Διαφήμιση

Hands On Review - Xiaomi Redmi Note 4G (4 μήνες μετά)

    • Review

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H NikosChandolias έγραψε:

      Ποιόν πάροχο έχεις;

      From the middle of nowhere to the center of everywhere...


      Έχω Cosmote (whatsup) και δοκίμασα και Vodafone.


      Ο/H John Baron έγραψε:

      Ο/H Parido έγραψε:


      Ειχε κανεις τετοιο θέμα....; Να φταίει η ROM?


      Για να βγάλουμε και τα πολύ απλα απο τη μέση, στις ρυθμίσεις της συσκευής, ρυθμίσεις δικτυου, προτιμώμενος τύπος δικτύου έχεις ενεργοποιημένο το 4G έτσι?

      Επίσης, είσαι σίγουρος πως έχεις το Redmi Note 4G που είναι για Ευρώπη και όχι το 4G της Κίνας? Αν και νομιζω πως αν είχες το κινεζικό δε θα είχες ουτε 3G.

      Δοκίμασε μετά μια άλλη SIM φίλου σου που στη συσκευη του πιανει 4G να δεις εάν εκείνου δουλεύει στο δικο σου.

      Αν από αυτά είμαστε οκ, τότε δες από ένα κατάστημα του παρόχου σου εάν είναι όντως ενεργοποιημένο το 4G. Έχει τύχει σε φίλη να της λέει το μήνυμα πως έχει 4G και να μην είναι αλήθεια.

      Αν και ο πάροχος σου λέει έχεις 4G τοτε δοκίμασε μια από τις δικές μας ROM, που δουλεύουν στάνταρ.

      BTW κάπου λες για δυο SIM, το δικαρτο Note έχεις?


      Ναι στις ρυθμίσεις το έχω επιλεγμένο το LTE.
      Το κινητό το αγόρασα απο το vickmall. Κατέβασα και την εφαρμογή Mi verification και το αποτέλεσμα είναι Dropbox - Capture.PNG

      Ακόμα δεν έχω δοκιμάσει κάποια άλλη sim... θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρεία.

      θα πάρω και στην Cosmote να ρωτήσω...



      Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις
    • Ο/H John Baron έγραψε:

      Ο/H Parido έγραψε:


      Ειχε κανεις τετοιο θέμα....; Να φταίει η ROM?



      Αν από αυτά είμαστε οκ, τότε δες από ένα κατάστημα του παρόχου σου εάν είναι όντως ενεργοποιημένο το 4G. Έχει τύχει σε φίλη να της λέει το μήνυμα πως έχει 4G και να μην είναι αλήθεια.

      Αν και ο πάροχος σου λέει έχεις 4G τοτε δοκίμασε μια από τις δικές μας ROM, που δουλεύουν στάνταρ.

      BTW κάπου λες για δυο SIM, το δικαρτο Note έχεις?


      Μόλις μου επιβεβαίωσε η cosmote ότι είναι ενεργοποιημένο το 4G....

      Δεν έχω το δίκαρτο...

      Θα δοκιμάσω και κάποια άλλη κάρτα/συσκευή που να έχει 4G και θα σας πω.......
    • Το τελευταίο που μπορώ να σκεφτώ είναι η αλλαγή της sim κάρτας. Ζήτησε καινούργια.

      From the middle of nowhere to the center of everywhere...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H NikosChandolias έγραψε:

      Το τελευταίο που μπορώ να σκεφτώ είναι η αλλαγή της sim κάρτας. Ζήτησε καινούργια.


      Δεν νομίζω ότι αυτό είναι το θέμα γτ και η vodafone καρτα (η δευτερη που έλεγα ότι δοκίμασα) που έχω ειναι καινούργια....


      Ακόμα δεν έχω βρει κάποιον να έχει κινητό 4G που να πέρνει την μεγάλη κάρτα................... :|
    • Επισυνάπτω και μερικές φωτος μήπως δείτε κάτι....
      Images
      • 2015-06-03 10.39.49.png

        57,39 kB, 450×800, viewed 152 times
      • 2015-06-03 10.39.33.png

        57,44 kB, 450×800, viewed 138 times
      • 2015-06-02 14.06.58.png

        84,8 kB, 450×800, viewed 133 times
      • 2015-06-02 14.05.09.png

        60,31 kB, 450×800, viewed 139 times
      • 2015-06-02 13.57.36.png

        103,45 kB, 450×800, viewed 141 times
      • 2015-06-02 13.57.25.png

        104,91 kB, 450×800, viewed 130 times
    • Κοίτα, το τελευταίο που μπορείς να κάνεις είναι ένα format σε όλο το κινητό και να περάσεις μια από τις δικές μας ROM.
    • Ο/H John Baron έγραψε:

      Κοίτα, το τελευταίο που μπορείς να κάνεις είναι ένα format σε όλο το κινητό και να περάσεις μια από τις δικές μας ROM.


      Ναι θα το αφήσω για το τέλος...
      Πρώτα θα δοκιμάσω την κάρτα και μετά θα την αλλάξω αν είναι γιατί ειναι απο το 2002-2003 και βλεπουμε....

      Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Parido έγραψε:

      Καλησπέρα παιδια,

      το πρόβλημα με το 4G λύθηκε. Μολις αγορα μια καινούργια sim και έπιασε 4G..
      Ευχαριστω για τη βοήθεια


      Τέλεια! Καλή απόλαυση! :D
    • Χτες το μεσημέρι που γύριζα σπίτι μου, παρατήρησα μια πορτοκαλί ημιδιαφανή κηλίδα στην οθόνη μου. Το κινητό δεν μου έχει πέσει ποτέ, είναι αγρατζούνιστο και σε γενικές γραμμές πολύ προσεγμένο. Ακόμα και στη τσάντα το πρόσεχα να μη πιέζεται κλπ. Παρόλο αυτά δεν γνωρίζω από τι ακριβώς μπορεί να προήλθε, αλλά από τα λίγα που διάβασα στο νετ και σε ξένα forum, υποστηρίζουν πως μπορεί να χαλάσει η οθόνη από την υπερβολική ζέστη και να δημιουργηθούν μικρο-ρωγμές με αποτέλεσμα την παραπάνω κηλίδα. Αυτή τη στιγμή είμαι σε επικοινωνία με το honorbuy από όπου το είχα αγοράσει και ελπίζω να με βοηθήσουν να επισκευαστεί εύκολα και γρήγορα.
      Images
      • Capture.PNG

        990,28 kB, 1.024×525, viewed 156 times

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην John Baron ().

    • Ο/H John Baron έγραψε:

      Για όσους είχαν-έχουν θέμα υπερθέρμανσης, αλλά και για τους υπόλοιπους μιας και ζούμε σε ζεστή χώρα. Χτες το μεσημέρι που γύριζα σπίτι μου, παρατήρησα μια πορτοκαλί ημιδιαφανή κηλίδα στην οθόνη μου. Το κινητό δεν μου έχει πέσει ποτέ, είναι αγρατζούνιστο και σε γενικές γραμμές πολύ προσεγμένο. Ακόμα και στη τσάντα το πρόσεχα να μη πιέζεται κλπ. Παρόλο αυτά δεν γνωρίζω από τι ακριβώς μπορεί να προήλθε, αλλά από τα λίγα που διάβασα στο νετ και σε ξένα forum, υποστηρίζουν πως καίγεται η οθόνη από την υπερβολική ζέστη και δημιουργεί μικρο-ρωγμές με αποτέλεσμα την παραπάνω κηλίδα. Αυτή τη στιγμή είμαι σε επικοινωνία με το honorbuy από όπου το είχα αγοράσει και ελπίζω να με βοηθήσουν να επισκευαστεί εύκολα και γρήγορα.



      Φίλε Γιάννη ελπίζω όλα να πάνε καλά. Άντε να δούμε σε πόσα τελικά θα εμφανιστεί;

      From the middle of nowhere to the center of everywhere...
    • Διαφήμιση
    • Είναι γνωστό πρόβλημα σε κάποιες προβληματικές παρτίδες οθονών στα Note 3G κυρίως. Έχει εμφανιστεί σε πολλές συσκευές σε όλο τον κόσμο και κυρίως σε μέλη του myphone.gr για Ελλάδα (μάλλον είναι πιο παιχνιδιαριδες ή επειδή δεν μένουν στην ελληνική ρομ και δοκιμάζουν διάφορες, με κάποιες από αυτές με υπερθερμανσεις.....)
      Αν είσαι τυχερός και το βάλουν στην εγγύηση θα είσαι οκ, αλλά λίγο δύσκολο με τους Κινέζους.
      Συνήθως εμφανίζεται σε όσους πιέζουν πολύ το κινητό σε παιχνίδια ή βαριές εφαρμογές.

      Στάλθηκε από το XIAOMI NOTE 3G μου μέσω Tapatalk.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 2 φοράs, τελευταία από τον/ην GR_Macedon ().