Διαφήμιση

battery drain

    • 下单时间:2014-06-29 ιουνιο.. τοτε λεει το imei αγοραστικε ενω εγω το κινητο το αγορασα απο vickmall 02-07-2014 ιουλιο δηλαδη..
      αρα ναι θανε καπια αλλη μητρικη που ειτε φτιαξανε και μου την βαλανε ειτε ξερω γω κατι τετοιο?
      τι κανω τωρα δηλαδη?
      παντως σαν πλαισιο ειναι το ιδιο κινητο γιατι ειχα κατι μικρες χαρακιες αριστερα δεξια απο θηκες και ειναι το ιδιο
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Φυσικά και θα απαιτήσεις καινούργιο κινητό.

      εμ ναι που? :whistling: vickmall η σε καπιο σιτε τις xiaomi

      PS
      κατσε ομως το imei ειναι 3 μερες μετα το order λογικα το κινητο τοτε το 'ενεργοποιησανε' η το πηρανε
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kinos έγραψε:

      下单时间:2014-06-29 ιουνιο.. τοτε λεει το imei αγοραστικε ενω εγω το κινητο το αγορασα απο vickmall 02-07-2014 ιουλιο δηλαδη..
      αρα ναι θανε καπια αλλη μητρικη που ειτε φτιαξανε και μου την βαλανε ειτε ξερω γω κατι τετοιο?
      τι κανω τωρα δηλαδη?
      παντως σαν πλαισιο ειναι το ιδιο κινητο γιατι ειχα κατι μικρες χαρακιες αριστερα δεξια απο θηκες και ειναι το ιδιο

      εσύ το αγόρασες 02-07-2014 απο το vickmall
      αλλά το vickmall το αγόρασε απο το εργοστάσιο ίσως στις 29-06-2014 και μετά στο έστειλε
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Ο/H kinos έγραψε:

      下单时间:2014-06-29 ιουνιο.. τοτε λεει το imei αγοραστικε ενω εγω το κινητο το αγορασα απο vickmall 02-07-2014 ιουλιο δηλαδη..
      αρα ναι θανε καπια αλλη μητρικη που ειτε φτιαξανε και μου την βαλανε ειτε ξερω γω κατι τετοιο?
      τι κανω τωρα δηλαδη?
      παντως σαν πλαισιο ειναι το ιδιο κινητο γιατι ειχα κατι μικρες χαρακιες αριστερα δεξια απο θηκες και ειναι το ιδιο


      Ο/H kinos έγραψε:

      Ο/H dnomikos έγραψε:

      Φυσικά και θα απαιτήσεις καινούργιο κινητό.

      εμ ναι που? :whistling: vickmall η σε καπιο σιτε τις xiaomi


      Πρώτα από όλα, αν σου ήρθε σφραγισμένο όταν το αγόρασες, τσέκαρε ημερομηνία αγοράς από το παλιό email. Δεν είναι 2/7/14 αλλά λίγο μετά. Πρώτα καταχωρείς την παραγγελία στις 2/7/14 και μετά αυτοί τα παίρνουν από την αντιπροσωπεία αφού πρώτα καταχωρηθούν.

      Επειδή ευτυχώς δεν μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση προσωπικά, πιστεύω ότι πρέπει να κυνηγήσεις αυτούς που σου έκαναν την "επισκευή". Θα σε συμβουλεύσει καλύτερα κάποιος άλλος με περισσότερη πείρα σε αυτά...

      Ο/H tora33 έγραψε:


      εσύ το αγόρασες 02-07-2014 , αλλά το vickmall το αγόρασε ίσως στις 29-06-2014 και μετά στο έστειλε


      Σωστό και αυτό. Πιθανώς πρώτα να στοκάρουν αυτοί. Αν και με τις μεγάλες και απρόβλεπτες πτώσεις των τιμών θα είχαν ζημιά.
    • έγινε η παραγγελία , λίγο πριν η στις 29-06-2014 , το vickmall το παρήγγειλε στις 29-06-2014
      και το vickmall το έστειλε μετά απο τρις μέρες , μόλις πήρε τα λεφτά
      (τρις μέρες διαφορά ,
      στο mi3w ίσως είχα 1.5 μήνα διαφορά)
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Διαφήμιση
    • ναι , αλλά μπορεί να τους πει το πρόβλημα , και ανάλογα με την απάντηση , θα δούμε πως θα το χειριστεί
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • το ιμει στο κουτι ειναι αλλο..
      και οι ημερομηνιες μαλλον δεν ειναι ιδιες δειτε την εικονα παρακατω..
      το ιμει του κουτιου μαλλον ειναι το παλιο, ενω τωρα που στειλανε το κινητο πισω ειναι αλλο το ιμει μου εχουν βαλει και αυτοκολιτακι πισω απο το κινητο με το νεο ιμει..
    • χαχα , τι είναι αυτό , γλώσσα μηχανής ?
      πήγες να πάρεις τις παραθέσεις και μπερδεύτηκε το σύστημα
      στο ποστ σου , πάτα δεξιά κάτω επεξεργασία , και γράψε χωρίς τις παραθέσεις
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Ο/H kinos έγραψε:

      το ιμει στο κουτι ειναι αλλο..
      και οι ημερομηνιες μαλλον δεν ειναι ιδιες δειτε την εικονα παρακατω..
      το ιμει του κουτιου μαλλον ειναι το παλιο, ενω τωρα που στειλανε το κινητο πισω ειναι αλλο το ιμει μου εχουν βαλει και αυτοκολιτακι πισω απο το κινητο με το νεο ιμει..


      Αν το κουτί δεν ήταν σφραγισμένο με ζελατίνα από το εργοστάσιο, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι το κουτί και το κινητό είχαν το ίδιο IMEI.
      Τα ανοίγουν για να περάσουν Ελληνικά ή ότι άλλο και μετά, "ότι πιάσουν από τον πάγκο" σαν την μπαταρία ;) .
      Ετσι από περιέργεια, δες ημερομηνία και από το IMEI του κουτιού.

      EDIT: Μπερδεύτηκα.... Εχεις άλλο IMEI στο κουτί, άλλο στο αυτοκόλλητο πίσω από το κινητό και άλλο στην μητρική?
    • Διαφήμιση
    • το ιμει του κουτιου λεει: The information you enter in the millet network no sales records, verify and then query. (σε μεταφραση)
      δεν θυμαμαι πως ηταν ακριβος...αλλα δεν πηρα multilanguage παντως τους ειπα στειλτε το με την official rom

      το κινητο οταν ηρθε μαλλον ειχε το ιμει του κουτιου (δεν το εψαξα ποτε).. οταν το εστειλα για επισκευη ειπε αλλαξανε μητρικη οποτε τωρα που μου το στειλανε 'επισκευασμενο' μου εχουν βαλει ενα αυτοκολιτακι πισω απο το κινητο με αλλο ιμει οχι αυτο που ειχε το κουτι του