Διαφήμιση

Προβλήματα με την 3.15.1σε wifi και συνδεσεις με τι hongmi

  • Δεν επιβεβαιώθηκε

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Προβλήματα με την 3.15.1σε wifi και συνδεσεις με τι hongmi

    Βρισκομουν με την 3.13 και δεν ειχα πολλα προβλήματα αν εξαιρέσεις τα force close απο το root. χτες περασα την gtv stable 16 3.15.1μεσω twrp και με φουλ wipe πριν αλλα και μετα το flash, εστησα κανονικα τη συσκευη και στην πόρεια παρατηρησα τα παρακατω

    κολληματα στις συνδεσεις με wifi στα περισσότερα router εμενε στο authenticating και δεν συνδεοταν ποτε

    με βονταφον εκει που αλλοι εχουν μια χαρά h+ εγω τιποτα, ουτε για τηλεφωνο και εχω περασει τη σωστη wcdma εκδοση, πρεπει να το γυρισψ σε gsm only για να πιασω σημα

    και στις δυο περιπτώσεις οταν καταφερα να συνδεθω απο chrome και απο browser δεν ανοιγαν οι σελίδες και έβγαζε not available ενω Facebook πχ δούλευε μια χαρα, αφου εκανα restart μπηκε κανονικα κ αρεα κ που το ξανακάνε.

    Δοκιμασα σαν λυση στο 3g το 3g only αλλα δεν βλεπω μεγαλη διαφορα,
    το κυριοτερο μου ππρόβλημα ειναι οτι δεν βλεπει ολα τα wifi δυκτια κ σε αυτα που θα δει αδυνατει να συνδεθεί.

    στην προηγούμενη έκδοση δεν μου τα έκανε συτα τόσο πολυ, bug ειναι η κατι εκανα λάθος στο flash?
  • Ο/H windwaker0 έγραψε:

    Βρισκομουν με την 3.13 και δεν ειχα πολλα προβλήματα αν εξαιρέσεις τα force close απο το root. χτες περασα την gtv stable 16 3.15.1μεσω twrp και με φουλ wipe πριν αλλα και μετα το flash, εστησα κανονικα τη συσκευη και στην πόρεια παρατηρησα τα παρακατω

    κολληματα στις συνδεσεις με wifi στα περισσότερα router εμενε στο authenticating και δεν συνδεοταν ποτε

    με βονταφον εκει που αλλοι εχουν μια χαρά h+ εγω τιποτα, ουτε για τηλεφωνο και εχω περασει τη σωστη wcdma εκδοση, πρεπει να το γυρισψ σε gsm only για να πιασω σημα

    και στις δυο περιπτώσεις οταν καταφερα να συνδεθω απο chrome και απο browser δεν ανοιγαν οι σελίδες και έβγαζε not available ενω Facebook πχ δούλευε μια χαρα, αφου εκανα restart μπηκε κανονικα κ αρεα κ που το ξανακάνε.

    Δοκιμασα σαν λυση στο 3g το 3g only αλλα δεν βλεπω μεγαλη διαφορα,
    το κυριοτερο μου ππρόβλημα ειναι οτι δεν βλεπει ολα τα wifi δυκτια κ σε αυτα που θα δει αδυνατει να συνδεθεί.

    στην προηγούμενη έκδοση δεν μου τα έκανε συτα τόσο πολυ, bug ειναι η κατι εκανα λάθος στο flash?


    Απο όσο γνωρίζω δεν έχει αναφερθεί σαν bug. Εφ'οσον στην προηγούμενη rom δεν το είχες το πρόβλημα, μάλλον κάτι πήγε στραβά με την εγκατάσταση της 3.15.1. (Ωστόσο η 3.15.0 ήταν γενικώς μια προβληματική rom και αναβαθμίστηκε με αρκετές διορθώσεις στην 3.15.1.)
    Περίμενε να βγει η επόμενη rom για τη συσκευή σου να δοκιμάσεις και με αυτή. Είναι πολύ πιθανό να διορθωθεί το πρόβλημα...
  • δεν εχω την πολυτελεια του χρονου δυστυχως γιατι συντομα επιστρεφω στρατο,workaround λυση η γενικα ιδεες υπαρχουν πανω σε αυτα?
    αν πχ ξαναφλασαρω την ιδια υπαρχει πιθανοτητα να διορθωθουν?
  • Διαφήμιση
  • Ο/H windwaker0 έγραψε:

    δεν εχω την πολυτελεια του χρονου δυστυχως γιατι συντομα επιστρεφω στρατο,workaround λυση η γενικα ιδεες υπαρχουν πανω σε αυτα?
    αν πχ ξαναφλασαρω την ιδια υπαρχει πιθανοτητα να διορθωθουν?

    Ναι μπορεί να στρώσει
    η
    Ρυθμίσεις/Αντίγραφα & Επαναφορά/ Επαναφορά εργοστασιακών Ρυθμίσεων
    Edit
    Δεν χάνεις τίποτα , μόνο, θα κάνεις τις ρυθμίσεις παλι, Ελληνικά, κλπ.
    Images
    • Επαναφορά εργοστασιακών Ρυθμίσεων.png

      182 kB, 1.080×1.920, viewed 137 times
    ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    Το μήνυμα επεξεργάστηκε 2 φοράs, τελευταία από τον/ην tora33 ().