Διαφήμιση

redmi note προβλημα φορτωσης rom

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H fragfrok έγραψε:

      έχουμε το ίδιο τηλέφωνο και το ίδιο πρόβλημα.Βέβαια ανακάλυψα ότι εάν πατήσεις το vol up+ power μπαίνεις σε recovery αλλά μετά λειτουργεί μόνο το vol up για να μετακινηθείς (αντί για το vol down) που γράφει και δεν μπορείς να επιλέξεις το Ok. έστειλα σήμερα μηνυμα στο minideal να δω τι θα μου πουν εσυ είχες κανενα νεώτερο???


      Ο/H GiannizZR20 έγραψε:

      Τιποτα ακομα θα σε ενημερωσω με pm


      παιδια βγαλατε ακρη ή οχι;
      εγω κατεβασα το uncle tools και το image του TWRP απο εδω και αλλαξα recovery....
      (ουσιαστικα μπαινω στο recovery απο το uncle tools - δεν δοκιμασα με power\vol- μπορει και να δουλευει...)
      ελπίζω να βοήθησα κανένα...
    • Το προβλημα που αντιμετωπιζουμε με τα redmi note Ειναι ξεκαθαρο και θα το πω για 1000 φορα ... δεν εχει updater και το recovery ειναι στα κινεζικα,καλο θα ηταν να δινει απαντηση οποιος ξερει ακριβως τι πρεπει να κανουμε και οχι υποθεσεις , επισης αν εχει απαντηθει καπου και υπαρχει τροπος ας μας γραψει αυτος που το εχει δει τα βηματα να λυσουμε το προβλημα μας ...
    • Φίλε gianizzr20, εδώ είμαστε όλοι μια παρέα εδώ και παράλληλα για να αλληλοβοηθηθουμε.. Δεν υπάρχει λόγος να επιτίθεσαι στους ανθρώπους που προσπαθούν να βοηθήσουν το Δικό σου πρόβλημα. Εάν κάποιος σου λέει ότι αυτό που ψάχνεις έχει απαντηθεί ήδη στο φόρουμ καλό θα ήταν να το ψάξεις περισσότερο, ξεκινά να διαβάζεις τα θέματα με τις περισσότερες απαντήσεις.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H pmix86 έγραψε:

      .......εγω κατεβασα το mobileuncle tools και το image του TWRP απο εδω και αλλαξα recovery....


      Ο/H GiannizZR20 έγραψε:

      Το προβλημα που αντιμετωπιζουμε με τα redmi note Ειναι ξεκαθαρο και θα το πω για 1000 φορα ... δεν εχει updater και το recovery ειναι στα κινεζικα,καλο θα ηταν να δινει απαντηση οποιος ξερει ακριβως τι πρεπει να κανουμε και οχι υποθεσεις , επισης αν εχει απαντηθει καπου και υπαρχει τροπος ας μας γραψει αυτος που το εχει δει τα βηματα να λυσουμε το προβλημα μας ...

      Ο φιλος pmix86 λεει τον τροπο να αλλαξεις recovery σε TWRP. Απο εκει και μετα ειναι πανευκολο να αλλαξξεις ROM. Ενα ενα τα βηματα λοιπον, αλλαξε πρωτα recovery σε TWRP :)
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • Αλήθεια τώρα δεν μπορεί κάποιος να γράψει
      1. βήμα recovery και να μας δώσει κάποιος το link με τις οδηγίες;
      2. Βήμα αλλαγή rom και να μας δώσει κάποιος το link με τις οδηγίες και να το κάνει sticky στην σελίδα του note.

      Έχω γράψει σε πολλά forum η αναζήτηση δεν είναι η λύση ένα link χρειάζεται μόνο.
    • Ο/H mpampou έγραψε:

      Αλήθεια τώρα δεν μπορεί κάποιος να γράψει
      1. βήμα recovery και να μας δώσει κάποιος το link με τις οδηγίες;
      2. Βήμα αλλαγή rom και να μας δώσει κάποιος το link με τις οδηγίες και να το κάνει sticky στην σελίδα του note.

      Έχω γράψει σε πολλά forum η αναζήτηση δεν είναι η λύση ένα link χρειάζεται μόνο.

      πρόχειρο ψάξιμο
      CWM Recovery Automade for Redmi Note με χρήση MTKdroidtools
      xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/87-Redmi-Note/
      xiaomi-miui.gr/community/wsif/…ry/374-Xiaomi-Redmi-Note/
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Προσπαθώ εδώ να flasharω κάποια από τις ελληνικές ρομ αλλά δεν τα έχω καταφέρει
      Έχω κι εγώ τηλέφωνο από το Minideal κι αντιμετωπίζω κι εγώ τα προβλήματα με την multilanguage rom που συνάντησαν κι άλλοι φίλο σαε αυτό το θέμα
      Αφού έψαξα νομιζω αρκετά κατέληξα ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω είτε cwm είτε twrp . Όμωσ συναντώ τα εξής προβλήματα: Καταρχήν δεν μπορώ να μπω σε recovery με τα πλήκτρα γιατι μου βγάζει κινέζικα, ούτε μέσω από το μενού ασφάλεια μου βγάζει update επιλογή
      Όμως έχω κι ακόμα ένα πρόβλημα . Ενω υποτίθεται ότι είμαι rooted με εγκατεστημένω το superuser, δεν με αφήνει να επιλέξω επίλογές για προγραμματιστές>έλεγχος σφαλμάτων usb οπότε δεν μπορώ να χρησιμοποιήσωούτε το titanium backup αλλά ούτε και να προχωρήσω σε twrp
      Σαν να μην εφθαναν αυτά δεν με αφήνει να εγκαταστήσω και το mobileuncle γιατί λέει είναι ανεπαρκής ο χώρος (το έχω αναφέρει και σε άλλο θεμα που άνοιξα αυτό μου το πρόβλημα) ενώ εχω 1.4gb ελεύθερα
      Νομίζω ότι έχω απελπιστεί, όποιος μπορεί να βοηθήσει :(
    • Διαφήμιση
    • Απ: redmi note προβλημα φορτωσης rom

      Εντοπισμός σφαλμάτων usb

      Ρυθμίσεις/Σχετικά με το τηλέφωνο/πατας στο αριθμός κατασκευής γύρω στις 7 φορες

      Titanium backup πιο σωστο το supersu.
      Με το check root , κοίταξε αν είσαι root

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Ο/H tora33 έγραψε:

      Εντοπισμός σφαλμάτων usb

      Ρυθμίσεις/Σχετικά με το τηλέφωνο/πατας στο αριθμός κατασκευής γύρω στις 7 φορες

      ΔΟΥΛΕΨΕ

      Ο/H tora33 έγραψε:

      Με το check root , κοίταξε αν είσαι root

      Το check root δεν το έκανε εγκατάσταση γιατί ήταν 394Kb αλλά μου έκανε το root checker που είναι 940Kb ΘΕΙΙΚΟ????
    • Ο/H GoergeTheCreator έγραψε:

      γιατί λέει είναι ανεπαρκής ο χώρος

      όταν θα μπορέσεις ..............
      να καθαρίσεις την dalvik cache θα έχεις λίγα mb παραπάνω ,
      κοίταξε και τις εφαρμογές Link2SD ή App2SD
      Link2SD, μεταφορά Εφαρμογών στην SD
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην tora33 ().

    • Αφού είδα κι απόειδα έκανα restore στα factory defaults το τηλέφωνο μου. Έσβησε τα πάντα και μπόρεσα επιτέλους να εγκαταστήσω το mobile uncle
      Πέρασα και με recovery.img το twrp έβαλα και αγγλικά με το twrp theme και προσπάθησα να εγκαταστήσω κάποια νεώτερη rom
      Δοκίμασα και την τελευταία ελληνική 17 νομίζω(?) και multi stable 25 αλλά μου βγάζει unable to ipoen zip error flashing zip στην ελληνική και error executing updater binary in zip για την stabel25. Error flashing zip
      Το ένα αρχείο το έχω ονομασμένο update.zip και το άλλο με το όνομα που του δώσατε εσεις
      Τί άλλο να κάνω ? :(
    • Διαφήμιση
    • μπας κι αυτό βοηθάει ?
      με σβησμένη τη συσκευή πατάς το volume down και το power button για να μπουτάρει
      και μετά πλοηγείσαι στις 3 επιλογές μέχρι να διαλέξεις το recovery με το volume down κουμπί μόνο,
      όταν φτάσεις στην επιθημητή επιλογή (recovery) πατάς το volume up (το οποίο λειτουργεί σαν enter)
      root σίγουρα θα είσαι
      How to get native root for your Redmi Note (WCDMA/TD) via Recovery (Updated for 23.0) | TechPunked

      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )