Διαφήμιση

Προβλημα με το gps του hongmi μετα το update

  • Δεν επιβεβαιώθηκε

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Προβλημα με το gps του hongmi μετα το update

    καλησπερα στο φορουμ.Εχω το hongmi με την αγγλοκινεζικη ρομ.Οταν πριν 2-3 μερες εκανα οτα update στην 17 stable rom,το κινητο βαρηνε,κολλαγε πολυ και δεν
    δουλευε το gps.Eκανα factory reset,wipe cache απο το recovery και πλεον τα κολληματα φυγανε,αλλα παρεμεινε το θεμα με το gps το οποιο δεν ανταποκρινεται.
    Δεν δειχνει δλδ στο maps ουτε οτι ψαχνει δορυφορο,σαν να μην το αναβω καν..Λυσεις?(πριν το update δουλευε κανονικα και ειχα κανει buck up).
  • Ο/H spgkolem έγραψε:

    (πριν το update δουλευε κανονικα και ειχα κανει buck up).

    από τις ρυθμίσεις , βρες την εφαρμογή , και σβήσε τα δεδομένα της , ξέρεις
    κοίταξε αν δουλεύει
    αν όχι

    buckup , έκανες με το titanium backup ?
    άνοιξε το titanium backup (αν σου πει περίεργα , ίσως δεν είσαι root ΄)
    πατάς , Αντίγραφα ασφαλείας/επαναφορά , βρίσκεις την εφαρμογή και κάνεις επαναφορά μόνο τα δεδομένα της , ξέρεις
    αν δεν δουλέψει
    από το titanium backup , Απεγκατάσταση , και την βάζεις από την αρχή
    (από αυτά που γράφεις μάλλον το sygic έχεις !!!)
    ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


  • καλησπερα.Ευχαριστω για την απαντηση.Διεγραψα τα δεδομενα αλλα δεν δουλεψαν,searching for gps λεει.Δεν ειμαι ρουτ και buck up εκανα μεσω της εφαρμογης που ειχε η ρομ μεσα στα tools αν δεν κανω λαθος,την οποια τωρα δεν την βρισκω(!?)Θα κανω απεγκατασταση και αν δεν λυθει,για φλασαρισμα και στησημο απο την αρχη με βλεπω..(το sygic τι ειναι?ειμαι και λιγο noob στα κινητα ^^ )..
  • Διαφήμιση
  • Κατάλαβα , το google maps εχεις
    Το sygic είναι πλοηγός ,

    Στάλθηκε από το C2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )