Διαφήμιση

Τα φώτα σας για αγορά πρώτου Xiaomi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Τα φώτα σας για αγορά πρώτου Xiaomi

      Καλησπέρα στην αξιόλογη παρέα!
      Νέα στο φόρουμ και τελείως άπειρη στα θέματα miui και σχετικά θέλω τα φώτα σας για να αποκτήσω και εγώ το πρώτο μου Xiaomi μιας και έρχονται τα γενέθλια μου και θέλω να κάνω ένα ωραίο δωράκι στον εαυτό μου.
      Οι ερωτήσεις ειναι πάρα πολλες διαβάζοντας τα σχετικά ποστ αντί να βγάλω άκρη μπερδεύτηκα περισσότερο.
      Τι μοντέλο να πάρω Mi3, Mi4 η Mi4i? Να πάρω 3G η 4G? Ποιο ειναι καλύτερο το Mi4 η Mi4i? Από που να το πάρω? Τι να τους ζητήσω (έλεγχος, rom κλπ) και πως να το κάνω? Τι postage να διαλέξω?
      Αυτή τη στιγμή κλείνω στο Mi4 3G από το vickmall μιας και βλέπω αρκετούς να έχουν παραγγείλει από εκεί τελευταία και πρέπει να έχει την καλύτερη τιμή αυτόν τον καιρό.
      Ξέρω ότι ολα αυτα έχουν απαντηθεί πολλες φορές άλλα θέλω να τα βάλω σε τάξη για να πάρω τη σωστή απόφαση. Κάθε συμβουλή ειναι παραπάνω από καλοδεχουμενη!
      Ευχαριστω εκ των προτέρων.
    • Καλώς όρισες στο φόρουμ! Το vickmall είναι μια χαρά μαγαζί. Αν θέλεις μπορείς να το παραγγείλεις απο εκεί. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να τους πεις κάτι το ιδιαίτερο, κυρίως για την rom. Όταν με το καλό παραλάβεις θα μπορέσεις να βάλεις την ελληνική rom, απο εδώ μέσα... Όσο για την συσκευή, είναι καθαρά προσωπικό γούστο και επίσης έχει να κάνει με τις ανάγκες που θέλεις να καλύψεις. Π.χ. το 3G για κάποιους είναι αρκετό, ενώ κάποιοι άλλοι θα προτιμούσαν την έκδοση με το 4G, για να έχουν ταχυτερο internet...κ.λ.π.
      Σε κάθε περίπτωση με το καλό να παραλάβεις και είμαι σίγουρος ότι θα το χαρείς το νέο σου Xiaomi....
    • Καλησπέρα
      Σε ευχαριστώ πολύ @caeser για την απάντηση σου! Έχεις δίκιο ολα ειναι γούστα και δεν ήθελα να μου πούνε πάρε αυτό η εκείνο, πιθανόν δεν διατύπωσα σωστά την ερώτηση. Απλά περίμενα από αυτούς που ξέρουνε και κατέχουν τα κινητά αυτα να αναφέρουν κάποια χαρακτηριστικα συγκριτικά το ένα μοντέλο από το άλλο ξέρεις τώρα το ένα ειναι έτσι το άλλο γιουβέτσι. Είχα δει παλιότερα ένα ποστ που ανέλυε καποιος το ΜΙ4 και το ΜΙ4ι αλλά όταν άνοιξα το θέμα δεν μπορούσα να το βρω με τίποτα.
      Τέλος πάντων για να μην πολυλογώ παρήγγειλα το τηλεφωνακι ΜΙ4 3G από το vickmall το προηγούμενο Σάββατο, τη Δευτέρα εγινε dispatched και τώρα ειναι in transit. Δεν βλέπω την ώρα να το παραλάβω...
      Και τότε θα σας ζαλίσω ακόμα περισσότερο... ;) :P
    • Διαφήμιση
    • Επειδή την εμπειρία της αναμονής την έχουμε ζήσει, λίγο έως πολύ, όλοι εδώ μέσα ξέρουμε πως αισθάνεσαι... Μέχρι να παραλάβεις λοιπόν, θα μπορούσες με την ησυχία σου να διαβάσεις διάφορα posts που αφορούν τη συσκευή σου (επειδή όταν παραλάβεις ΔΕΝ θα έχεις ησυχία, αλλά θα έχεις το άγχος να το σετάρεις γρήγορα και σωστά). Είναι μια καλή περίοδος, η περίοδος της αναμονής, να ενημερωθείς και να μάθεις περισσότερα... :thumbsup:
    • Αυτό θα κάνω γιατί δεν έχω και πολύ καιρό το τηλεφωνακι μου σήμερα έφτασε Ελλάδα άρα να υποθέσω πως θα το πάρω αυτή την εβδομάδα.
      Έχεις να μου προτείνεις κάποια συγκεκριμένα θέματα να μην χαθώ πάλι "στη μετάφραση"?
      Ευχαριστω εκ των προτέρων.
    • Ξεκίνα απο τα κλασικά... Δηλαδή ΕΔΩ που έχουν γράψει όλοι οι χρήστες αποκλειστικά για τα Mi4 και Mi4i και φυσικά ΕΔΩ όπου ο admin περιγράφει το τρόπο να φλασάρει (=βάλει) κάποιος την Ελληνική rom στη συσκευή του.
    • Σε ευχαριστώ πολύ και για τη βοήθεια αλλά και για την υπομονή σου!!!
      Μια ερώτηση γίνετε να βάλω και άλλη επιπλέον γλώσσα στην Ελληνική rom που θέλω?
    • Διαφήμιση
    • Η ελληνική rom έχει Ελληνικά, Αγγλικά και Κινέζικα (αν δεν κάνω λάθος...)... Αν ωστόσο θέλεις κάποια άλλη γλώσσα, τότε σίγουρα αντί την Ελληνική (που την ονομάζουμε GTV) μπορείς να βάλεις την multilanguage, που έχει πάρα πολλές γλώσσες... Άσε που είναι πολυ πιθανό το τηλέφωνο να σου έρθει με την multi προεγκατεστημένη (καμμιά φορά τα κινεζομάγαζα στέλνουν τις συσκευές με multi). Σε κάθε περίπτωση θα βρεις λύση με τη γλώσσα που θέλεις...
    • Το τηλέφωνο το θέλω στα Ελληνικά άλλα θέλω να μπορώ να γράφω τα μηνύματα εκτός των Ελληνικών και Αγγλικών και στα Ρώσικα συγκεκριμένα.
      Με την παραγγελία τους ζήτησα τη multi.
    • Αυτό πολύ εύκολο. Με την ελληνική Rom θα έχεις διάφορα έξτρα καλούδια μεταξύ των οποίων και το πολυγλωσσικό SwiftKey πληκτρολόγιο (βρίσκεται και στο Google Play), όπου του σεταρεις όσες και όποιες γλώσσες θέλεις και γράφεις ανάλογα με τις ανάγκες σου.

      Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Δεν γνωρίζω να σου πω υπεύθυνα (δεν τις έχω τις συσκευές), αλλά να φωνάξουμε τον Admin ή κάποιον που γνωρίζει να μας πει...

      ADMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINNNNNNNNNNNNNN....... =O =O =O απάντησέ μας σε παρακαλώ στο παραπάνω ερώτημα.

      Εσύ ποιά συσκευή περιμένεις? Την Mi4i ή την Mi4?

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην caeser ().