Διαφήμιση

Hands On Review - Xiaomi Redmi Note 4G (4 μήνες μετά)

    • Review

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H NikosChandolias έγραψε:



      Φίλε Γιάννη ελπίζω όλα να πάνε καλά. Άντε να δούμε σε πόσα τελικά θα εμφανιστεί;

      From the middle of nowhere to the center of everywhere...


      Ευχαριστώ Νίκο! Και εγώ αναρωτιέμαι πόσοι θα τη πάθουν. Επίσης κάπου διάβασα, πως αυτοί που πήγαν τα κινητά τους σε Service Center της Xiaomi, τους αλλάξαν οθόνη αλλά ΚΑΙ thermal sensor. Ίσως αυτός ο sensor να ήταν το θέμα από την αρχή?

      Ο/H GR_Macedon έγραψε:

      Είναι γνωστό πρόβλημα σε κάποιες προβληματικές παρτίδες οθονών στα Note 3G κυρίως


      Μάλλον άργησε να εμφανιστεί όμως γιατί το Νοέμβρη που ψαχνόμουν για κινητό, έψαχνα στο νετ για προβλήματα που μπορεί να βγάλει το κινητό και δεν είχα βρει κάτι συγκεκριμένο

      Ο/H GR_Macedon έγραψε:


      Συνήθως εμφανίζεται σε όσους πιέζουν πολύ το κινητό σε παιχνίδια ή βαριές εφαρμογές.


      Όταν το είχα πρωτοαγοράσει το ζόριζα λίγο το κινητό σε παιχνίδια, αλλά μόνο για το πρώτο μήνα. Μετά είχα ψιλοαπογοητευτεί γιατί με το που πήγαινες να κάνεις κάτι λίγο πιο βαρύ έπαιζε 10 λεπτά και μετά κόλλαγε από τη ζέστη. Σε κάποιες ελληνικές developer ειδικά, πήγαινες να σερφάρεις λιγάκι στο νετ και ζεμάταγε... Βέβαια τώρα με την Stable 5.4.0 το κινητό δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου και δεν κολλάει, οπότε αν έχει όντως θέμα με την ζέστη η ζημιά έγινε παλιά. Anyway περιμένω να δω τι θα γίνει με την εγγύηση!

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην John Baron ().

    • UPDATE: Μια χαρά στο honorbuy, κανένα πρόβλημα, μου είπαν να το στείλω για repair, δωρεάν εννοείται αφού είναι στην εγγύηση. Όμως γίνεται να μην υπάρχει πρόβλημα? Πρέπει να πληρώσω το Shipping πηγαινε έλα. Όχι άλλο είναι το πρόβλημα-πρόβλημα... Capital Controls. Δεν υπάρχει τρόπος να τους πληρώσω το πακέτο που θα έρθει εάν δεν έχουν καταργήσει τα Capital Controls
    • Ο/H John Baron έγραψε:

      UPDATE: Μια χαρά στο honorbuy, κανένα πρόβλημα, μου είπαν να το στείλω για repair, δωρεάν εννοείται αφού είναι στην εγγύηση. Όμως γίνεται να μην υπάρχει πρόβλημα? Πρέπει να πληρώσω το Shipping πηγαινε έλα. Όχι άλλο είναι το πρόβλημα-πρόβλημα... Capital Controls. Δεν υπάρχει τρόπος να τους πληρώσω το πακέτο που θα έρθει εάν δεν έχουν καταργήσει τα Capital Controls


      Για το "ΠΗΓΑΙΝΕ" δεν έχεις πρόβλημα. Πας στο ταχυδρομείο πληρώνεις και το στέλνεις κανονικά. Για να στο στείλουν πίσω ρώτησέ τους να σου προτείνουν μια λύση, εξηγώντας τους ότι είσαι πρόθυμος να πληρώσεις τα ταχυδρομικά, αλλά δεσμέυεσαι απο τα CC. Πιθανόν να σου βρουν μια λύση ή απλά να δεχθούν να τους πληρώσεις στο μέλλον τα ταχυδρομικά...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H John Baron έγραψε:

      UPDATE: Μια χαρά στο honorbuy, κανένα πρόβλημα, μου είπαν να το στείλω για repair, δωρεάν εννοείται αφού είναι στην εγγύηση. Όμως γίνεται να μην υπάρχει πρόβλημα? Πρέπει να πληρώσω το Shipping πηγαινε έλα. Όχι άλλο είναι το πρόβλημα-πρόβλημα... Capital Controls. Δεν υπάρχει τρόπος να τους πληρώσω το πακέτο που θα έρθει εάν δεν έχουν καταργήσει τα Capital Controls


      Για το "ΠΗΓΑΙΝΕ" δεν έχεις πρόβλημα. Πας στο ταχυδρομείο πληρώνεις και το στέλνεις κανονικά. Για να στο στείλουν πίσω ρώτησέ τους να σου προτείνουν μια λύση, εξηγώντας τους ότι είσαι πρόθυμος να πληρώσεις τα ταχυδρομικά, αλλά δεσμέυεσαι απο τα CC. Πιθανόν να σου βρουν μια λύση ή απλά να δεχθούν να τους πληρώσεις στο μέλλον τα ταχυδρομικά...


      Το ξέρω για το πήγαινε, και συζήτησα για το "έλα" μαζί τους, αλλά ενώ πρότεινα 2-3 τρόπους μου είπαν πως δεν γίνεται και αν είναι να περιμένουμε. Εντάξει ή εγγύηση είναι μέχρι αρχές Δεκέμβρη :P
    • GUYS, το παραπάνω κινητό πωλείται όπως είναι:

      xiaomi-miui.gr/community/cmp/i…Redmi-Note-4G-Single-Sim/

      Εάν ενδιαφέρει κάποιον από εσάς, ή μπορεί να ενδιαφέρει κάποιον γνωστό σας μεταβιβάστε το! :)
      Ευχαριστώ!
    • Μετά από ένα χρόνο συμβίωσης με το κινητό και έχοντας σε γενικές γραμμές μείνει πολύ ευχαριστημένος μαζί του, χτες σε μια σεμνή τελετή παράδοσης-παραλαβης το κινητό παραδόθηκε στη σύζυγο... Παρότι μη κάτοχος Xiaomi κινητού πλέον, θα συνεχίσω ωστόσο να παρακολουθώ τα τεκταινόμενα στο forum όσο μπορώ..

      From the middle of nowhere... to the center of everywhere..
    • Ο/H NikosChandolias έγραψε:

      Μετά από ένα χρόνο συμβίωσης με το κινητό και έχοντας σε γενικές γραμμές μείνει πολύ ευχαριστημένος μαζί του, χτες σε μια σεμνή τελετή παράδοσης-παραλαβης το κινητό παραδόθηκε στη σύζυγο... Παρότι μη κάτοχος Xiaomi κινητού πλέον, θα συνεχίσω ωστόσο να παρακολουθώ τα τεκταινόμενα στο forum όσο μπορώ..

      From the middle of nowhere... to the center of everywhere..
      Σου εύχομαι ΣΥΝΤΟΜΑ να επιστρέψεις με ένα νέο Xiaomi... αλλά ότι και να πάρεις, να το χαρείς 100% :D
    • Διαφήμιση
    • Δύο χρόνια στα χέρια της συζύγου με νορμάλ χρήση και το κινητό έχει αποδειχτεί άψογο σε όλα του.
      Ένα μικρό κιτρίνισμα στο κάτω μέρος της οθόνης, μάλλον είναι της μεμβράνης αλλά η γυναίκα δεν επιτρέπει να την αφαιρέσω για να σιγουρέψω τις υποψίες μου.
    • Ο/H akilleas έγραψε:

      Δύο χρόνια στα χέρια της συζύγου με νορμάλ χρήση και το κινητό έχει αποδειχτεί άψογο σε όλα του.
      Ένα μικρό κιτρίνισμα στο κάτω μέρος της οθόνης, μάλλον είναι της μεμβράνης αλλά η γυναίκα δεν επιτρέπει να την αφαιρέσω για να σιγουρέψω τις υποψίες μου.
      Δύο χρόνια το έχει ο μικρός μου γιος (5 χρονών τώρα) και έχει γλυτώσει από πτώσεις, νερά, φαγητά, σάλτσες και ότι άλλο μπορεί να φανταστείς. Βέβαια έχει προστασία οθόνης nillkin από την πρώτη στιγμή και είναι μέσα σε μία θήκη (τώρα είναι με τον Superman, πριν Minion, κτλ), αλλά σκυλί! Το ίδιο και το Mi3w που είχα....μία από τα ίδια!
    • Τα καινούρια πάντως, το Μι Μαξ που έχω για παράδειγμα, μου φαίνονται λίγο πιο ψεύτικα...
      Να τον χαίρεσαι τον υιό.
      Έχω και εγώ έναν 5 χρονών.

      Sent from my Amstrad CPC6128
    • Διαφήμιση