Διαφήμιση

Οδηγός Τοποθέτησης Εικόνων στις Επαφές

    • Οδηγός

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Οδηγός Τοποθέτησης Εικόνων στις Επαφές

      Διαδικασία Τοποθέτησης Εικόνων στις Επαφές

      ΒΗΜΑ 1o
      • Πατάμε «Επαφές» και στην περιοχή της «Αναζήτησης» εισάγουμε τα στοιχεία της επαφής στην οποία θέλουμε να εισάγουμε εικόνα.



      ΒΗΜΑ 2o
      • Αφού εντοπίσουμε την επαφή μας (εν προκειμένω τον Κλειδαρά), επιλέγουμε την επιλογή «Επεξεργασία», όπου πατάμε πάνω στην περιοχή της κενής εικόνας της επαφής και κατόπιν από το αναδυόμενο μενού επιλέγουμε την «Επιλογή φωτογραφίας από Γκαλερί» προκειμένουμε να ορίσουμε τη διαδρομή στην οποία έχουμε προαποθηκεύσει την εικόνα μας (τέλειες διαστάσεις επαφών 449 x 449 pixels).



      ΒΗΜΑ 3o
      • Μετά επιλέγουμε την επιλογή «Τοπικές φωτογραφίες» όπου διαλέγουμε τον φάκελο στον οποίο έχουμε προεγκαταστήσει τις φωτογραφίες των επαφών μας. Εκεί επιλέγουμε την εικόνα που θέλουμε να προσθέσουμε στην επαφή μας, εν προκειμένω την εικόνα του Κλειδαρά (με τέλειες διαστάσεις 449 x 449 pixels), αν θέλουμε μπορούμε (πατώντας πάνω στην εικόνα) να ζουμάρουμε σε συγκεκριμένη περιοχή και μετά πατάμε «ΟΚ» και η εικόνα μας προστέθηκε στην επαφή μας.



      ΒΗΜΑ 4o
      • Τώρα αν πάμε πάλι στην αρχή και επιλέξουμε «Επαφές», «Αναζήτηση» (Κλειδαράς) τότε θα έχουμε την παρακάτω εικόνα η οποία θα φαίνεται και στη διάρκεια της κλήσης.



      ΒΗΜΑ 5o
      • Τέλος αν θέλουμε να προσθέσουμε την επαφή μας στην επιφάνεια του κινητού πάμε: Μενού ===> Επεξεργασία widgets ===> Widjets ===> Επαφή ===> Αναζητούμε την επαφή ===> Επιλέγουμε την ενέργεια (πχ προβολή επαφής ή απευθείας κλήση σταθερού ή κινητού κλπ) και πατάμε Οκ και μετά Home ===> Τώρα η επαφή μας με την εικόνα της τοποθετήθηκε στην επιφάνεια εργασίας και αν την επιλέξουμε προβαίνει είτε στην προβολή επαφής ή στην κλήση της (ανάλογα με την προηγούμενη επιλογή μας).

      "Τον άρχοντα τριών δει μεμνήσθαι,∙ πρώτον μεν ότι ανθρώπων άρχει,∙ δεύτερον ότι κατά νόμους άρχει,∙ τρίτον ότι ουκ αεί άρχει’’ (Αγάθων, 450-400 π.Χ.)
    • Sorry @ caeser αλλά για δοκίμασε να καλέσεις το κινητό σου ( Νοτε 2 ) , από το σταθερό σου να δούμε αν θα σου βγάλει την φωτο του κλειδαρά ,
      γιατί αυτή τη διαδικασία , εγώ προσωπικά , την κάνω από τότε που βγήκαν οι λάσπες (sorry τα Smart phones)
    • Ο/H geobas έγραψε:

      Sorry @ caeser αλλά για δοκίμασε να καλέσεις το κινητό σου ( Νοτε 2 ) , από το σταθερό σου να δούμε αν θα σου βγάλει την φωτο του κλειδαρά ,
      γιατί αυτή τη διαδικασία , εγώ προσωπικά , την κάνω από τότε που βγήκαν οι λάσπες (sorry τα Smart phones)
      Άντε πέτα το βρε! :D :lol: 8o

      Σε μένα δουλεύει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ απο τη πρώτη μέρα που έπιασα Xiaomi στα χέρια μου και έβαλα φωτογραφία στις επαφές μου! Όποιος απο τις επαφές έχει φωτογραφία και με καλέσει, η φωτογραφία του εμφανίζεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ στην οθόνη και παραμένει εκεί όσο μιλάω στη γραμμή... Και σε όποιον δεν έχω φωτογραφία έχω βάλει avatar, ακολουθώντας ΑΥΤΟΝ τον οδηγό...
    • Διαφήμιση
    • Βρε δεν το πετάω που να χτυπιέσαι :evilgrin: ΑΛΛΑ τώρα μα τας λες αλλιώς Ευάγγελε . Δεν μας λες ότι έχεις βάλει αυτή την εφαρμογή αυτή τη εφαρμογή και
      αρχίσαμε να πιστεύουμε πως είμαστε ηλίθιοι . Shame on you :lol:
    • Εγώ γι' αυτή την δουλειά χρησιμοποιώ το Sync.me. Πολύ ωραίο προγραμματάκι, συγχρονίζει φωτό από FB και google+ (παλιά είχε και linkedln), καθώς και πληροφορίες.
    • Ο/H geobas έγραψε:

      Βρε δεν το πετάω που να χτυπιέσαι :evilgrin: ΑΛΛΑ τώρα μα τας λες αλλιώς Ευάγγελε . Δεν μας λες ότι έχεις βάλει αυτή την εφαρμογή αυτή τη εφαρμογή και
      αρχίσαμε να πιστεύουμε πως είμαστε ηλίθιοι . Shame on you :lol:
      Βρε έχω φτιάξει ολόκληρο οδηγό... τι δεν σου λέω?
      Και αυτό που σου λέει και ο @maddoctor είναι πολύ καλό... και αυτό χρησιμοποιώ...
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H geobas έγραψε:

      Sorry @ caeser αλλά για δοκίμασε να καλέσεις το κινητό σου ( Νοτε 2 ) , από το σταθερό σου να δούμε αν θα σου βγάλει την φωτο του κλειδαρά ,
      γιατί αυτή τη διαδικασία , εγώ προσωπικά , την κάνω από τότε που βγήκαν οι λάσπες (sorry τα Smart phones)
      Άντε πέτα το βρε! :D :lol: 8o

      Σε μένα δουλεύει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ απο τη πρώτη μέρα που έπιασα Xiaomi στα χέρια μου και έβαλα φωτογραφία στις επαφές μου! Όποιος απο τις επαφές έχει φωτογραφία και με καλέσει, η φωτογραφία του εμφανίζεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ στην οθόνη και παραμένει εκεί όσο μιλάω στη γραμμή... Και σε όποιον δεν έχω φωτογραφία έχω βάλει avatar, ακολουθώντας ΑΥΤΟΝ τον οδηγό...
      Λοιπόν κατέβασα/εγκατέστησα το apk . Αφού σου σπάσει τα νεύρα μέχρι να ανοίξει η εφαρμογή , πηγαίνω στο Contact List , μου ανοίγει τις εφαρμογές και
      βλέπω τις επαφές μου να είναι διπλογραμμένες , στη μία να έχει την φωτογραφία της επαφής και στην άλλη χωρίς . Λέω ΟΚ . Πατάω το Package Manage
      ούτε το Local ούτε το OnLine δουλεύει . Σταματημένο ....
    • Διαφήμιση
    • Ο/H geobas έγραψε:

      Λοιπόν κατέβασα/εγκατέστησα το apk . Αφού σου σπάσει τα νεύρα μέχρι να ανοίξει η εφαρμογή , πηγαίνω στο Contact List , μου ανοίγει τις εφαρμογές και
      βλέπω τις επαφές μου να είναι διπλογραμμένες , στη μία να έχει την φωτογραφία της επαφής και στην άλλη χωρίς . Λέω ΟΚ . Πατάω το Package Manage
      ούτε το Local ούτε το OnLine δουλεύει . Σταματημένο ....
      Έλα αγορίνα μου, παιδέψου λίγο ακόμα... μην τα θέλεις όλα έτοιμα στο πιάτο! :D
      Ρε συ, δεν την θυμάμαι καθόλου την εφαρμογή, να σου πω την αλήθεια... Αφου κάποια στιγμή τα έφτιαξα, μετά αυτά σωθήκανε στο MiCloud και απο τότε, κάθε φορά που κάνω συγχρονισμό των επαφών μου σε νέα συσκευή, έρχονται έτοιμα... και ετσι δεν χρειάστηκε ποτέ να ασχοληθώ πάλι...
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H geobas έγραψε:

      Λοιπόν κατέβασα/εγκατέστησα το apk . Αφού σου σπάσει τα νεύρα μέχρι να ανοίξει η εφαρμογή , πηγαίνω στο Contact List , μου ανοίγει τις εφαρμογές και
      βλέπω τις επαφές μου να είναι διπλογραμμένες , στη μία να έχει την φωτογραφία της επαφής και στην άλλη χωρίς . Λέω ΟΚ . Πατάω το Package Manage
      ούτε το Local ούτε το OnLine δουλεύει . Σταματημένο ....
      Έλα αγορίνα μου, παιδέψου λίγο ακόμα... μην τα θέλεις όλα έτοιμα στο πιάτο! :D
      Ρε συ, δεν την θυμάμαι καθόλου την εφαρμογή, να σου πω την αλήθεια... Αφου κάποια στιγμή τα έφτιαξα, μετά αυτά σωθήκανε στο MiCloud και απο τότε, κάθε φορά που κάνω συγχρονισμό των επαφών μου σε νέα συσκευή, έρχονται έτοιμα... και ετσι δεν χρειάστηκε ποτέ να ασχοληθώ πάλι...
      Τώρα βέβαια κάνουμε και πλακίτσα 8o . Αστο κανένα από αυτά δεν είναι της προκοπής . Το άλλο του γιατρού θέλει το τηλέφωνό μου για να ανεβάσει τις επαφές μου στο Sync ,
      λες και έχουμε λίγους Big brothers , να προσθέσουμε ακόμα ένα . Thanks , άσε αύριο πάλι , μη χάσουμε και το τένις .