Διαφήμιση

Πρόβλημα με τις επαφές στο Note

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Αχαχαχαχα, ποιά μπουζούκια βρε με την πείνα που έχει πέσει....


      Εεεε...μπουζούκια MP3 εννοώ! Χαχαχα!



      :D
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Διαφήμιση
    • Αν και το θέμα λύθηκε ... παρόλα αυτά .... για να ξέρεις ;)

      Ο/H caeser έγραψε:

      Τι λέτε? Κάνει format σε όλα τα partitions αυτός ο τρόπος?


      Κάνει λέει .... vain

      Ετσι και αλλιώς ο αγαπητός Αδμιν μας το αναφέρει ξεκάθαρα ...

      Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Aν κάνετε flash μόνο το note_Full_wipes χωρίς να κάνετε αμμέσως μετά flash μία ROM θα κολλήσετε σε boot-loop.
      To note_Full_wipes.zip κάνει Format το /system & /data και θα πρέπει αμμέσως μετά να κάνετε Flash μία ROM
      :thumbsup:
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Αυτό το έπαθα και εγώ στο Mi-3 πριν 6 ημέρες και ήταν ακόμα χειρότερο. Με έπαιρνε κάποιος από τις επαφές, και μου έδειχνε μόνο τον αριθμό. Όταν απαντούσα, τότε μου έδειχνε το όνομα. Τα συμπτώματα δεν ήταν όμως σταθερά σε μένα. Το έκανε όποτε το θυμόταν!

      Επίσης άρχιζε και εμφάνιζε μερικές φορές στιγμιαία μπλέ οθόνη κάτω χαμηλά κατά την επανεκκίνηση. Τα ίδια κόλπα και μετα από factory reset. Όλα εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας, μετά από format σε όλα τα partition. Επανήλθαν αυτόματα όλα μου τα backup (μυνήματα, επαφές, ημερολόγιο κλπ) από Mi cloud και όλα καλά. Απλά πέρασα τα προγράμματα από google play.


      Με ταλαιπωρεί πλέον χωρίς λόγο... Μετά τα format και την εγκατάσταση της rom, αρνείται πεισματικά να συγχρονήσει επαφές, ιστορικό κλήσεων και μηνύματα.. Συγχρονίζει μόνο το gallery, το notes κ.λ.π. (φυσικά τα έχω όλα αυτά σε back up, αλλά και να τα περάσω απο το backup, θα συνεχίζει το πρόβλημα με τον ΜΗ συγχρονισμό)
      Έσβησα τη συσκευή απο το cloud, ξανάριξα τη rom... και τίποτα...
      Ξαναέκανα format+ flash και πάλι απο την αρχή όλα και συνεχίζει να αρνείται το συγχρονισμό...
      Είμαι σίγουρος ότι δεν φταίει η συσκευή, αλλά κάτι έχει να κάνει με το cloud... Η συσκευή απλά..."πετάει" σε κάθε της βήμα! Δείχνει και είναι υγιέστατη, αλλά όταν έρχεται η στιγμή του συγχρονισμού... μουλαρώνει!
    • Ο/H caeser έγραψε:


      Με ταλαιπωρεί πλέον χωρίς λόγο... Μετά τα format και την εγκατάσταση της rom, αρνείται πεισματικά να συγχρονήσει επαφές, ιστορικό κλήσεων και μηνύματα.. Συγχρονίζει μόνο το gallery, το notes κ.λ.π. (φυσικά τα έχω όλα αυτά σε back up, αλλά και να τα περάσω απο το backup, θα συνεχίζει το πρόβλημα με τον ΜΗ συγχρονισμό)
      Έσβησα τη συσκευή απο το cloud, ξανάριξα τη rom... και τίποτα...
      Ξαναέκανα format+ flash και πάλι απο την αρχή όλα και συνεχίζει να αρνείται το συγχρονισμό...
      Είμαι σίγουρος ότι δεν φταίει η συσκευή, αλλά κάτι έχει να κάνει με το cloud... Η συσκευή απλά..."πετάει" σε κάθε της βήμα! Δείχνει και είναι υγιέστατη, αλλά όταν έρχεται η στιγμή του συγχρονισμού... μουλαρώνει!


      Το σημαντικότερο από όλα, είναι αν σου διόρθωσε το πρόβλημα με τις επαφές, όπως έγινε σε εμένα.
      Το cloud, μην το πιέζεις, θα στα βάλει μόνο του αν δεν τα έχει βάλει ακόμα. Δεν χρειάζεται να κάνεις εσύ συγχρονισμό. Αν δεν έχει πάλι προσωρινά πρόβλημα ο server τους και δεν στα βάλει σε μισή ώρα το πολύ, βάλε το κινητό στη φόρτιση με ανοιχτό το wifi.
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Το σημαντικότερο από όλα, είναι αν σου διόρθωσε το πρόβλημα με τις επαφές.
      Το cloud, μην το πιέζεις, θα στα βάλει μόνο του αν δεν τα έχει βάλει ακόμα. Δεν χρειάζεται να κάνεις εσύ συγχρονισμό. Αν δεν έχει πάλι προσωρινά πρόβλημα ο server τους και δεν στα βάλει σε μισή ώρα το πολύ, βάλε το κινητό στη φόρτιση με ανοιχτό το wifi.


      Το πρόβλημα με τις επαφές δείχνει εντάξει για την ώρα, αλλά το θέμα είναι ότι τώρα βλέπει τις επαφές απο το Google (που έχουν κατέβει στο τηλ.) και όχι αυτές του cloud, που ναι μεν είναι οι ίδιες (με την διαφορά ότι έχουν και avatars αυτές του cloud), αλλά δεν υπάρχει καθόλου πλέον μητρώο κλήσεων...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H caeser έγραψε:


      Το πρόβλημα με τις επαφές δείχνει εντάξει για την ώρα, αλλά το θέμα είναι ότι τώρα βλέπει τις επαφές απο το Google (που έχουν κατέβει στο τηλ.) και όχι αυτές του cloud, που ναι μεν είναι οι ίδιες (με την διαφορά ότι έχουν και avatars αυτές του cloud), αλλά δεν υπάρχει καθόλου πλέον μητρώο κλήσεων...


      Εαν είχες ενεργά τα πάντα στο cloud, θα στα φέρει μόνο του. Και το μητρώο κλήσεων. Η μόνη μας διαφορά είναι ότι εγώ δεν έχω ενεργό το συγχρονισμό στο Google. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό και μπερδεύεται η συσκευή (που κανονικά δεν θα πρέπει).

      EDIT: Για πήγαινε από τον υπολογιστή στο cloud να δεις τί έχεις μέσα.
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:


      Το πρόβλημα με τις επαφές δείχνει εντάξει για την ώρα, αλλά το θέμα είναι ότι τώρα βλέπει τις επαφές απο το Google (που έχουν κατέβει στο τηλ.) και όχι αυτές του cloud, που ναι μεν είναι οι ίδιες (με την διαφορά ότι έχουν και avatars αυτές του cloud), αλλά δεν υπάρχει καθόλου πλέον μητρώο κλήσεων...


      Εαν είχες ενεργά τα πάντα στο cloud, θα στα φέρει μόνο του. Και το μητρώο κλήσεων. Η μόνη μας διαφορά είναι ότι εγώ δεν έχω ενεργό το συγχρονισμό στο Google. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό και μπερδεύεται η συσκευή (που κανονικά δεν θα πρέπει).


      Ο συγχρονισμός του Google είναι ενεργοποιημένος by default όταν σετάρεις το λογαρισμό, εκτός αν πας εσύ και τα απενεργοποιήσεις. Το Cloud είναι ενεργοποιημένο φυσικά, συγχρονίζει ότι σου είπα απο πάνω, αλλά σταματάει στα sms, calls και contacts...
    • Πήγαινε από τον υπολογιστή στο cloud να δεις αν έχει μέσα τις επαφές, μηνύματα κλπ... ή όχι.


      EDIT:

      Ο/H caeser έγραψε:


      Ο συγχρονισμός του Google είναι ενεργοποιημένος by default όταν σετάρεις το λογαρισμό, εκτός αν πας εσύ και τα απενεργοποιήσεις. Το Cloud είναι ενεργοποιημένο φυσικά, συγχρονίζει ότι σου είπα απο πάνω, αλλά σταματάει στα sms, calls και contacts...


      Με την ευκαιρία, έκανα τώρα το πείραμα με ενεργά και τα δύο. Κανένα πρόβλημα. Τα φορτώνει όλα κανονικά. Και από cloud και από google.
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Πήγαινε από τον υπολογιστή στο cloud να δεις αν έχει μέσα τις επαφές, μηνύματα κλπ... ή όχι.


      EDIT:

      Ο/H caeser έγραψε:


      Ο συγχρονισμός του Google είναι ενεργοποιημένος by default όταν σετάρεις το λογαρισμό, εκτός αν πας εσύ και τα απενεργοποιήσεις. Το Cloud είναι ενεργοποιημένο φυσικά, συγχρονίζει ότι σου είπα απο πάνω, αλλά σταματάει στα sms, calls και contacts...


      Με την ευκαιρία, έκανα τώρα το πείραμα με ενεργά και τα δύο. Κανένα πρόβλημα. Τα φορτώνει όλα κανονικά. Και από cloud και από google.


      Σε μένα αυτή την υγιή λειτουργία τη κάνει το Redmi 1S, αλλά όχι το Note.. και δεν ξέρω το λόγο ρε γαμώτο!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Πήγαινε από τον υπολογιστή στο cloud να δεις αν έχει μέσα τις επαφές, μηνύματα κλπ... ή όχι.


      Ναι βρε, όλα μέσα είναι στο cloud... Τα έχω συνεχώς μπροστά μου στον υπολογιστή...