Διαφήμιση

Αδύναμο ή ανύπαρκτο σήμα κινητής

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Αδύναμο ή ανύπαρκτο σήμα κινητής

    Γεια σας κύριοι.Προσφάτα αγόρασα ενα Redmi 10 5G απο γνωστό ηλ. καταστημα.Μετά απο περιπου μια βδομαδα ξεκίνησε το κινητο να χανει το σημα ενώ βρισκομουν στο σπιτι.Η αλήθεια ειναι πως μεσα στο σπίτι δεν είχα ποτε καλό σημα αλλα τωρα χάνεται εντελώς και επανέρχεται συνήθως οταν ανοίξω το wi-fi! Εκτός σπιτιου βρίσκει σήμα αλλά το ιντερνετ με τα δεδομενα σέρνεται.Ετσι αποφάσισα να επισκεφτώ ενα καταστημα γερμανος για να αλλαξω σιμ και να παρω μια γνωμη.Στο μαγαζι μεσα το σημα ηταν καμπανα ! Εξηγησα στον τεχνικο τι προβλημα ειχα αλλα ουσιαστικα δεν με βοηθησε και απλα αγόρασα μια νεα σιμ.Γυρνοντας στο σπιτι ειχα τα ιδια προβληματα.Το μπουτλοκ ειναι κλειδωμενο , η εκδοση ειναι η global 13.0.9. Ειμαι ενα βήμα πριν το γυρίσω πίσω, αν κάποιος έχει πάθει κατι παρόμοιο ή εχει καποια ιδεα θα του ήμουν ευγνώμων.
  • Υπάρχει άλλη συσκευή ως μέτρο σύγκρισης ?

    Μήπως το πρόβλημα προέρχεται από τις κεραίες κινητής και όχι από την συσκευή ?
    Εάν όχι - τότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να την πας πίσω για έλεγχο και αντικατάσταση.
    Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



    ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
    Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
  • Διαφήμιση
  • Το κινητό αντικαταστάθηκε με νέο , ίδιο μοντέλο. λειτουργησε αψογα περιπου 20 μερες αλλά πάλι εμφάνισε το ίδιο πρόβλημα.Εχω την υποψία πως φταιει καποιο update.Με τρολάρεi η xiaomi.