Διαφήμιση

redmi note

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • 1.Bγηκε καμμια ακρη απο τα screenshots που ανεβασα,απο οσους ειστε πιο γνώστες,εαν το Note ειναι το σωστο ή καποιο fake?Μπορει να μου πει καποιος;

      2.Ποια απο τις ROM που προτεινετε ειναι η τελευταια για το Note?

      Παιδια συγγνωμη για τις ερωτησεις και τη ζαλάδα αλλά νεος στο χωρο και εχω τις ανησυχιες σχετικα με το Note...ελπιζω στην κατανοηση σας.
      :borg: ...Xiaomi rules
      Κώστας
    • Βάλε αυτήν => xiaomi-miui.gr/community/wsif/…-3-10-0-zip-WCDMA-Rooted/
      και εάν την πάρει κανονικά θα είναι ακόμη ένα ατού για την αυθεντικότητα.

      Τα χαρακτηριστικά του δείχνουν αυθεντικό, εκείνο που δεν μου αρέσει είναι το Validation με τα ΙΜΕΙ & SN.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Eβαλα την νεα ROM και πλεον γραφει στο "Σχετικα με το τηλεφωνο" --> Εκδοση MIUI :MIUI-Hellas-GTV 3.10.0... :thumbsup:
      Βεβαια ενω ακολουθησα τις οδηγιες ΑΥΤΕΣ δεν ειδα πουθενα μετα,το αρχειο update.zip στην SD card...και δεν προχωρησα περα απο τα πρωτα 7 βηματα του οδηγου...παιζει κατι αλλο; :huh:
      :borg: ...Xiaomi rules
      Κώστας
    • Διαφήμιση
    • Είσαι ΟΚ.
      Τίποτα άλλο δε χρειάζεται να κάνεις.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Aρα...να υποθεσω οτι το Note ειναι το αυθεντικο;.....Πρεπει να ψαξω κατι ακομα;...
      (σε ευχαριστω-βοηθησες μεσα σε λιγη ωρα...ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ)!
      :borg: ...Xiaomi rules
      Κώστας
    • Οι μαϊμούδες συνήθως έχουν κομμένα χαρακτηριστικά. Η δική σου συσκευή τα έχει όλα σωστά και ακόμη και "Μαιμού" να ήταν, είναι πολύ καλής ποιότητας.
      Προσωπικά δεν έχω πιάσει ακόμη στα χέρια μου ένα Note για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης, απλά εκείνο που δε μου αρέσει είναι το IMEI και το SN που δεν καταγράφονται στην Xiaomi.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Μια ερωτηση ακομη...στο κουτι συσκευασιας εχει την ειδικη ετικετα με ΙΜΕΙ και S/N.Ομως μεσα στη συσκευη "Ρυθμισεις"/"Σχετικα με το τηλεφωνο"/"Κατασταση"/"ΙΜΕΙ πληροφοριες" εχει το ιδιο ΙΜΕΙ αλλά στο "Ρυθμισεις"/"Σχετικα με το τηλεφωνο"/"Κατασταση"/Σειριακος αριθμος εχει διαφορετικο S/N.
      Οταν παω στην ειδικη σελιδα της Xiaomi MIUI οπου τσεκαρουμε αυθεντικοτητα και περναω τους κωδικους που εχει στο κουτι,ολα καλα...εννοειται οτι με το S/N της συσκευης δεν πανε ολα καλα...

      Εστειλα ενα email στον Πωλητη οπου και τού εξηγω αυτο ακριβως που γραφω και πιο πανω,για το διαφορετικο S/N και μου εδωσε ενα λινκ να περασω λεει εναν 20ψηφιο κωδικο που εχει στην ετικετα στο κουτι...δεν καταλαβα ομως τι ειναι αυτο και τι κανει...
      Αντιγραφω το email απαντησης του,μπας και καταλαβετε εσεις...


      Seller's message:"http://order.mi.com/service/scode Check the authenticity of the phone using a security code You can find the phone box on the back of security stickers, scratch coat, get 20 security code. "


      edit:καταλαβα τι ηταν αυτο.επρεπε να ξυσω μια ετικετα που ειχε στο κουτι επανω,δίπλα σε S/N & IMEI και εμφανιστηκε ενας 20ψηφιος αριθμητικος κωδικος οπου και τον εβαλα στο site που ειπε ο Πωλητης και μου εδωσε "Οκ,ο κωδικος ειναι αυθεντικος και αφορα αυθεντικη συσκευη που κατασκευαστηκε στην εταιρεια"...

      Επιμενω ομως στη διαφορά S/N...Τι μπορει να συμβαινει; Ποιο ειναι το σωστο S/N και γιατι εχει αλλο στο κουτι και αλλο στη αναγραφει στη συσκευη; ?(
      :borg: ...Xiaomi rules
      Κώστας
    • Διαφήμιση
    • Γειά σας κι από μένα. Κάτοχος ενός note κι εγώ, αντιμετωπίζω το πρόβλημα του μπρικαρίσματος που προαναφέρθηκε, λόγω προσπάθειας εγκατάστασης των mi-tools. Ακολούθησα πλειστάκις πιστά τον οδηγό που προαναφέρθηκε, δεν μου βγάζει ποτέ όμως την κόκκινη μπάρα αφού έχω πατήσει το download...Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει..
      ΥΓ. Τελικά ήταν θέμα drivers. Τους κατέβασα από αλλού κι όλα ok!

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην sugarinos ().

    • Ο/H mAthosalas έγραψε:

      ...στο κουτι συσκευασιας εχει την ειδικη ετικετα με ΙΜΕΙ και S/N.Ομως μεσα στη συσκευη "Ρυθμισεις"/"Σχετικα με το τηλεφωνο"/"Κατασταση"/"ΙΜΕΙ πληροφοριες" εχει το ιδιο ΙΜΕΙ αλλά στο "Ρυθμισεις"/"Σχετικα με το τηλεφωνο"/"Κατασταση"/Σειριακος αριθμος εχει διαφορετικο S/N.
      ...Τι μπορει να συμβαινει; Ποιο ειναι το σωστο S/N και γιατι εχει αλλο στο κουτι και αλλο στη αναγραφει στη συσκευη; ?(


      απαντησε επ'αυτου ο πωλητης οτι επειδη το Note ειναι κατ'αρχας για την Κινεζικη αγορα,ειχε μεσα την Κινεζικη version χωρις το Google Play εγκατεστημενο.Οταν λοιπον στελνουν Ευρωπη μια συσκευη τη rootαρουν με το Google Play εγκατεστημενο και κανουν ενα τελικο ελεγχο ποιοτικο.ΠΡΟΦΑΝΩΣ μού ειπε,εκει καποιος Υπαλληλος που εκανε την διαφοροποιηση αυτη,εκανε λαθος στην εισαγωγη τού σωστου S/N ωστε να αναγραφεται στη συσκευη οπως αναγραφεται στο κουτι συσκευασιας στο ειδικο ταμπελακι αλλά κλαι στην πισω πλευρα της μπαταριας παλι στο αντιστοιχο ταμπελακι(που ειναι τα ιδια εκει)...
      ΙΣΧΥΕΙ κατι τετοιο;Μπορει να εγινε κατι τετοιο;Κι αν ναι και οντως τελικα ειναι η συσκευη αυθεντικη,εγω μπορω να αλλαξω το S/N το λαθος στην Κατασταση Τηλεφωνου και βγαζοντας το λαθος να βαλω το σωστο;....Υπαρχει τροπος που μπορω να το κανω μονος μου;
      :borg: ...Xiaomi rules
      Κώστας
    • Σε λίγο καιρό (μέρες) που θα έχω και εγώ στα χέρια μου ένα αυθεντικό RedMi Note, θα μπορώ να έχω μέτρο σύγκρισης όσον αφορά την αυθεντικότητα.
      Προς το παρόν δεν μπορώ να δώσω παραπάνω βοήθεια από το να σας καθοδηγώ σε ότι αφορά το Software.

      Ο/H mAthosalas έγραψε:

      ΠΡΟΦΑΝΩΣ μού ειπε,εκει καποιος Υπαλληλος που εκανε την διαφοροποιηση αυτη,εκανε λαθος στην εισαγωγη τού σωστου S/N ωστε να αναγραφεται στη συσκευη οπως αναγραφεται στο κουτι


      Η μεγαλύτερη μ@@#^^$@#α που έχω ακούσει τελευταία. Το S/N είναι hard-coded (Μέρος του hardware) και δεν μπορεί να αλλάξει.

      To ότι η συσκευή έχει S/N 0123456789ABCDEF είναι ΣΟΒΑΡΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ότι είναι FAKE...
      Θα πρέπει πλέον να προσέχετε από που αγοράζετε για να μην γίνεστε θύματα από μερικούς απατεώνες.

      Μπορεί να πληρώσετε λίγα euro παραπάνω αλλά θα έχετε γνήσια συσκευή...
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:


      To ότι η συσκευή έχει S/N 0123456789ABCDEF είναι ΣΟΒΑΡΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ότι είναι FAKE...

      Δεν θα διαφωνησω και ειναι και η δικη μου μεγαλη ενσταση για την γνησιοτητα της συσκευης αυτο το "περιεργα συμμετρικο"S/N....Πώς ομως εξηγειται οτι στο κουτι συσκευασιας εχει S/N & IMEI ιδια με αυτα που εχει στα ταμπελακια πισω απο την μπαταρια στο κινητο και τα οποια δινουν στο site της Xiaomi το ΟΚ για τη γνησιοτητα;Οπως επισης και ο 20ψηφιος "ξυστος" κωδικος επι του κουτιου συσκευασιας δινει επισης ΟΚ στην Xiaomi...;Αυτα ειναι με καποιο τροπο παραποιημενα και fakee;Ή συμβαινει κατι αλλο;
      Μπορει αυτα τα ΙΜΕΙ & S/N να εχουν δοθει σε πολλες fake συσκευες αριστα κατασκευασμενες κατα τ'αλλα;....Να τα εχουν παρει δηλααδη απο αυθεντικη συσκευη και να εχουν καταασκευασει αλλες 1000 που εχουν S/N "φανταστικα" μεσα στη συσκευη;Και αν εγω πχ.δωσω τα στοιχεια αυτα στην Xiaomi μετα,ο επομενος δεν θα του δοθει "ακυρο" για τα ιδια στοιχεια ως μη αυθεντικο;Παιζει κατι που δεν γνωριζω δεν κατεχω δεν ξερω;ΘΕΛΩ την αποψη σου/σας....

      Επισης εχω μεγαλο ερωτημα και στο γιατι η κατασκευαστρια εταιρεια στο δικο μου φαινεται η Alps και οχι η Xiaomi.Τι σημειναι αυτο;Πως γινεται αυτο;
      :borg: ...Xiaomi rules
      Κώστας
    • Διαφήμιση