Διαφήμιση

κιτρινιλα στην οθονη!!!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Η κιτρινίλα στην οθόνη εμφανίζεται λόγω πίεσης και υπερθερμανσης του κινητού. Ίσως χρειαστεί μια αποσυμφόρηση εκείνου του σημείου.

      Sent from my MI 5 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Όχι δεν εβγαλα αποσυμφόρηση με ποιον τροπο??ελπίζω να μην επηρεάσει και την λειτουργία του κινητού. Οποτε με αυτήν την λογική υπερθέρμανσης αργά η γρήγορα σε ολους θα εμφανιστεί το πρόβλημα.. Κ δεν είναι εποχές για κατοσταρακια.. :)
    • Καλησπερα κι από μένα παιδιά.Ψωνιζω από Κίνα τα τελευταία 7 χρόνια.Τα τελευταία 4 χρόνια έχω αλλάξει τρία κινητά γι'αυτό το πρόβλημα.Το πρώτο κινητό που μου έβγαλε αυτό το θέμα ήταν ένα THL αγορασμενο από το Coolicool.Αρχικα μου είπα ότι δεν επηρεάζει την λειτουργία του τηλεφώνου και επειδή τότε δεν είχε άλλαξει ο όρος στο paypal για να έχει. 6μην κάλυψη από την αγορά.Μετα απ οαπειλες για δυσφήμιση του καταστήματος στα ελληνικά φόρουμ δέχθηκαν να μου αλλάξουν οθονη.Στελνωντας πίσω όμως δεν το ξαναείδα το τηλέφωνο παλι.Με απειλές σε νήματα δικά τους σε ελληνικά φόρουμ μου έστειλαν ένα άλλο.Δευτερο τηλέφωνο ένα Meizu M2 mini αγορασμενο από το Vickmall Σεπτέμβριο του 2015 και το Ιανουάριο του 2016 μου έβγαλε πάλι κιτρινιλα σαν ένα μικρό μισοφέγγαρο πάνω δεξιά στην οθόνη.Δεν ασχολείται με το στείλω πίσω επειδή ήμουν στρατό και αν το έστελνα πίσω δεν θα είχα κινητό.Αλλαξα οθόνη εδώ. Ελλάδα μετά από κάνα εξάμηνο και έβγαλε πάλι κιτρινιλα στο τρίμηνο.Τελυραιο θύμα μου γιατί το έχω πάρει απόφαση πλέον ότι οποίο κινητό παίρνω θα βγάζει κιτρινιλα είναι ένα Xiaomi Redmi Note 3 Pro.Αγορασμενο Ιουλιο 2016 βγάζει κιτρινιλα δεξιά πάντα τον Μάρτιο του 2017.Απο Vickmall κι αυτό.Ηταν στην εγγύηση .Το έστειλα πίσω άλλαξαν οθονη.Λεγοντα ότι το έστειλαν και στην Xaiomi κιολας.Το παρέλαβα αρχές Μαϊου του 2017.Τελη Σεπτέμβρη που μας πέρασε πάλι κιτρινιλα.Εγραψα όλο αυτό διότι αν ξέρει κάποιος να μας πει αν δεν είναι μόνο η θερμοκρασία η καλή κατασκευή.Δλδ θα πρέπει να μην ανοίγουμε την οθόνη του κινητού να μην ζεστενεται;εντάξει εγώ είμαι γκαντεμης και βγάζει κιτρινιλα αλλά τρία διαφορετικά κινητά με εύρος τιμής από 100€-200 και το ίδιο πρόβλημα.
    • Είναι φυσιολογικό φαινόμενο και συμβαίνει σε πολλές συσκευές, ανεξάρτητα από την μάρκα της συσκευής, ειδικά όταν η οθόνη λειτουργεί σε φουλ φωτεινότητα, τώρα για το τι παίζει με την εγγύηση σε αυτήν την περίπτωση δεν είμαι σίγουρος :/