Διαφήμιση

CWM Recovery Automade for Redmi Note με χρήση MTKdroidtools

    • Οδηγός
    • RedMi Note 3G

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • CWM Recovery Automade for Redmi Note με χρήση MTKdroidtools

      Ο οδηγός βασίζεται σε αυτόν
      Ότι κάνετε το κάνετε με δική σας ευθύνη και δεν φέρω ευθύνη για ότι κι αν συμβεί στο κινητό σας.

      Γειά σας φίλοι μου, Θέλω να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου με την εγκατάσταση του CWM recovery με τη βοήθεια MTKdroidtools

      Απαραίτητα:

      Redmi Note , rooted
      Επιλογές για προγραμματιστές -> Εντοπισμός σφαλμάτων USB [Πορτοκαλί]

      Εγκατεστημένοι Adb drivers στον υπολογιστή μας. (Αν δυσκολευτείτε ζητήστε να σας κάνω κι εδώ οδηγό)
      Το αρχείο MtkDroidTools_v2.5.3.zip (εγώ το κατέβασα από εδώ, να ξέρετε ότι χτυπάνε τα περισσότερα antivirus μια και το θεωρούνε hacktool. Αποφασίστε με δική σας ευθύνη. Εγώ απενεργοποίησα το antivirus για 30 λεπτά)

      Βήματα:
      1. Εγκατάσταση adb driver
      2. Κατέβασμα MtkDroidTools_v2.5.3.zip στον υπολογιστή και ξεσυμπίεση.
      3. Δεξί κλικ στο MTKdroidtools.exe και εκτέλεση σαν διαχειριστής [open/run as administrator]
      4. Συδέουμε τη συσκευή μας (Redmi NOTE) στο PC με το καλώδιο USB και σιγουρευτείτε ότι οι adb drivers για το τηλέφωνό σας είναι εγκατεστημένοι, Μπορείτε να δείτε την πράσινη ένδειξη κάτω αριστερά, αν είναι κίτρινη πατάμε ROOT, και περιμένουμε να γίνει πράσινη.

      5. Επιλέγουμε το tab "root, backup, recovery" και ακολουθούμε τα βήματα:

      συνεχίζουμε με τις επιλογές που φαίνονται με κόκκινο

      και η επόμενη ένδειξη είναι ότι το τηλέφωνό μας αποσυνδέθηκε και θα επανεκκινήσει σε CWM Recovery


      Η εικόνα του recovery στο επόμενο μήνυμα. Κινούμαστε μέσα στο recovery με τα πλήκτρα της έντασης πάνω κάτω και επιλέγουμε με το power.


      Παρακαλώ μην στέλνετε προσωπικά μηνύματα για απορίες. Ρωτήστε και απαντήστε εδώ ώστε να βοηθηθούν και άλλοι με τις απορίες σας/μας.

      Ελπίζω να φανεί χρήσιμος.Καλή τύχη σε όλους.
      Images
      • scr01.png

        118,74 kB, 373×500, viewed 298 times
      • 1.png

        56,45 kB, 736×457, viewed 295 times
      • 2.png

        48,7 kB, 736×457, viewed 278 times
      • 3.png

        80,14 kB, 739×459, viewed 333 times
      • 4.png

        77,12 kB, 739×459, viewed 244 times
      • 5.png

        89,84 kB, 734×460, viewed 283 times
      • 6.png

        98,59 kB, 735×632, viewed 288 times
      • 7.png

        95,34 kB, 739×459, viewed 292 times
      • 8.png

        91,75 kB, 738×461, viewed 328 times
      • 9.png

        88,67 kB, 738×461, viewed 349 times
    • Είχα περάσει το όριo 9 εικόνων σε ένα post

      Images
      • recovery.JPG

        69,43 kB, 400×700, viewed 240 times
    • Μπραβο φιλε efkolo, σευχαριστουμε πολυ για τον οδηγο !!!!!!!!!
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Arvalius έγραψε:

      Καλησπέρα, Για κάποιον λόγο δεν μπορώ να βρω τις επιλογές για προγραμματιστές.

      Κάποιο clue?


      Καλώς τον!
      Λοιπόν, πας, Ρυθμίσεις-->Σχετικά με το τηλέφωνο--> εκεί που λέει "Έκδοση Android" κτυπάς 7 φορές (7 Taps).
      Μετά ξαναπας πίσω στις επιλογές και θα υπάρχει επιλογή (προτελευταία γραμμή) που θα λέγεται "Επιλ. για προγραμματιστές"