Διαφήμιση

Αρχισε η αντίστροφη μέτρηση για την MIUI V6

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Re: Αρχισε η αντίστροφη μέτρηση για την MIUI V6

      Ο/H nicolasch2 έγραψε:

      Το mi2s θα πάρει v6 μια και καλή όταν βγει. Δεν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά ανάμεσα σε jb και kk. Έχω και mi3w και mi2s.



      Ναι, σαν ui ναι δεν έχει διαφορά και τα 2 miui v5 είναι, από την άλλη μόνο τα security fixes να βάλεις που έχουν γίνει από την 4.1.1 μέχρι την 4.4.4....
      Και το mi1/s v5 έχει αλλά είναι τίγκα στα bugs, που παρόλο που γίνονταν report δεν διορθώθηκαν πότε...

      Πραγματικά δεν υπάρχει δικαιολογία που το mi2s βρίσκεται ακόμα με 4.1.1. Απο την άλλη βλέπω τι τραβάν ορισμένοι με mi3 και kitkat και λέω καλά είμαστε!

      Sent from my MI 2S using Tapatalk
    • Ο/H SomniusX έγραψε:

      Ο/H thanos.k έγραψε:

      Άντε να γλυτωσουνε απο τα bugτων τελευταιων ROM ...

      σου είπε κανείς ότι τα bugs τελειώνουν? τι νέα έκδοση και δεν θα έχει bugs? μην ξεχνάς το MIUI σαν OS βασίζεται στο δικό μας feedback για την βελτίωσή του!


      μπα, από άνοιξη, αρχές, μπορεί ναι, τώρα όχι.. kitkat και μια χαρά είμαστε..




      θα ευχαριστώ για πάντα την Xiaomi που με το Mi2s έκανε τις διαφορες applesung να τρέχουν..δίνοντας αυτό που έλειπε στην αγορά εκείνη την εποχή..SPECS και επιδόσεις...όταν οι άλλοι βγάζανε antutu με το ζόρι 15000 αυτή έβγαλε κινητό με σχεδόν 29000...ΚΑΛΥΨΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΕΝΟ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ...ξεμπροστιάζοντας όσους σκάνε 700αρια για υπερεκτιμημένα κινιτά...

      ΟΜΩΣ...

      όταν η συσκευή που σε έκανε ΕΤΑΙΡΕΙΑ την έχεις ψιλογραμμένη 1,5 χρόνο τώρα για να προωθήσεις Μι3 και Μι4 και Note και και...μία συσκευάρα που οι άσχετοι με το που σε βλέπουν την περνάνε για iPhone Και αυτό μόνο τιμητικό είναι τουλάχιστον για μένα...

      όταν εταιρείες όπως η Iocean δίνουν στα μοντέλα τους εδώ και καιρό kit kat...

      τότε συγγνώμη κυρία Xiaomi αλλά με κάνεις να σκέφτομαι να αποχωρήσω...

      ναι Android L έπρεπε να μου δώσεις από τώρα....τα ίδια έκανες και με την καθυστέρηση του Mi3 και σε φάγανε οι αλλοι με τα G2 και τα Χperia...

      δλδ θα με κάνουν να παω να αγοράσω THL 5000 και ας μην πάρω ποτέ αναβάθμιση...

      φταίμε όμως και εμείς σαν καταναλωτές του android που έπρεπε όλοι να αγοράζουμε Nexus με το κιλό...να έβλεπα τότε τις εταιρείες θα σεβότανε τον χρήστη περισσότερο να δίνουνε τα Updates ΟΤΑΝ ΠΡΕΠΕΙ?

      κατηγορούσαν την applesung και γίνανε χειρότεροι καποιοι...

      τα είπα και ξεθύμανα.
    • Χθες το βραδυ εβαλα την 3.19.
      ταυτοχρονα ανακαλυψα οτι οταν περασα την 3.18 μου εξαφανησε και παλι το TWRP οποτε επρεπε να το ξαναπερασω μεσω του "θειου" , ετσι απο την στιγμη που εκανα reboot σε TWRP λογικα περασα την νεα ρομ απο εκει αφου εκανα wipe cache & wipe Dalvik cache, δεν δοκιμασα αν περναει με ΟΤΑ.
      παντως ολα ειναι οκ, οπως συνηθως ειχα 1-2 mnimize και μετα κανενα προβλημα.

      τωρα μενει να δω καποια στιγμη αν το TWRP υπαρχει ή πρεπει να το ξαναπερασω.

      ΥΓ ας το μεταφερει ο admin στο αναλογο θεμα... οταν δεν εχω πιει ακομα καφε γραφω οπου να ναι :)

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην alfagamma ().

    • Διαφήμιση
    • Τι πιο λογικο απο το να αφησεις για λιγο στην ακρη το 2χρονων mi2s και να ασχοληθεις με τα καινουργια σου τηλεφωνα σαν εταιρεία; Και παλι πιστευω οτι θα παρει την v6. Πειτε μου τι αλλαγη εχετε δει απο την εκδοση jb στην kk και σας εχει ληψει τοσο πολυ; Μην μου πειτε για αορατα fix που ειτε γινουν ειτε οχι δεν παιρνει κανεις χαμπαρι τι εχει αλλαξει.

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην nicolasch2 ().

    • Να το αφήσει στην άκρη; γιατί πότε έκανε update στην android έκδοσή του για να πούμε ότι ασχολήθηκε κιόλας;
      Μιλάμε για κινητό με snapdragon 600 και 2gb ram όχι κάνα mediatek+1gb....
      Δεν είπε κανείς ότι δεν θα πάρει την 6, το ζήτημα είναι αν θα ασχοληθούν μαζί της ώστε να παίζει και σωστά και όχι σαν την 5 στο mi1.

      'Εσύ δεν θες τα security updates γιατί δεν τα παίρνεις χαμπάρι;
      Το trim από την 4.3 και οι μικρότερες απαιτήσεις σε ram/καλύτερο managment της 4.4 δεν με χαλάνε, όπως και όλα τα bug fixes.
    • Ο/H Lenothos έγραψε:



      όταν η συσκευή που σε έκανε ΕΤΑΙΡΕΙΑ την έχεις ψιλογραμμένη 1,5 χρόνο τώρα για να προωθήσεις Μι3 και Μι4 και Note και και...μία συσκευάρα που οι άσχετοι με το που σε βλέπουν την περνάνε για iPhone Και αυτό μόνο τιμητικό είναι τουλάχιστον για μένα...

      όταν εταιρείες όπως η Iocean δίνουν στα μοντέλα τους εδώ και καιρό kit kat...

      τότε συγγνώμη κυρία Xiaomi αλλά με κάνεις να σκέφτομαι να αποχωρήσω...

      ναι Android L έπρεπε να μου δώσεις από τώρα....τα ίδια έκανες και με την καθυστέρηση του Mi3 και σε φάγανε οι αλλοι με τα G2 και τα Χperia...

      δλδ θα με κάνουν να παω να αγοράσω THL 5000 και ας μην πάρω ποτέ αναβάθμιση...

      φταίμε όμως και εμείς σαν καταναλωτές του android που έπρεπε όλοι να αγοράζουμε Nexus με το κιλό...να έβλεπα τότε τις εταιρείες θα σεβότανε τον χρήστη περισσότερο να δίνουνε τα Updates ΟΤΑΝ ΠΡΕΠΕΙ?

      κατηγορούσαν την applesung και γίνανε χειρότεροι καποιοι...

      τα είπα και ξεθύμανα.


      Καλά και κάνεις και τα είπες και ξεθύμανες αλλά να προσέχουμε και τι λέμε :))

      Πρώτον έχεις Miui , μην πετάς λέξεις όπως Iocean , THL κλπ
      Προσπαθείς να έχεις ένα λειτουργικό που να παίζει στης συσκευές σου και το οποίο δεν γίνεται να αναβαθμίζεται τακτικά (αναβάθμιση = να συμφωνεί με την Official έκδοση του android)

      Δεύτερον εδώ και καιρό ;;; 3-4 μήνες Maximum Που έχουν κιτκατ κάποια μοντέλα που βγήκαν τώρα ;;

      Τρίτον Android L ; ανέκδοτα λέμε , ANDROID L ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ , τι άλλο να πω :)))

      αγόρασε Nexus (κι εγώ αν έβρισκα 2καρτο τέτοιο θα έπαιρνα), η εταιρεία , και λέμε για εταιρεία που βγάζει "δικό" της λειτουργικό , όχι για samsung που απλά πετάει τα δικά της προγράμματα πάνω στο official λειτουργικό δεν σου έδωσε καμία υπόσχεση , ούτε έχει υποχρέωση να συμβαδίζει άμεσα με τις Official εκδόσεις.
    • Βλέπω στο FB έχει γεμίσει από φωτό της 6. Με μια πρώτη ματιά βλέπω μια πιο σοβαρή 5. Στα ενδότερα από τον άλλο μήνα που λένε ότι θα μας την δώσουν
    • Διαφήμιση
    • MIUI 6 will first by tested by 1000 beta tester, and the team will grow to 10000 people by August 22. The developer version will open to public. By the end of 2014, Xiaomi Mi 2/2S/2A, Redmi devices and Redmi Note will start testing.
    • To ξέρω, τα έχω διαβάσει, αλλά εκείνο που γνωρίζω από κάποιες επαφές, είναι πως η Stable έκδοση θα είναι βασισμένη σε 4.1, και οι εβδομαδιαίες Devoloper (Κοινώς ΒΕΤΑ), θα είναι σε KK 4.4.Χ

      Το πρόβλημα το έχουν με τους drivers, και χρειάζεται πολύ δουλειά για να χαρακτηριστούν ως Stable....
      Ελπίζω βέβαια όλα αυτά να λυθούν σύντομα. :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kodorevi8ulis έγραψε:

      Ο/H Lenothos έγραψε:



      όταν η συσκευή που σε έκανε ΕΤΑΙΡΕΙΑ την έχεις ψιλογραμμένη 1,5 χρόνο τώρα για να προωθήσεις Μι3 και Μι4 και Note και και...μία συσκευάρα που οι άσχετοι με το που σε βλέπουν την περνάνε για iPhone Και αυτό μόνο τιμητικό είναι τουλάχιστον για μένα...

      όταν εταιρείες όπως η Iocean δίνουν στα μοντέλα τους εδώ και καιρό kit kat...

      τότε συγγνώμη κυρία Xiaomi αλλά με κάνεις να σκέφτομαι να αποχωρήσω...

      ναι Android L έπρεπε να μου δώσεις από τώρα....τα ίδια έκανες και με την καθυστέρηση του Mi3 και σε φάγανε οι αλλοι με τα G2 και τα Χperia...

      δλδ θα με κάνουν να παω να αγοράσω THL 5000 και ας μην πάρω ποτέ αναβάθμιση...

      φταίμε όμως και εμείς σαν καταναλωτές του android που έπρεπε όλοι να αγοράζουμε Nexus με το κιλό...να έβλεπα τότε τις εταιρείες θα σεβότανε τον χρήστη περισσότερο να δίνουνε τα Updates ΟΤΑΝ ΠΡΕΠΕΙ?

      κατηγορούσαν την applesung και γίνανε χειρότεροι καποιοι...

      τα είπα και ξεθύμανα.


      Καλά και κάνεις και τα είπες και ξεθύμανες αλλά να προσέχουμε και τι λέμε :))

      Πρώτον έχεις Miui , μην πετάς λέξεις όπως Iocean , THL κλπ
      Προσπαθείς να έχεις ένα λειτουργικό που να παίζει στης συσκευές σου και το οποίο δεν γίνεται να αναβαθμίζεται τακτικά (αναβάθμιση = να συμφωνεί με την Official έκδοση του android)

      Δεύτερον εδώ και καιρό ;;; 3-4 μήνες Maximum Που έχουν κιτκατ κάποια μοντέλα που βγήκαν τώρα ;;

      Τρίτον Android L ; ανέκδοτα λέμε , ANDROID L ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ , τι άλλο να πω :)))

      αγόρασε Nexus (κι εγώ αν έβρισκα 2καρτο τέτοιο θα έπαιρνα), η εταιρεία , και λέμε για εταιρεία που βγάζει "δικό" της λειτουργικό , όχι για samsung που απλά πετάει τα δικά της προγράμματα πάνω στο official λειτουργικό δεν σου έδωσε καμία υπόσχεση , ούτε έχει υποχρέωση να συμβαδίζει άμεσα με τις Official εκδόσεις.


      Και πριν αλέκτων λαλήσει 3 κύριοι δικηγόροι παρ αρείω πάγω της Xiaomi...τσουπ...αρχίσαν οι δικαιολογίες...1,5 χρόνο αλήθεια τι έκαναν για να φτιάξουν νέους drivers για το Μι2s?

      θα μείνουμε λοιπόν στην 4.1...λες και είμαστε galaxy s3 Mini....

      Ρε μέχρι και η Iocean έδωσε 4.4...για να μην παρεξηγηθώ το Iocean G7 σπέρνει...

      Ρε με το κιλό nexus λέμε...που μου ενδιαφέροντε μόνο να πουλήσουν Μι4 και να ανοίξουν την Ινδική αγορά...

      Τέλος η Xiaomi για μένα πάμε για άλλα.

      Κρίμα γιατί το γούσταρα τρελά το Mi2s...αλλά όχι και δούλεμα...κάτσε...




      εσύ Frost θα τους χαιρετήσεις?τι πίκρα είναι αυτή ρε γάμωτο...samsung Γίνανε...