Διαφήμιση

Οδηγός για την αναγνώριση τις FAKE Mtk συσκευές με το cpu-z online validation και το MTK Droid Tools

    • Οδηγός

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μόλις παρέλαβα ένα mi3 64άρι από το buyincoins και νομίζω ότι είναι ψεύτικο. Το κουτί κλασικά λέει tenaa.com, το καλώδιο επίσης λέει Mi, το κινητό έχει κάποιες διαφορές στα κουμπιά που δεν εφαρμόζουν το ίδιο καλά με το παλιό μου mi3 όπως και το πίσω πλαστικό καπάκι και η κάμερα. Το θέμα είναι ότι δεν λέει πουθενά ΜΤΚ αλλά παντού φαίνεται σαν qualcomm. Στο antutu σκοράρει 41.000 (με το restore να κατεβάζει και να εγκαθιστά εφαρμογές) και γενικά δουλεύει μια χαρά, ίσως η μπροστινή κάμερα να έχει μια μικρή διαφορά σε σχέση με το παλιό μου. Στο σάιτ που έβαλα το security code μου λέει ότι έχει μπει 1600 φορές ο ίδιος κωδικός! ΛΟΛ! Ερώτηση, αν δουλεύει εξίσου καλά με το άλλο γίνεται να είναι ψεύτικο;!

      Το cpuz μου βγάζει τα παρακάτω: CPU-Z VALIDATOR
    • Το ίδιο καλά είναι σχετικό. Καταρχάς δεν μπορεί να φορέσει ελληνική GTV
    • Ο/H cycloholic έγραψε:

      Μόλις παρέλαβα ένα mi3 64άρι από το buyincoins και νομίζω ότι είναι ψεύτικο. Το κουτί κλασικά λέει tenaa.com, το καλώδιο επίσης λέει Mi, το κινητό έχει κάποιες διαφορές στα κουμπιά που δεν εφαρμόζουν το ίδιο καλά με το παλιό μου mi3 όπως και το πίσω πλαστικό καπάκι και η κάμερα. Το θέμα είναι ότι δεν λέει πουθενά ΜΤΚ αλλά παντού φαίνεται σαν qualcomm. Στο antutu σκοράρει 41.000 (με το restore να κατεβάζει και να εγκαθιστά εφαρμογές) και γενικά δουλεύει μια χαρά, ίσως η μπροστινή κάμερα να έχει μια μικρή διαφορά σε σχέση με το παλιό μου. Στο σάιτ που έβαλα το security code μου λέει ότι έχει μπει 1600 φορές ο ίδιος κωδικός! ΛΟΛ! Ερώτηση, αν δουλεύει εξίσου καλά με το άλλο γίνεται να είναι ψεύτικο;!
      Το cpuz μου βγάζει τα παρακάτω: CPU-Z VALIDATOR

      To Mi3 δεν φοράει MTK... Τον Qualcomm Snapdragon 800 φοράει... οπότε σωστά γράφει Qualcomm...
    • Διαφήμιση
    • Εδώ σου λέει πως μπήκε 1600 φορές ο κωδικός και πως τα κουμπιά δεν εφαρμόζουν σωστά.

      Μακάρι να είναι οκ αλλά μου φαίνεται πως όχι.

      Αλλά στο ερώτημα σου φίλε cycloholic η απάντηση είναι ναι
    • Ο/H cycloholic έγραψε:

      Ερώτηση, αν δουλεύει εξίσου καλά με το άλλο γίνεται να είναι ψεύτικο;!
      Και βεβαια μπορει να είναι αντίγραφο. Απλά είναι απο τα καλά. Χωρίς να μπορώ να πω σίγουρα ότι είναι αντίγραφο (το mi3 φοράει Snapdragon 800 και έχει NFC!!) θα σε συμβούλευα να προσέχεις με το φλασάρισμα των GTV.
    • Ο/H cycloholic έγραψε:

      Μόλις παρέλαβα ένα mi3 64άρι από το buyincoins και νομίζω ότι είναι ψεύτικο. Το κουτί κλασικά λέει tenaa.com, το καλώδιο επίσης λέει Mi, το κινητό έχει κάποιες διαφορές στα κουμπιά που δεν εφαρμόζουν το ίδιο καλά με το παλιό μου mi3 όπως και το πίσω πλαστικό καπάκι και η κάμερα. Το θέμα είναι ότι δεν λέει πουθενά ΜΤΚ αλλά παντού φαίνεται σαν qualcomm. Στο antutu σκοράρει 41.000 (με το restore να κατεβάζει και να εγκαθιστά εφαρμογές) και γενικά δουλεύει μια χαρά, ίσως η μπροστινή κάμερα να έχει μια μικρή διαφορά σε σχέση με το παλιό μου. Στο σάιτ που έβαλα το security code μου λέει ότι έχει μπει 1600 φορές ο ίδιος κωδικός! ΛΟΛ! Ερώτηση, αν δουλεύει εξίσου καλά με το άλλο γίνεται να είναι ψεύτικο;!

      Το cpuz μου βγάζει τα παρακάτω: CPU-Z VALIDATOR
      Το ότι τρέχει την ελληνική GTV είναι καλό. Το 44000 antutu, είναι σχετικό. ΜΤΚ το Mi3 ,δεν έχει, Snapdragon 800 με 2ram/64rom. Το Mobileuncle, παρόλο που είναι κυρίως για ΜΤΚ συσκευές, είναι το μόνο που διαβάζει κάποια πράγματα σωστά από τις μαϊμούδες. Τώρα αν λέει ότι ο κωδικός έχει χρησιμοποιηθεί 1600 φορές, είναι μαϊμού και μιλάς με το μαγαζί, με printscreen του εν λόγο κειμένου, ζητώντας refund, πλήρη ή όχι αν θεωρείς ότι είσαι ικανοποιημένος (εγώ θα ζητούσα πλήρες refund και αγορά από αξιόπιστο μαγαζί).
    • Διαφήμιση
    • Αν εξαιρέσω το καπάκι μαζί με τα κουμπιά (τα οποία τα έκανα τράμπα από το παλιό και τώρα δουλεύουν άψογα και κάθονται και όλα στην θέση τους) και την συσκευασία, κατά τα άλλα μου φαίνεται ακριβώς ίδιο με το παλιό μου (αν και είχα μια μικρή αμφιβολία για την μπροστά κάμερα, αλλά βλέπω ότι και στο παλιό μου χάλια φωτό βγάζει τελικά). Σε όλα τα app μου βγάζει κανονικά qualcomm κλπ, το τατς είναι άψογο, η οθόνη επίσης, από κολλήματα ούτε για πλάκα, τρέχει επίσης και ελληνικές εκδόσεις, το nfc δουλεύει κανονικά, μένει να δω αν φορτίζει και με quick charge(αλλά δεν έχω φορτιστή) μήπως λέω μήπως έχουν κάνει καμία εξυπνάδα από εκεί που το πήρα και παίρνουν τίποτα μεταχειρισμένα, τα αλλάζουν πίσω καπάκι και τα πουλάνε για καινούρια;! Πάρτε και μερικές φωτό με το τί γίνεται κάτω από το καπάκι!
      Images
      • adsfsadfa.jpg

        54,03 kB, 593×800, viewed 87 times
      • fdsdfsds.jpg

        40,5 kB, 593×800, viewed 91 times
      • fsdsddd.jpg

        44,25 kB, 593×800, viewed 78 times
      • sssdddfsd.jpg

        52,42 kB, 593×800, viewed 65 times
    • Ο/H cycloholic έγραψε:

      Σήμερα δοκίμασα και το gps με sport tracker app και δουλεύει και αυτό άψογα...
      Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει μία εταιρία στην Κίνα που την παραγγέλνεις ακριβώς πως θες το κινητό σου (επεξεργαστή, ραμ, κάμερα κτλ) και σου το φτιάχνει όπως ακριβώς το θες εσύ και με ότι εμφάνιση επιλέξεις.

      Μήπως είναι κάτι τέτοιο? Ας μας πουν οι ειδικοί
    • Διαφήμιση