Διαφήμιση

[DEV] [ROM] Testing Custom Rom for Mi3w ( Mi3 Thunder 4.7.11gr )

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 14/01/2022) !!! <<

Έγινε η διανομή για της νέας MIUI 13 XTRV-22.1.13 ROM για 13 συσκευές (Σε Εξέλιξη).
    Θα δώσουμε και νέες ROM μόλις έχουμε Source από το Xiaomi.eu

Ενδεχομένως να υπάρχουν BUGs τα οποία θα διορθωθούν σταδιακά στις επόμενες εκδόσεις.

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• [DEV] [ROM] Testing Custom Rom for Mi3w ( Mi3 Thunder 4.7.11gr )

Θα ξεκινησω λοιπον ενα νεο thread για οσους θελουν να δοκιμασουν και να βοηθησουν ως επι το πλειστον για τη δημιουργια ενος custom rom για το Mi3 , καθως οπως εχω ηδη πει δεν εχω το τηλ.. και δεν μπορω να κανω καποια τεστ μονος μου.

Mi3 Thunder 4.7.11gr
      Changelog
      Βασισμενο στη τελευταια stable version.
      Αλλαγμενο κερνελ με init.d support και unsecured boot.img
      Εβαλα root support και gapps
      Καποιες αλλαγες στο build.prop και καποια tweaks στο init.d
      Περιεχει επισης το τελευταιο CWM recovery
      Μπηκαν Ελληνικα και τα διαλεγουμε απο το μενου.

DOWNLOAD , Mi3 Thunder 4.7.11gr
      Dev-Host - Mi3_Thunder-4.7.11gr.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

INSTALLATION
      Για την εγκατασταση του ρομ θα χρειαστειτε CWM recovery και ενεργοποιημενο το True Dual Boot , ισως μπορει να εγκατασταθει και με το mi-recovery , αλλα παλι χρειαζεται ενεργο το TDB.
      Πρεπει να γινει clean install , που σημαινει full wipes ( data , cache and dalvik ).
      Ισως να μπορει να εγκατασταθει και πανω απο το υπαρχον σας ρομ , με wipe cache και dalvik cache , και παντα το TDB ενεργοποιημενο.
      Το ρομ λογικα θα εγκαταστησει και το CWM recovery
      Μετα την εγκατασταση , περιμενουμε λιγα λεπτα μεχρι ν'ανοιξει το τηλ...

INSTALLATION NOTES
      1. Tο Βασικο , ΔΕΝ Ευθυνομαι για οτιδηποτε συμβει , εσεις επιλεγετε αν θα πειραξετε το τηλ... σας
      2. Το ρομ δεν ειναι δοκιμασμενο και πολυ πιθανον να οδηγησει το τηλ.. σας σε softbrick ( κολλημενο στο bootloader η σε bootloop )
      3. Για τους δυο παραπανω λογους λοιπον , πρεπει να εγκαταστησουμε πρωτα το CWM recovery και να παρουμε backup και των δυο συστηματων πριν προχωρησουμε σε φλασαρισμα , ετσι ωστε οτι προβλημα και να υπαρχει , θα μπορουμε να επαναφερουμε το τηλ.. σε λειτουργικο συστημα
      4. Στους οδηγους για το Mi3 θα βρειτε οτι χρειαζεται για το CWM recovery , αν δε βρισκετε τα λινκ , να μου πειτε να τ'ανεβασω
      5. Εννοειτε οτι το συγκεκριμενο ρομ απευθυνεται μονο σε advanced users που κατεχουν το θεμα , μεχρι να δουμε αν ολα ειναι ενταξει

Στάλθηκε από το ZTE Blade V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk