Διαφήμιση

update ΡΟΜ

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 21/01/2022) !!! <<

Έγινε η διανομή για της νέας MIUI 13 XTRV-22.1.19 ROM για 17 συσκευές (Σε Εξέλιξη).
    Θα δώσουμε και νέες ROM μόλις έχουμε Source από το Xiaomi.eu

Ενημέρωση : Λόγω των διακοπών στην Κίνα για τον εορτασμό του νέου έτους, οι επόμενες ROM θα βγουν στις 10/11 Φεβρουαρίου

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• update ΡΟΜ

Καλησπέρα , μετα την αναβάθμιση που έγινε μέσω ΟΤΑ,είδα την ένδειξη ''ετοιμοι για το flash'' και δεν μπόρεσα να το εγκαταστήσω γιατί μου είπε να μετονομάσω το αρχείο και φυσικά το μετονόμασα σε update, αλλά τίποτα ..Μήπως δεν πάτησα τη σωστή επιλογή;
    • Ο/H ermis30 έγραψε:

Καλησπέρα , μετα την αναβάθμιση που έγινε μέσω ΟΤΑ,είδα την ένδειξη ''ετοιμοι για το flash'' και δεν μπόρεσα να το εγκαταστήσω γιατί μου είπε να μετονομάσω το αρχείο και φυσικά το μετονόμασα σε update, αλλά τίποτα ..Μήπως δεν πάτησα τη σωστή επιλογή;

Το αρχείο είναι απο μόνο του .zip. Πολλές φορές κατά την μετονομασία κάνουμε το λάθος να το μετονομάσουμε σε update.zip.zip (όπου κόκκινο η μετονομασία που κάνουμε). Πρέπει να προσέξουμε να είναι όλο το αρχείο μαζί με την κατάληξη του έτσι: update.zip
      Δες λίγο αυτή τη λεπτομέρεια, μη τυχόν και φταίει αυτό...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ermis30 έγραψε:

Δυστυχώς δε φταίει αυτό ..δεν πειράζει ετσι κι ελλιώς η ουσιστική αναβάθμιση έχει γινει σε πλήρη ελληνικά.

Δεν έχω παρακολουθήσει την εξέλιξή σου και δεν ήξερα ότι ήδη έχεις εγκαταστήσει ελληνική rom (φαντάζομαι την τελευταία GTV από αυτό το forum?). Το "δικό" μας ΟΤΑ ακόμα βρίσκεται σε BETA (δοκιμαστική) μορφή και ίσως κάτι να έγινε με το (ή στο) κατέβασμα. Αν μπορούσες να χρησιμοποιήσεις κάποια στιγμή τον υπολογιστή σου και να έκανες απο εκεί (με τον κλασικό τρόπο) την αναβάθμιση που θέλεις, ίσως θα έβγαζες κάποια συμπεράσματα για το αν και το τι φταίει...
    • Ναι, με βοήθησε πολύ ο tora33 και έχω ελληνική ρομ πλέον, το μόνο πρόβλημα είναι οτι εξαφανίστηκε το μεγάλο ρολόι, από την άλλη όμως διορθώθηκε το πρόβλημα του βιντεο, έτσι κι αλλιώς μέχρι να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση θα υπάρχουν κάποια κενά -διάβασα στην ανακοίνωση- οπότε κάνουμε λίγη υπομονή..Όσο σκέφτομαι ότι με 119 ευρώ έχω τηλέφωνο που εδώ θα πλήρωνα 245,83 όλα τα άλλα μοιάζουν λεπτ :) ομέρειες ..
    • Ο/H ermis30 έγραψε:

το μόνο πρόβλημα είναι οτι εξαφανίστηκε το μεγάλο ρολόι,

Πατάς παρατεταμένα σε μια οθόνη του κινητού σου , η με το αριστερό πλήκτρο αφής (κάτω από την οθόνη , αριστερά) , επιλέγεις , Επεξεργασία widgest
      (δηλαδή εκεί που είναι και οι ρυθμίσεις , θα βρεις το Επεξεργασία widgest) , δεν έχω το κινητό σου , πάνω κάτω έτσι θα είναι

κάτω στην μπάρα πάτα το Widgets

κύλισε την κάτω μπάρα αριστερά , και πάτα το clock , το μεγάλο ρολόι , μετακίνησε το στην επιφάνεια εργασίας

edit
      για screenshots
      Images
      • 1.png

586,03 kB, 1.080×1.920, viewed 114 times
      • 2.png

664,98 kB, 1.080×1.920, viewed 116 times
      • 3.png

610,45 kB, 1.080×1.920, viewed 121 times
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )

Το μήνυμα επεξεργάστηκε 2 φοράs, τελευταία από τον/ην tora33 ().

• 'Oxi δε γίνονται αυτά , να πηγαίνεις για μπάνιο , να επιστρέφεις δροσερός δροσερός , και να βρίσκεις λυμένες και δωρεάν όλες τις εκκρεμότητες που άφησες, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΕΡΑΣΩ ΚΡΕΠΑ κάποια στιγμή...
    • Διαφήμιση
    • Παιδια καλησπέρα και απο εμένα....
      Εχω ένα zoppo c2 μαλλον άλλα από πίσω γράφει ZP980.

Aρχικα ενώ επιλέγω γλώσσα ελληνικα το μενου είναι στα αγγκλικά..
      Και δεύτερον μου βγάζει το update 4.7.25 ξεκινάει η εγκατάσταση και μου την κόβει με σφάλμα (status 7).
      Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει?
    • Καλησπέρα , μην αγχώνεσαι φίλε μου θα δουν το μήνυμά σου τα ιερά τέρατα της κινεζικής τεχνολογίας και θα λύσουν το πρόβλημα, λίγη υπομονή κάνε γιατί θα είναι για μπάνιο τώρα.Σου μιλάω από προσωπική πείρα , μου έφτιαξαν το δικό μου όπως δεν φανταζόμουν.
    • Ο/H opelparts έγραψε:

Παιδια καλησπέρα και απο εμένα....
      Εχω ένα zoppo c2 μαλλον άλλα από πίσω γράφει ZP980.

Aρχικα ενώ επιλέγω γλώσσα ελληνικα το μενου είναι στα αγγκλικά..
      Και δεύτερον μου βγάζει το update 4.7.25 ξεκινάει η εγκατάσταση και μου την κόβει με σφάλμα (status 7).
      Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει?

το τηλέφωνό σου : ZP980/c2

Όπως τα λες είναι

κατέβασέ την από εδώ
      ZOPO C2 MIUI v5 - Update 4.7.25

NeedromLogin/Register at
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )