Διαφήμιση

Κακός ήχος απο ακουστικά σε ΜΙ4 στην 5.1.0 stable εκδοση

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Κακός ήχος απο ακουστικά σε ΜΙ4 στην 5.1.0 stable εκδοση

    Καλησπέρα, απ' τη στιγμή που πήγα στην stable rom 5.1.0 έχω τα εξής προβλήματα:

    1) Όταν ακούω μουσική μέσω ακουστικών και αυξήσω την φωνή πάνω απο 75-80% του maximum ο ήχος είναι πολύς κακής ποιότητας και ακουγεται και πολλή φασαρία μαζί με τον ήχο ενώ το κομμάτι mp3 δοκιμασμένα σε άλλη συσκευή και στον υπολογιστή είναι πολύ καλής ποιότητας. Τα ακουστικά που έχω είναι τα piston 2 και στην αρχή νόμιζα οτι φταίνε αυτά όμως τα δοκίμασα σε άλλες συσκευές και λειτουργούν τέλεια ενώ ταυτόχρονα δοκίμασα στο MI4 άλλα ακουστικά και πάλι ο ήχος είναι χάλια.
    2) Στις κλήσεις όπου απαντάω μεσω των ακουστικών - hands free (πάλι τα piston 2 χρησιμοποιώ) η φωνή του συνομιλιτή μου ακούγεται πολύ χαμηλά σε σημείο που σχεδόν δεν ακούω τι μου λέει οπότε αναγκάζομαι να τα βγάλω και να μιλήσω χωρίς αυτά.

    Ψάχνοντας στο διαδίκτυο ανακάλυψα και άλλους που αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα και συγκεκριμένα ανέφεραν ότι το πρόβλημα έγγειται στους drivers που χρησιμοποιεί η ΄έκδοση 5.1.0 για τον ήχο.
    Επειδή δεν βρήκα το πρόβλημα αυτό στο forum της MIUI.HELLAS θα ήθελα να μου πείτε αν αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με εμένα.

    Ευχαριστώ!
  • Διαφήμιση