Διαφήμιση

Xiaomi Red Rice 1S Volume

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Xiaomi Red Rice 1S Volume

      Καλησπέρα,για κάποιο λόγο ότι ρύθμιση και να κάνω όσα ακουστικά και να άλλαξα (εκτός απο τα original της xiaomi τα οποία περιμένω) το volume σε mp3 video κλπ παραμένει κάπως χαμηλό.
      Πχ οταν το συγκρινω με την δύναμη ήχου που βγάζει το ράδιο στα ίδια headset είναι μέρα με νύχτα,λες και στο ράδιο υπάρχει ρυθμιση να παίζει με πάραπάνω ένταση (κουφένεσε) ενώ σε Mp3 το 1/3 από το ράδιο :(
      ;(
      Any clues???

      Ευχαριστώ εκ'των προτέρων.
    • Ο/H mpanikos έγραψε:

      Καλησπέρα,για κάποιο λόγο ότι ρύθμιση και να κάνω όσα ακουστικά και να άλλαξα (εκτός απο τα original της xiaomi τα οποία περιμένω) το volume σε mp3 video κλπ παραμένει κάπως χαμηλό.
      Πχ οταν το συγκρινω με την δύναμη ήχου που βγάζει το ράδιο στα ίδια headset είναι μέρα με νύχτα,λες και στο ράδιο υπάρχει ρυθμιση να παίζει με πάραπάνω ένταση (κουφένεσε) ενώ σε Mp3 το 1/3 από το ράδιο :(
      ;(
      Any clues???

      Ευχαριστώ εκ'των προτέρων.

      Οταν εχεις ακουστικά συνδεδεμένα στο τηλ. και πας να δυναμώσεις την ένταση,σου εμφανίζει ενα μήνυμα οπως την συνημμένη εικονα.
      Πατάς Οκ και σου επιτρέπει να δυναμώσεις την φωνή !
      Images
      • Screenshot_2014-07-24-13-44-12.png

        507,19 kB, 720×1.280, viewed 197 times
    • ναι φυσικα και το έχω κάνει και το κάνω γενικότερα αυτο,απλα στο ραδιο εχει τρελη ενταση αντιθέτος στα μπ3 δεν "σπας τυμπανα" οπως με το μπ3
      Σε φάση χρειάστηκε να χαμηλώσω volume σε ράδιο,ενώ σε μπ3 δν χρειάστηκε ποτε :(
    • Διαφήμιση
    • Δοκίμασε :ρυθμίσεις, ήχος, Βελτίωση ποιότητας ήχου μήπως κάτι παίζει εκεί. Προσωπικά αν και έχω τα Pistons αυτή τη λειτουργία την έχω απενεργοποιημενη και δουλεύει μια χαρά ο ήχος.


      Στάλθηκε από το HM 1SW μου
    • "έπαιξα" και εκεί,η μόνη διαφορά είναι σε μπάσο κλπ άντε ισως πάρεις και ενα κλίκ παραπάνω volume,αλλα όπως στο ράδιο με τίποτα.
    • Παίζει ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ρόλο και η ποιότητα του MP3. Δηλαδή ο ρυθμός μετάδοσης bit... Τα MP3 που είναι 320kbps συνήθως παίζουν καλύτερα και αισθητά δυνατότερα απο αυτά είναι 128kbps...
      Για να ολοκληρώσεις το "τεστ" που κάνεις και την σύγκριση μεταξύ ραδιοφώνου και Mp3s, βάλε και στο YouTube να ακούσεις κάτι και δες πως ακούγεται και εκεί... Επίσης βάλε να ακούσεις και κανά .wav. Αυτό πρέπει να σε ξεκουφαίνει λογικά!
      Σε μένα πάντως υπάρχει μια μικρή διαφορά στην ένταση του ήχου (σε επιβεβαίωνω δηλαδή σε αυτό που λες) αλλά όχι σε όλα τα MP3s...
    • Παίζει πιο σημαντικό ρόλο το να έχεις αγοράσει τα piston's (ακουστικά της Xiaomi).

      Η λύση στο πρόβλημα ήταν τα ακουστικά λογικά,με το που μου ήρθανε τα Pistons,πλέον απλά ξεκουφάθηκα!

      So,σε όποιον έχει τέτοιο θέμα, buy original Xiaomi Pistons :D

      Thx for your time :)
    • Διαφήμιση