Διαφήμιση

REDMI NOTE 3G

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • REDMI NOTE 3G

      Το βρίσκω εδώ XIAOMI Hongmi Note MTK6592 2GB 8GB 5.5 Inch HD IPS Screen 13.0MP 3100mAh |MOB49646| : σε πολύ χαμηλή τιμή,είναι όμως αξιόπιστο το site και θα είναι το γνήσιο;
      Στο myphone κάποιοι κάνουν δειλά παραγγελίες σε διάφορα,αλλά...υπάρχει ρίσκο,έχει βέβαια paypal... :whistling:
      Του έστειλα email για το αν είναι γνήσιο και μου απάντησε:

      Dear Sir,we only sell the original products,we don’t sell the fake or copy or refurbished products!
      When you get the package,you have 3 ways to check if the phone is original:

      1.On the package,there have one Security code on the box, A 17 - digit fake
      preventing code can be seen once you scrape out the identifier
      layer,then you need to type them in the xiaomi official site: order.mi.com/service/scode
      The real phone should be only checked for the code just one time!

      2.Open the box,you can just make a judgement from the outlook,and try to open the phone to check the system

      3.You can get the IMEI and SN code in the phone,then you can also go to the xiaomi official site to check: 手机销售记录查询-帮助与服务中心

      Που σημαίνει για να δω αν είναι το γνήσιο πρέπει να το παραλάβω; και αν δεν είναι τι μπορώ να κάνω;
      Δεν υπάρχει τρόπος να το τσεκάρω πριν(π.χ.να μου στείλει IMEI ή SN προτού μου το στείλει),γίνεται αυτό :?:
    • Καλησπέρα και καλώς ήρθες,
      αυτά που σου περιγράφει είναι πραγματικά. Ολοι όσοι παραλάβαμε ξύσαμε το ξυστό μας και επαληθεύσαμε την γνησιότητα της συσκευής.

      Ο/H captnemo έγραψε:

      Δεν υπάρχει τρόπος να το τσεκάρω πριν(π.χ.να μου στείλει IMEI ή SN προτού μου το στείλει),γίνεται αυτό

      Θα μπορούσε να γίνει, αλλά επειδή δεν πιστεύω ότι κάποιος απο αυτούς έχει τις συσκευές που πουλάει σε στόκ μάλλον αδύνατο το βλέπω. Ολοι τις αγοράζουν αφού πάρουν τα λεφτουδάκια μας.
      Οπότε ότι και να σου πεί ο κίνδυνος είναι ο κίνδυνος μιας τέτοιας αγοράς.
    • Προσοχή!!!! η τιμή που το βρίσκεις είναι πολύ φτηνή για 3g και δεν μπορεί να δικαιολογηθεί μακάρι να είναι το γνήσιο απλά μου κάνει πολύ καλό για να είναι αληθινό !
    • Διαφήμιση
    • Ετοιμαζομουν να θέσω το μαγαζί αυτό στα υπ όψιν της κοινότητας μας . Εκείνο
      που πέρα από τις τιμές κάνει εντύπωση είναι το γεγονός ότι υπάρχει μία ύποπτη
      αναγραφή που πρέπει να τους διέφυγε . Το Note 3G και το 4G έχουν την ίδια τιμή.
      Παρά ταύτα κάποιοι τόλμησαν και έβαλαν παραγγελία .Θα μας ενημερώσουν τι
      πραγματικά παιζει φαντάζομαι με την παραλαβή .
    • Ναι 3G και 4G ίδια τιμή(θέλω οπωσδήποτε δίκαρτο οπότε 3G μονόδρομος).
      Δεν με προβληματίζει ότι μπορεί να χάσω τα χρήματα,υπάρχει paypal άρα no problem,με προβληματίζει το "μαϊμού"που μπορεί να μου στείλει hmm
      Θα του γράψω αν μπορεί να μου στείλει το IMEI ή SN να δω τι θα μου πει.
      Αν θα ήταν άλλη μάρκα δεν θα με προβλημάτιζε και θα το "ρίσκαρα",Lenovo και Xiaomi μ@μωτο κοπιάρονται this
    • Τους έγραψα αν μπορούν να μου στείλουν IMEI ή S/N και μου απάντησαν δεν γίνεται αν δεν γίνει πρώτα η αγορά,εντάξει λογικό είναι.
      Αν όμως κάνω την αγορά και αμέσως μετά μου τα στείλουν(IMEI ή S/N) θα είμαι σίγουρος για την αυθεντικότητα; hmm

      Επίσης να ρωτήσω τους έχοντες και κατέχοντες του συγκεκριμένου(3G):
      Έχω το ZOPO ZP998 από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα,εκτός από ένα,GPS!
      Αυτός είναι και ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λόγος που θέλω να κάνω τη μετάβαση και ερωτώ:

      Το 3G έχει πολύ καλό GPS;
      Έχει πολύ καλό WIFI;
      Έχει καλό σήμα κινητής(WIND+COSMOTE);
      Η συνομιλία είναι καθαρή και δυνατή(ακούς-σε ακούν);

      Αυτά για εμένα είναι τα πιο βασικά(με πρώτο το GPS).
      Παρακαλώ ας μου απαντήσουν οι κάτοχοι 8)
    • Το τηλέφωνο είναι άψογο και απο GPS και απο WIFI τουλάχιστον η δική μου η συσκευή ,τώρα επειδή έχω και το zopo zp 998. εμένα δεν έχει κανένα θέμα .Όσο για το note 3g να το πάρεις είναι πιο ποιοτικό τηλέφωνο απο το zopo.
      Επίσης να σου πω πως το zopo του έχω σπάσει 2 φορές την οθόνη καλά την πρωτη φορά το εκλεισα μαζί με την πόρτα του αυτοκινήτου και διπλωσε στην μέση αλλά την δεύτερη τώρα το είχα στην πίσω τσέπη του τζην και μόλις εκατσα στο αμάξι έσπασε πάλι αλλά σκυλί δουλεύει ακόμα, στα χέρια όμως αν τα εχεις και τα δυο το note είναι πιο ποιοτικό !!!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H takisfrag έγραψε:

      Το τηλέφωνο είναι άψογο και απο GPS και απο WIFI τουλάχιστον η δική μου η συσκευή ,τώρα επειδή έχω και το zopo zp 998. εμένα δεν έχει κανένα θέμα .Όσο για το note 3g να το πάρεις είναι πιο ποιοτικό τηλέφωνο απο το zopo.
      Επίσης να σου πω πως το zopo του έχω σπάσει 2 φορές την οθόνη καλά την πρωτη φορά το εκλεισα μαζί με την πόρτα του αυτοκινήτου και διπλωσε στην μέση αλλά την δεύτερη τώρα το είχα στην πίσω τσέπη του τζην και μόλις εκατσα στο αμάξι έσπασε πάλι αλλά σκυλί δουλεύει ακόμα, στα χέρια όμως αν τα εχεις και τα δυο το note είναι πιο ποιοτικό !!!


      Δεν έχεις θέμα με το GPS του ZOPO,δηλαδή σου κλειδώνει άμεσα και δεν χάνει το σήμα του; =O