπεις στο balance αλλα υπαρχει και το availiable balance το οποιο ειναι μηδεν...τα λεφτα ειναι pending..μετεφερα 60 ευρω απο το ενα paypal στο αλλο και ενω τα εβλεπα δε μπορουσα να τα χρησιμοποιησω....τους εστειλα μεηλ και μου εξηγησαν οτι τα χρημα των new sellers (εκει κολαει το goods and services οτι θεωρηθηκα seller) δεσμευονται για 60 μερες εως να θεωρηθεις με καποια κριτηρια που εχουν αυτοι αξιοπιστος.Αντιθετως αν δηλωσεις friends or family τα λεφτα ειναι διαθεσιμα αμεσως,το εκανα και ψωνισα ηδη κατι μεσω ebay....εστειλα μεηλ στο paypal και τους εξηγησα τι εγινε για να μου αποδεσμευσουν και τα υπολοιπα χρηματα και ευτυχως το εκαναν αλλα με προειδοποιησαν για αποκλεισμο..παραθετω κοματι της απαντησης τους:

      "Dear HARALAMPOS

      Thank you for contacting PayPal.

      I can confirm that I have
      released the payment of €60.00 EUR to your
      available balance. Please keep in mind that you should only have 1
      account for your Personal use and another for your Business use only.

      Your account could be restricted in the future if you continue to
      send yourself payments from the other PayPal account you mentioned."


      για να το λυσουμε αυτο ειπαμε με εναν κολητο μου οτι θα στελνουμε λεφτα ο ενας στον αλλον οταν χρειαζομαστε και οχι στους εαυτους μας..Αυτα.-

      ---
      Χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος, νομιζω αυτο που λες εχει να κανει με το γεγονος οτι μετεφερες με αιτιολογια goods απο το ενα paypal στο αλλο. Επισης ειναι φανερο οτι το paypal γνωριζει οτι εισαι το ιδιο ατομο με δυο λογαριασμους, οποτε θεωρει τον ενα λογαριασμο business. Αν τα μεταφερεις μεσω request σε email που δεν εχει λογαριασμο στο paypal ή αν κανεις αυτο που λες με τον κολλητο σου, δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα. Επισης υπαρχει και καποιο οριο μεχρι το οποιο μπορει ο λογαριασμος σου στο balance να δεχτει χρηματα με οποινδηποτε τροπο αν ειναι για personal use, νομιζω 2500€. Αν ξεπεραστει το οριο αυτο το paypal ζηταει αποδεικτικα στοιχεια.

      Sent from my Onda V975m using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
    • Διαφήμιση
    • Τελικα ενταξει μετα απο 5-6 ωρες δοκιμασα παλι απλα ακυρωσα απο το paypal το προηγουμενο request και εκανα καινουργιο money request.
      Xiaomi Redmi Note 8T