Διαφήμιση

Ποσο θα πληρωνες για το Xiaomi mi3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ποσο θα πληρωνες για το Xiaomi mi3

      Κύριοι καλησπέρα...
      Εχω μια απορια και θα ηθελα την βοηθεια σας πριν ξεκινησω μια επαγγελματικη κινηση που εχω στο μυαλο μου.
      Κατα πόσο θα εισασταν διατεθημενοι να πληρωνατε για το xiaomi mi3, αν το παιρνατε απο eshop στην Ελλαδα.
      Οι τιμές οπως όλοι γνωριζουμε από την κινα ειναι γυρω στα $373 (σημερινη τιμη merimobiles 64gb) που ειναι 274 ευρώ με δωρεάν μεταφορικα στην Ελλαδα (σε κανα μηνα).
      Η ερωτηση μου ειναι αν θα αγοραζατε το ιδιο κινητο απο eshop στην Ελλαδα (πληρώνοντας ουσιαστικα το ΦΠΑ παραπανω) με τιμή 350 ευρω (και παραδοση σε 1-2 μερες με courier (δικια σας χρεωση)).
      Σας ευχαριστω για το χρονο σας!
    • Καλησπέρα...το μοντελο στο οποίο προαναφέρθηκες μπορεί να αγοραστεί απο το xiaomishop με δώρα θήκη,φορτιστή αυτοκινητου και πενακι και το οποίο διαθετει eu warehouse στα 330€ με μεταφορικά με παραδοση σε 2-5 εργάσιμες και tax free.Ενημερώνω ομως πως προσωπικα θα πληρωνα εως και 50% παραπάνω για θήκες και λοιπά αξεσουάρ...ξέρω σου φαίνεται αστείο και μικροποσά τα 5-7€ για μια θήκη hard case ή 8-10€ ενα προστατευτικο οθόνης nillkin σκέψου όμως τα 1.000 και πλεον ατομα πελατολογιο. Στο skroutz που κοίταξα έχουν φέρει δερμάτινη θήκη για xiaomi mi3 αλλά όχι και 18.5€ βρε αδελφέ...με σφαζεις δε "βγαινω" μάνα μου.
      Mi10T Pro 8-256GB Cosmic Black :D
    • Φιλε ετσι οπως το θετεις δεν εχεις αδικο... Και η τιμη ειναι καλη αλλα και τα δωρα... εχει αγορασει κανεις απο την ευρωπαικη αποθηκη τους?
      Ευχαριστω
    • Διαφήμιση
    • Δυο φιλοι μου παράγγειλαν 9 μέρες μετά απο μένα (εγω απο merimobiles) και παρέλαβαν 7 μέρες πριν απο μένα.Αντιλαμβανεσαι τι δούλεμα έφαγα. Παρήγγειλαν Δεύτερα πρωι και παρέλαβαν Πεμπτη μεσημέρι.
      Mi10T Pro 8-256GB Cosmic Black :D
    • αν ψάξεις καλα υπαρχουν site πολλα ... οποτε οπως καταλαβες λιγο δυσκολο να το παρω απο εδω ...
      στο skroutz καποιος το 16αρι το δινει 389 € κλεψιμο .... ειμαι σιγουρος οτι το εχει παρει οπως εγω στα 195 € και με διαφορα εξτρα δωρα ...
      για κανε την διαφορα ... 389 - 195 = 194 ευρω .... οχι ρε φιλε ειναι αλλο ενα τηλεφωνο ...
      200 € με δωρα με απλο ταχυδρ. σε 2 βδομαδουλες .... και το 23 % τσεπαουα ...
      Σοφός ο γνωρίζων χρήσιμα . . . (Αισχύλος)
    • Ο/H Tilemaxos42 έγραψε:

      αν ψάξεις καλα υπαρχουν site πολλα ... οποτε οπως καταλαβες λιγο δυσκολο να το παρω απο εδω ...
      στο skroutz καποιος το 16αρι το δινει 389 € κλεψιμο .... ειμαι σιγουρος οτι το εχει παρει οπως εγω στα 195 € και με διαφορα εξτρα δωρα ...
      για κανε την διαφορα ... 389 - 195 = 194 ευρω .... οχι ρε φιλε ειναι αλλο ενα τηλεφωνο ...
      200 € με δωρα με απλο ταχυδρ. σε 2 βδομαδουλες .... και το 23 % τσεπαουα ...


      Η ερωτηση μου δεν ηταν αυτη... η ερωτηση μου ειναι αν το κινητο κανει 200 ευρω (με 2 εβδομαδες αποστολη) θα το πληρωνες 260 ευρω για να το εχεις την επομενη μερα σπιτι σου? (το 260 βγαινει απο τη φαπα (ΦΠΑ) και το κερδος του eshop).
    • Δεν νομίζω να σου πω την αληθεια και συγνωμη ε ... ΑΛΛΑ αν δεν ειχα αλλη επιλογη ναι η τιμη ειναι καλη οποτε θα το επερνα απο εδω ....
      Σοφός ο γνωρίζων χρήσιμα . . . (Αισχύλος)
    • Διαφήμιση
    • Αν μιλάμε για διαφορές των 30€-50€ απ το εξωτερικό και να το χω χωρίς φόβο "καμπάνας" απο τελωνείο την επόμενη μέρα στο σπίτι μου τοτε φιλέ trisstann υπολόγισε με για πελάτη...Λόγω του οτι σου απάντησα και πρωτος δικαιούμαι να μαι και πρώτος στην λιστα αναμονής για το επόμενο δίκαρτο της xiaomi...εεεεεεέ!!!
      Mi10T Pro 8-256GB Cosmic Black :D
    • Ο/H Silvester έγραψε:

      Ταπεινή μου γνώμη, μόνο σαν warehouse κάποιου κινέζικου eshop έχεις πιθανότητες επιτυχίας.


      warehouse κινεζικου δεν παιζει νομοθετικα στην Ελλαδα, αυτος πρεπει να ειναι ο λογος που και η merimobiles αν και το διαφημισε ουσιαστικα ποτε δεν εφερε (εκτος απο 3-4 τηλεφωνα) στην Ελλαδα, (οπου κι αν εχεις εδρα επιχειρησης αν εχεις αποθηκη στην Ελλαδα θα πρεπει να τιμολογεις (εχεις ελληνικο ΑΦΜ) και να βαζεις ΦΠΑ απο ελλαδα). Διαφορετικα με μια καταγγελια σου σκιζουν οτι εχεις και δεν εχεις...
    • Διαφήμιση
    • μπορεις να κανεις και το αλλο ... φερε 2 με 4 τηλεφωνα βαλε αγγελιες σε insomnia και εδω δες πως πουλαει το τηλεφωνο και αν φυγει αμεσως ... τοτε ξεκινα να φερεις την xiaomi εδω ... ο κινεζος κρα θα κανει ...
      Σοφός ο γνωρίζων χρήσιμα . . . (Αισχύλος)