Διαφήμιση

Full ROM Wipes για το RedMi Note

    • Οδηγός
    • RedMi Note 3G

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Full ROM Wipes για το RedMi Note

      Αν θέλετε πραγματικό Wipe, έχω φτιάξει ένα τέτοιο αλλά πρέπει να ακολουθήσεις ακριβώς τα βήματα που θα σας πώ.
      • Κατεβάζετε το note_Full_wipes.zip
      • Κατεβάζετε την [lexicon]ROM[/lexicon] που θέλεις
      • Βάζετε και τα δύο Zip στο τηλέφωνό σου
      • Μπαίνετε στο [lexicon]recovery[/lexicon]
      • Κάνετε πρώτα flash το note_Full_wipes.zip
      • Μόλις τελειώσει χωρίς να κάνετε Reboot ΑΜΕΣΩΣ κάνετε Flash την [lexicon]ROM[/lexicon] που κατεβάσατε.
      • Reboot
      • Tώρα σετάρετε πάλι το τηλέφωνο από την αρχή...
      approved
      Εγκρίνεται!ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Aν κάνετε flash μόνο το note_Full_wipes χωρίς να κάνετε αμμέσως μετά flash μία ROM θα κολλήσετε σε boot-loop.
      To
      note_Full_wipes.zip κάνει Format το /system & /data και θα πρέπει αμμέσως μετά να κάνετε Flash μία ROM.


      Αυτός ο τρόπος είναι ο καλύτερος για να έχεις ένα τηλέφωνο παρθένο (όπως όταν το αγόρασες) και χωρίς σκουπίδια...
      Είναι σα να κάνατε flash με FastBoot...
      Aμα μείνετε ικανοποιημένοι με το αποτέλεσμα, ίσως να φτιάξω διάφορα τέτοια tools για όλες τις συσκευές, ώστε να αποφεύγονται οι σύνθετες διαδικασίες όπως FastBoot και MiFlash όταν η συσκευή δεν είναι Brick και έχουμε Recovery που δουλεύει....
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H VangX έγραψε:

      Γιατί ενώ κάνω στο HongMi (GTV 4.9.5) ακριβώς τα βήματα που αναφέρονται στον Οδηγό Επαναφοράς Εργοστασιακών Ρυθμίσεων συν τη διαγραφή των εφαρμογών , μετά την επανεκκίνηση σχεδόν όλες οι εφαρμογές είναι στη θέση τους και μόνο οι ρυθμίσεις, οι λογαριασμοί και οι φάκελοι έχουν χαθεί ? Θέλω να διαγράφουν τα πάντα να γίνει σαν καινούριο.


      Αν θέλεις πραγματικό Wipe, έχω φτιάξει ένα τέτοιο αλλά πρέπει να ακολουθήσεις ακριβώς τα βήματα που θα σου πώ.
      • Κατεβάζεις το note_Full_wipes.zip
      • Κατεβάζεις την [lexicon]ROM[/lexicon] που θέλεις
      • Βάζεις και τα δύο Zip στο τηλέφωνό σου
      • Μπαίνεις στο [lexicon]recovery[/lexicon]
      • Κάνεις πρώτα flash το note_Full_wipes.zip
      • Μόλις τελειώσει χωρίς να κάνεις Reboot ΑΜΕΣΩΣ κάνεις Flash την [lexicon]ROM[/lexicon] που κατέβασες.
      • Reboot
      • Tώρα σετάρεις πάλι το τηλέφωνο από την αρχή...

      Αυτός ο τρόπος είναι ο καλύτερος για να έχεις ένα τηλέφωνο παρθένο (όπως όταν το αγόρασες) και χωρίς σκουπίδια...
      Είναι σα να έκανες flash με FastBoot...
      Aμα μείνεις ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα, ίσως να φτιάξω διάφορα τέτοια tools για όλες τις συσκευές, ώστε να αποφεύγονται οι σύνθετες διαδικασίες όπως FastBoot και MiFlash όταν η συσκευή δεν είναι Brick και έχουμε Recovery που δουλεύει....

      Ο/H sideris20250 έγραψε:

      ερωτηση την 3,20 που μπορω να την βρω διοτι εβαλα την 4,9,5, σε redmi note και παρατηρησα τα εξης μου τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια και σε υπογεια μεεσα δεν εχω καθολου σημα


      Πήγαινε εδώ και πάρε όποια version θέλεις... => xiaomi-miui.gr/community/wsif/…e-GTV-4-9-5-Rooted/#files


      Είστε άρχοντες....

      Αυτό μπορείς να το βάλεις κάπου ως οδηγό, για να μην το ψάχνουμε ανάμεσα στα ποστ, όταν το χρειαστούμε?

      ε? Φανταστικε αντμινιστρατορα?
      :)
    • Φανταστικό μου μέλος... :lol:

      Αμα περάσει τα test μετά από τις δοκιμές σας, θα σας φτιάξω αντίστοιχα toolάκια για όλες τις συσκευές, και θα μπούν όλοι οι οδηγοί στο κατάλληλο μέρος...
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Καλά βρε!
      Δε το δοκίμασες?
      Έτσι μας το δίνεις..... Απρουβ ντεν έχει?

      Δε πειράζει.... Θα θυσιασω (άλλη μέρα όμως) το υπακουο τούτο Redmi Note, στο βωμό της miui....

      Ω.... Άρχοντα μας!
      :)
    • Εγώ το έχω δοκιμάσει.
      Εσείς πως το βλέπετε και εάν σας εξυπηρετεί είναι το θέμα.... :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H VangX έγραψε:

      Γιατί ενώ κάνω στο HongMi (GTV 4.9.5) ακριβώς τα βήματα που αναφέρονται στον Οδηγό Επαναφοράς Εργοστασιακών Ρυθμίσεων συν τη διαγραφή των εφαρμογών , μετά την επανεκκίνηση σχεδόν όλες οι εφαρμογές είναι στη θέση τους και μόνο οι ρυθμίσεις, οι λογαριασμοί και οι φάκελοι έχουν χαθεί ? Θέλω να διαγράφουν τα πάντα να γίνει σαν καινούριο.


      Αν θέλεις πραγματικό Wipe, έχω φτιάξει ένα τέτοιο αλλά πρέπει να ακολουθήσεις ακριβώς τα βήματα που θα σου πώ.
      • Κατεβάζεις το note_Full_wipes.zip
      • Κατεβάζεις την [lexicon]ROM[/lexicon] που θέλεις
      • Βάζεις και τα δύο Zip στο τηλέφωνό σου
      • Μπαίνεις στο [lexicon]recovery[/lexicon]
      • Κάνεις πρώτα flash το note_Full_wipes.zip
      • Μόλις τελειώσει χωρίς να κάνεις Reboot ΑΜΕΣΩΣ κάνεις Flash την [lexicon]ROM[/lexicon] που κατέβασες.
      • Reboot
      • Tώρα σετάρεις πάλι το τηλέφωνο από την αρχή...

      Αυτός ο τρόπος είναι ο καλύτερος για να έχεις ένα τηλέφωνο παρθένο (όπως όταν το αγόρασες) και χωρίς σκουπίδια...
      Είναι σα να έκανες flash με FastBoot...
      Aμα μείνεις ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα, ίσως να φτιάξω διάφορα τέτοια tools για όλες τις συσκευές, ώστε να αποφεύγονται οι σύνθετες διαδικασίες όπως FastBoot και MiFlash όταν η συσκευή δεν είναι Brick και έχουμε Recovery που δουλεύει....

      Ο/H sideris20250 έγραψε:

      ερωτηση την 3,20 που μπορω να την βρω διοτι εβαλα την 4,9,5, σε redmi note και παρατηρησα τα εξης μου τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια και σε υπογεια μεεσα δεν εχω καθολου σημα


      Πήγαινε εδώ και πάρε όποια version θέλεις... => xiaomi-miui.gr/community/wsif/…e-GTV-4-9-5-Rooted/#files


      το ενα ειναι φουλ wipes?
      και το αλλο update?

      χωρις το .zip?
    • Ο/H DownUnder έγραψε:

      το ενα ειναι φουλ wipes?
      και το αλλο update?

      ναι
      η rom που θα κατεβάσεις εσύ

      Ο/H VangX έγραψε:

      Στο δικό μου δνω υπάρχει η επιλογή διαγραφής του εσωτερικού χώρου.!!!

      σε κάλυψε ο Admin
      Root_fix_Note.zip
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Διαφήμιση
    • Ο/H tora33 έγραψε:

      Ο/H DownUnder έγραψε:

      το ενα ειναι φουλ wipes?
      και το αλλο update?

      ναι
      η rom που θα κατεβάσεις εσύ

      Ο/H VangX έγραψε:

      Στο δικό μου δνω υπάρχει η επιλογή διαγραφής του εσωτερικού χώρου.!!!

      σε κάλυψε ο Admin
      Root_fix_Note.zip


      αμα δεν περασω ρομ
      θα ειναι σαν να το εχω οπως το πηρα , με το full wipes zip?
      με τη μαμα miui δλδ?
    • Ο/H DownUnder έγραψε:

      αμα δεν περασω ρομ
      θα ειναι σαν να το εχω οπως το πηρα , με το full wipes zip?
      με τη μαμα miui δλδ?


      ΟΧΙ !!!!

      Προσοχή !!!!

      Αν κάνετε μόνο το Full Wipes θα καταλήξετε σε boot loop γιατί διαγράφει (Format) ΟΛΟ το σύστημα.
      Το fullwipes zip πάει πάντα παρέα με ROM Flash αμμέσως μετά...
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Αν θέλεις πραγματικό Wipe, έχω φτιάξει ένα τέτοιο αλλά πρέπει να ακολουθήσεις ακριβώς τα βήματα που θα σου πώ.
      Κατεβάζεις το note_Full_wipes.zip
      Κατεβάζεις την ROM που θέλεις
      Βάζεις και τα δύο Zip στο τηλέφωνό σου
      Μπαίνεις στο recovery
      Κάνεις πρώτα flash το note_Full_wipes.zip
      Μόλις τελειώσει χωρίς να κάνεις Reboot ΑΜΕΣΩΣ κάνεις Flash την ROM που κατέβασες.
      Reboot
      Tώρα σετάρεις πάλι το τηλέφωνο από την αρχή...

      Aν πατήσεις πάνω στο note_Full_wipes.zip σου κατεβάζει ένα άλλο αρχείο Root_fix_Note.zip φίλε admin ,δώσε το κανονικό σε παρακαλώ.
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H VangX έγραψε:

      Γιατί ενώ κάνω στο HongMi (GTV 4.9.5) ακριβώς τα βήματα που αναφέρονται στον Οδηγό Επαναφοράς Εργοστασιακών Ρυθμίσεων συν τη διαγραφή των εφαρμογών , μετά την επανεκκίνηση σχεδόν όλες οι εφαρμογές είναι στη θέση τους και μόνο οι ρυθμίσεις, οι λογαριασμοί και οι φάκελοι έχουν χαθεί ? Θέλω να διαγράφουν τα πάντα να γίνει σαν καινούριο.


      Αν θέλεις πραγματικό Wipe, έχω φτιάξει ένα τέτοιο αλλά πρέπει να ακολουθήσεις ακριβώς τα βήματα που θα σου πώ.
      • Κατεβάζεις το note_Full_wipes.zip
      • Κατεβάζεις την [lexicon]ROM[/lexicon] που θέλεις
      • Βάζεις και τα δύο Zip στο τηλέφωνό σου
      • Μπαίνεις στο [lexicon]recovery[/lexicon]
      • Κάνεις πρώτα flash το note_Full_wipes.zip
      • Μόλις τελειώσει χωρίς να κάνεις Reboot ΑΜΕΣΩΣ κάνεις Flash την [lexicon]ROM[/lexicon] που κατέβασες.
      • Reboot
      • Tώρα σετάρεις πάλι το τηλέφωνο από την αρχή...

      Αυτός ο τρόπος είναι ο καλύτερος για να έχεις ένα τηλέφωνο παρθένο (όπως όταν το αγόρασες) και χωρίς σκουπίδια...
      Είναι σα να έκανες flash με FastBoot...
      Aμα μείνεις ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα, ίσως να φτιάξω διάφορα τέτοια tools για όλες τις συσκευές, ώστε να αποφεύγονται οι σύνθετες διαδικασίες όπως FastBoot και MiFlash όταν η συσκευή δεν είναι Brick και έχουμε Recovery που δουλεύει....

      Ο/H sideris20250 έγραψε:

      ερωτηση την 3,20 που μπορω να την βρω διοτι εβαλα την 4,9,5, σε redmi note και παρατηρησα τα εξης μου τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια και σε υπογεια μεεσα δεν εχω καθολου σημα


      Πήγαινε εδώ και πάρε όποια version θέλεις... => xiaomi-miui.gr/community/wsif/…e-GTV-4-9-5-Rooted/#files


      ευχαριστω πολυ
    • Διαφήμιση
    • Ο/H harvad έγραψε:


      Aν πατήσεις πάνω στο note_Full_wipes.zip σου κατεβάζει ένα άλλο αρχείο Root_fix_Note.zip φίλε admin ,δώσε το κανονικό σε παρακαλώ.


      Το πρόβλημα με τα links διορθώθηκε...
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)