Διαφήμιση

Ποιότητα ήχου κλήσης

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ποιότητα ήχου κλήσης

      Καλησπέρα και πάλι ,
      Μετά την ταλαιπωρία που πέρασα με το fake Mi4 ,έχοντας πλέον στην κατοχή μου το αυθεντικό μετα απο 2 βδομάδες χριση και μετα απο παράπονα συνομιλητών μου
      παρατήρησα οτι η ποιότητα ήχου της φωνής μου κατα την διάρκεια της κλήσης δεν ειναι και πολυ καλη με αποτέλεσμα σε ορισμένες περιπτώσεις που το σημα δεν ειναι και πολυ καλο
      να μην καταλαβαίνουν τι λεω..(δεν ειναι θεμα σήματος,απλα επιδεινώνεται οταν δεν εχω καλο σημα)...
      Ξέρουμε τι μπορει να φταιει?Αν εχει ξανά-παρατηρηθεί ?Εαν υπάρχει κάποια λύση? ?(
    • Αν έχεις MiKey, δοκίμασε να το βγάλεις για λίγο διάστημα. Επίσης, μπες στις Δοκιμές Υλικού από Ρυθμίσεις> Σχετικά με το τηλέφωνο και πατώντας 5 φορές πάνω στην έκδοση kernel ή γράφοντας στο πληκτρολόγιο που κάνουμε κλήση *#*#64663#*#* και κάνε τα σχετικά τεστ να δεις ότι όλα είναι εντάξει.

      Τέλος, επειδή αυτό παλιά ήταν πρόβλημα ROM, αν έχεις ακόμα την ROM με την οποία σου ήρθε από Κίνα, να την αλλάξεις και να κάνεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να φύγουν όλα τα σκουπίδια της ROM που είχε βάλει μέσα το κατάστημα.
    • Το Mikey είναι ένα πραγματάκι που μπαίνει στο καλώδιο των ακουστικών?Δεν εχω κάτι τέτοιο..
      Το κινητό το έχει τωρα η γυναίκα μου και θα μπορέσω να κάνω τεστ το βράδυ..
      εχω βάλει την ελληνική 5.1.16 νομιζω ρομ...την προιγούμενη απο αυτήν που έχετε βγάλει τώρα νομίζω...
      Thanks για την βοήθεια... hail
      Δεν θα αντέξω να περάσω πάλι ταλαιπωρία με επισκευή συσκευής/αποστολή στην Κίνα κλπ... doofy
    • Διαφήμιση
    • Λοιπόν...έχουμε και λέμε..
      έκανα ολα τα τεστ με την καινούργια σας ρομ και στις δοκιμές υλικού άκουγα κανονικά την φωνή μου...Στην δοκιμή βασικού μικροφώνου άκουγα την φωνή μου και μετά την ηχώ της...έτσι πρέπει να ακούγεται?Έκανα επίσης τεστ πραγματικής κλήσης και δεν είχα κάποιο πρόβλημα..(βέβαια επιφυλάσσομαι γιατί το έκανα βράδυ ενώ οι πάντες κοιμόντουσαν και μίλαγα χαμηλά)
      Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο...όταν μου ήρθε το κινητό έβαλα κατευθείαν την δικιά σας ρομ 5.1.16 μπαίνοντας σε recovery..αλλα δεν έκανα full wipe ,μονο το cache έσβησα..και όχι το user data μιας και δεν είχα βάλει κάτι εγώ στο κινητό...λες να έπρεπε να το κάνω και αυτο..?εάν του κάνω τώρα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις θα έρθει στα ίσια του?Γιατί μου βγάζει και κάτι κινέζικα κάπου κάπου..Εχει εγκατεστημένο το "Kuaipan,Mi Wifi,Number fixer,"χρειάζονται όλα αυτά?
    • Και σε μένα ακούγεται στο βάθος η ηχώ της φωνής μου. Πρέπει να φταίει το βοηθητικό μικρόφωνο που έχει κοντά στο ακουστικό.

      Ξέρω ότι είναι λίγο επίπονη διαδικασία να τα ξαναστήσεις όλα από την αρχή, αλλά ναι, για μια φορά τουλάχιστον καλύτερα να κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις για να εξαφανιστούν όλα τα σκουπίδια από την ROM που σου είχαν περάσει από το Κινέζικο κατάστημα. Μπορεί και να εξαφανιστεί και το πρόβλημα εντελώς.
    • Ο/H Tanner έγραψε:

      για προσπαθησε αυτο
      πηγαινε ρυθμισεις-> ηχος_>(στο τελος)καταστολη θορυβου στις στις κλησεις και επελεξε καταστολη θορυβου με 1 μικροφωνο


      Το δοκίμασα και αυτο αλλά τίποτα..
      Εχω βάλει τώρα την τελευταία ρομ με καθαρό install αλλά αντιμετωπίζω ακόμα το ίδιο πρόβλημα!!
      Το θέμα είναι οτί δεν το κάνει σε όλες τις συνομιλίες ..μπορεί να ξεκινήσω κάποια κλήση χωρίς πρόβλημα και στα μισά να αρχίσει να το κάνει..
      πρέπει να ηχογραφήσω μία κλήση να την ανεβάσω για να ακούσετε..!!
      :/
    • Διαφήμιση
    • εχει σημασία??νομίζω είναι απο κοσμοτέ σε κοσμοτέ πάντως...υπάρχει θέμα ?? ?(
      Μου το κάνει και όταν μιλάω απο το κινητό σε σταθερό!!!
    • ημουν στην vodafone πολλα χρονια και δεν ειχα κανενα προβλημα,με το πηγα cosmote,λογω χρηματων παγιου εχω μονιμα προβληματα.εχω δοκιμασει ολες τις συσκευες μου,htc one m7,samsung s3,μεχρι και σε iphone 5(οχι δικο μου) και ειχα παντα θεματα,κοβονται οι γραμμες,ακουγομαστε με echo λες και ειμαστε σε πανηγυρι,και ακουω τι φωνη μου και πολλα αλλα. ΕΙΔΙΚΑ απο cosmote σε cosmote
    • Ο/H Tanner έγραψε:

      ημουν στην vodafone πολλα χρονια και δεν ειχα κανενα προβλημα,με το πηγα cosmote,λογω χρηματων παγιου εχω μονιμα προβληματα.εχω δοκιμασει ολες τις συσκευες μου,htc one m7,samsung s3,μεχρι και σε iphone 5(οχι δικο μου) και ειχα παντα θεματα,κοβονται οι γραμμες,ακουγομαστε με echo λες και ειμαστε σε πανηγυρι,και ακουω τι φωνη μου και πολλα αλλα. ΕΙΔΙΚΑ απο cosmote σε cosmote


      Κοίτα..αυτό που λες πρώτη φορά το ακούω..με το προηγούμενο τηλεφωνο (iphone 3gs) δεν είχα κανένα πρόβλημα!!
      Με Note 3 πάλι κανένα πρόβλημα!!τί να πω?δεν ξέρω??...
      Να ανοίξω κανένα ποστ στο official miui site?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Tanner έγραψε:

      ημουν στην vodafone πολλα χρονια και δεν ειχα κανενα προβλημα,με το πηγα cosmote,λογω χρηματων παγιου εχω μονιμα προβληματα.εχω δοκιμασει ολες τις συσκευες μου,htc one m7,samsung s3,μεχρι και σε iphone 5(οχι δικο μου) και ειχα παντα θεματα,κοβονται οι γραμμες,ακουγομαστε με echo λες και ειμαστε σε πανηγυρι,και ακουω τι φωνη μου και πολλα αλλα. ΕΙΔΙΚΑ απο cosmote σε cosmote


      Εχω το Note 3G με την GTV 4.11.14. Είμαι στην Cossmote και εγώ και η γυναίκα μου . Γιά ήχο κλήσης έχω ένα mp3 , κομμάτι από Hotel California και όταν με καλεί ακούω ένα τραγούδι κρύσταλλο .
      Το ίδιο ακούγεται και στο S3 και στο S5 (κλώνο) και σε οποιαδήποτε κλήση από οποιονδήποτε πάροχο . Μάλλον πρέπει να ψάξεις αλλού γιά το πρόβλημά σου .