Διαφήμιση

Εφαρμογή συγκέντρωσης mail

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες



    • Να σημειώσω μια ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ προϋπόθεση για να λειτουργήσει σωστά ο συγχρονισμός που σου είπα πιό πάνω:
      Μέσα στις ρυθμίσεις, , εκεί που λέει "ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ", στις "ρυθμίσεις εισερχομένων" στο "Διαγραφή email απο τον διακομιστή" πρέπει να επιλέξεις την επιλογή, "Οταν διαγράψω απο Εισερχόμενα"
    • ​Να σημειώσω μια ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ προϋπόθεση για να λειτουργήσει σωστά ο συγχρονισμός που σου είπα πιό πάνω:
      Μέσα στις ρυθμίσεις, , εκεί που λέει "ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ", στις "ρυθμίσεις εισερχομένων" στο "Διαγραφή email απο τον διακομιστή" πρέπει να επιλέξεις την επιλογή, "Οταν διαγράψω απο Εισερχόμενα"



      Αυτό που έχεις προ αναφέρει νομίζω γίνεται μόνο για λογαριασμούς mail με πρωτόκολλο POP3.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Astrolabe έγραψε:

      ​Να σημειώσω μια ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ προϋπόθεση για να λειτουργήσει σωστά ο συγχρονισμός που σου είπα πιό πάνω:
      Μέσα στις ρυθμίσεις, , εκεί που λέει "ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ", στις "ρυθμίσεις εισερχομένων" στο "Διαγραφή email απο τον διακομιστή" πρέπει να επιλέξεις την επιλογή, "Οταν διαγράψω απο Εισερχόμενα"



      Αυτό που έχεις προ αναφέρει νομίζω γίνεται μόνο για λογαριασμούς mail με πρωτόκολλο POP3.


      Σωστά! Για POP3 μιλάω τόση ώρα...
    • Ο/H Astrolabe έγραψε:

      Αυτό που έχεις προ αναφέρει νομίζω γίνεται μόνο για λογαριασμούς mail με πρωτόκολλο POP3.


      Εάν μιλούσες για IMAP λογαριασμούς, προτιμώ τις αντίστοιχες εφαρμογές τους, για να γίνεται όχι μόνο σωστά ο συγχρονισμός, αλλά να έχω και το ίδιο περιβάλλον. Έχω φτιάξει ένα φάκελλο "email" στην επιφάνεια εργασίας μου και χειρίζομαι απο εκεί τους διάφορους λογαριασμούς (δες φώτο απο κάτω). Επίσης το Κ9 που σου είχα προτείνει στο παρελθόν κάνει παρόμοια δουλειά, αν και δεν σε βόλεψε.

      Images
      • Screenshot_2014-12-30-13-27-08_288x512.jpg

        22,49 kB, 288×512, viewed 105 times
    • Όντως δε με βόλεψες, λοιπόν θα ' κλέψω ' την ιδέα σου και θα χρησιμοποιήσω το mail της Miui για τους λογαριασμούς POP3 και το Gmail για τους υπόλοιπους. Επίσης για το Gmail υπάρχει κάποια εφαρμογή όταν μου έρχονται mail να μου βγάζει τον αριθμό των mail πάνω από το εικονίδιο Gmail όπως γίνεται με το mail της Miui? Μάλλον ζητάω αρκετά.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Astrolabe έγραψε:

      Όντως δε με βόλεψες, λοιπόν θα ' κλέψω ' την ιδέα σου και θα χρησιμοποιήσω το mail της Miui για τους λογαριασμούς POP3 και το Gmail για τους υπόλοιπους. Επίσης για το Gmail υπάρχει κάποια εφαρμογή όταν μου έρχονται mail να μου βγάζει τον αριθμό των mail πάνω από το εικονίδιο Gmail όπως γίνεται με το mail της Miui? Μάλλον ζητάω αρκετά.


      Αυτό είναι χαρακτηριστικό της εφαρμογής mail της Miui, αλλά δεν θυμάμαι αν γίνεται στις εφαρμογές του Gmail και Yahoo... Κάτσε μισό να δω και θα σου πω...
    • Φίλε Caeser, σε έχω ζαλίσει με τις απορίες μου. Λοιπόν τώρα παρατήρησα όταν μπαίνω στο mail της Miui που έχω προσθέσει ΄έναν λογαριασμό POP3 και πηγαίνω στα απεσταλμένα μου βγάζει ένα μήνυμα οπού λέει ' χωρίς mails ' ενώ όταν μπαίνω από το pc στο συγκεκριμένο λογαριασμό, βλέπω κανονικά τα απεσταλμένα μηνύματά μου.
    • Ο/H Astrolabe έγραψε:

      Φίλε Caeser, σε έχω ζαλίσει με τις απορίες μου. Λοιπόν τώρα παρατήρησα όταν μπαίνω στο mail της Miui που έχω προσθέσει ΄έναν λογαριασμό POP3 και πηγαίνω στα απεσταλμένα μου βγάζει ένα μήνυμα οπού λέει ' χωρίς mails ' ενώ όταν μπαίνω από το pc στο συγκεκριμένο λογαριασμό, βλέπω κανονικά τα απεσταλμένα μηνύματά μου.


      Δηλαδή κάνεις "ανανέωση" (τσεκάρεις δηλ. για νέο mail) και σου λέει, "χωρίς email", ενω στο server υπάρχει μήνυμα? Αυτό εννοείς?
    • Ο/H Astrolabe έγραψε:

      Όντως δε με βόλεψες, λοιπόν θα ' κλέψω ' την ιδέα σου και θα χρησιμοποιήσω το mail της Miui για τους λογαριασμούς POP3 και το Gmail για τους υπόλοιπους. Επίσης για το Gmail υπάρχει κάποια εφαρμογή όταν μου έρχονται mail να μου βγάζει τον αριθμό των mail πάνω από το εικονίδιο Gmail όπως γίνεται με το mail της Miui? Μάλλον ζητάω αρκετά.


      Λοιπόν, το κοίταξα αυτό που ζητάς και σε μένα τουλάχιστον, ΔΕΝ γίνεται να υπάρχει αριθμός πάνω στο εικονίδιο του Gmail ή του Yahoo που να δείχνει τον αριθμό των νέων εισερχομένων σου, όπως γίνεται στο mail της Miui.
      Στη φώτο απο κάτω και ΤΡΕΙΣ εφαρμογές, έχουν νέα εισερχόμενα, αλλά μόνο αυτός της Miui δείχνει την ειδοποίηση, απ'έξω:

      Images
      • Screenshot_2014-12-30-14-10-58_288x512.jpg

        23,07 kB, 288×512, viewed 153 times
    • Διαφήμιση