Διαφήμιση

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΧΩΡΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 21/01/2022) !!! <<

Έγινε η διανομή για της νέας MIUI 13 XTRV-22.1.19 ROM για 17 συσκευές (Σε Εξέλιξη).
    Θα δώσουμε και νέες ROM μόλις έχουμε Source από το Xiaomi.eu

Ενημέρωση : Λόγω των διακοπών στην Κίνα για τον εορτασμό του νέου έτους, οι επόμενες ROM θα βγουν στις 10/11 Φεβρουαρίου

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΧΩΡΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ

Γεια σας
      Εχω ενα προβλημα με το κινητο μου και αφορα στην εσωτερικη μνημη που ηταν 4 GB . Στις ρυθμισεις > αποθηκευτικοσ χωρος δειχνει διαθεσιμα 1,59 Συνολικα 2,1 .
      Στις ρυθμισεις παλι > σχετικα με το τηλεφωνο >εσωτερικος χωρος 4,00GB συνολο 2,49 διαθεσιμο.
      απο τον file explorer βλεπω μονο την RAM 1 GB και την external sd card που ειναι στο κινητο μου 16 GB οπως επισης και απο τον υπολογιστη βλεπω τα ιδια
      Μπορει καποιος να με βοηθησει ?
      Images
      • Screenshot_2014-08-09-11-21-16.png

136,55 kB, 720×1.280, viewed 401 times
      • Screenshot_2014-08-09-11-21-33.png

164,08 kB, 720×1.280, viewed 216 times
      • Screenshot_2014-08-09-11-21-55.png

130,34 kB, 720×1.280, viewed 311 times
    • Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα...
      Απο τα 4GB περίπου τα 1,5GB-1,8GB είναι κατειλλημένα απο το σύστημα (όπως συμβαίνει σε όλες τις συσκευές) και το υπόλοιπο που σου μένει (περίπου 2,5GB - 2,2GB) στο αναλύει σε συνολικό (που μπορείς να αποθηκεύσεις data) και διαθέσιμο (άδειο δηλ.)
    • Δεν καταλαβες καλα στο μεγεθος τις καρτας ειναι ενταξει δεν το βλεπει απο τον file manager και απο ta windows βλεπει μονο την εσωτερικη μνημη
    • Διαφήμιση
    • Ο/H georgereth έγραψε:

Δεν καταλαβες καλα στο μεγεθος τις καρτας ειναι ενταξει δεν το βλεπει απο τον file manager και απο ta windows βλεπει μονο την εσωτερικη μνημη

Απο τον file manager της Miui και εγώ βλέπω μια ένδειξη σαν SDcard, αλλά ουσιαστικά δείχνει τον ΣΥΝΟΛΙΚΟ χώρο (το άθροισμα της εσωτερικής μνήμης + την SDcard).
      Απο τα Windows 8 64bit βλέπω κανονικά τα πάντα στην διάταξη που βρίσκονται, χωρίς να έχω εγκαταστήσει κανένα έξτρα driver... Ηταν "plug and play" απο την πρώτη μέρα που το σύνδεσα (με το μαμμίσιο καλώδιο USB).
      Αν έχεις άλλα windows, ίσως να θέλει να εγκαταστήσεις drivers, αλλά δεν ξέρω περισσότερα να σου πω επ'αυτού, αφού δεν χρειάστηκε ποτέ να ασχοληθώ...

Για να καταλάβεις τι εννοώ δες το screenshot.
      Εχω 8GB εσωτερική και μια 16αρα SD... και δείχνει 22,03gb σύνολο...