Διαφήμιση

EΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΡΧΕΙΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ROM

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • EΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΡΧΕΙΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ROM

      Καλημέρα. Θα ηθελα να με βοηθήσετε πως θα περάσω πάλι το backup που δημιούργησα και το εχω αποθηκευμένο στο pc μου. Εγκατέστησα rom από Ινδονησία, ολα καλά αλλα θελω οτι εφαρμογές ειχα κτλ να τις επαναφέρω στη συσκευή. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα; Οσο και να κοιταξα δε βγάζω ακρη....
    • Με ποιο τρόπο έγινε η δημιουργία του backup; Απο ρυθμίσεις - σχετικά με το τηλέφωνο - δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφορά; Αν ναι θα βάλεις το φάκελο στη διαδρομή miui- backup - all backup και θα κάνεις επαναφορά αντί για δημιουργία. Αν κράτησες με άλλο τρόπο πες μας ποιός είναι για την ανάλογη απάντηση.
    • Καλησπέρα.Ναι φίλε μου όπως το λες έκανα . Αλλά το περίεργο ήταν μετά . Είχα τις εφαρμογές με κωδικό κτλ αλλά δεν πέρασε καμμία. Πχ ας πούμε Facebook, εφαρμογή με τα email μου...,.Αναγκάστηκα να το στήσω από την αρχή, όλα και όλες τις εφαρμογές που είχα πριν. Ούτε το αρχικό στήσιμο δεν είχε . Δε ξέρω κάτι δεν έκανα καλά;
    • Διαφήμιση
    • Καλήμερα. Να υποθέσω ότι το backup το κράτησες σε xtrv και προσπάθησες επαναφορά στην official Ινδονησίας (ή οποιαδήποτε official). Όταν γινόταν η επαναφορά λογικά σου έβγαζε κόκκινο θαυμαστικό δίπλα σε κάθε εφαρμογή (το έχω συναντήσει πολλές φορές αυτό το πρόβλημα χωρίς λύση). Δοκίμασε τώρα που το έστησες να δημιουργήσεις ένα νέο backup, θα σου κάνει το ίδιο. Ή να φτάσω στο άλλο άκρο ότι σου το έκανε όταν το δημιούργησες τη πρώτη φορά (δε βγήκε σωστό το backup). Συνήθως σε εμένα βγαίνουν 15 με 20 γίγα (175 εφαρμογές με ρυθμίσεις χωρίς εικόνες και βίντεο).
    • Ο/H Vstromakias έγραψε:

      Καλήμερα. Να υποθέσω ότι το backup το κράτησες σε xtrv και προσπάθησες επαναφορά στην official Ινδονησίας (ή οποιαδήποτε official). Όταν γινόταν η επαναφορά λογικά σου έβγαζε κόκκινο θαυμαστικό δίπλα σε κάθε εφαρμογή (το έχω συναντήσει πολλές φορές αυτό το πρόβλημα χωρίς λύση). Δοκίμασε τώρα που το έστησες να δημιουργήσεις ένα νέο backup, θα σου κάνει το ίδιο. Ή να φτάσω στο άλλο άκρο ότι σου το έκανε όταν το δημιούργησες τη πρώτη φορά (δε βγήκε σωστό το backup). Συνήθως σε εμένα βγαίνουν 15 με 20 γίγα (175 εφαρμογές με ρυθμίσεις χωρίς εικόνες και βίντεο).
      Καλημερα ναι το εκανα οταν ειχα την xtrv. Ναι εβγαζε θαυμαστικα...Το επιχειρησα 2-3 φορες αλλα τιποτα.Το αρχειο σαν backup εβγαινε κάτι mb σε χωρητικότητα.Καμμία σχεση με gb.
    • Ο/H Vstromakias έγραψε:

      Στη δημιουργία ή στην επαναφορά βγήκαν τα θαυμαστικά;
      Στην επαναφορά. Οταν εκανα το backup για τον υπολογιστή ο φακελος ηταν 7,81GB. Στην νεα rom ο φακελος έλεγε κατω απο 1 gb
    • Διαφήμιση
    • Μόλις δοκίμασα να κρατήσω backup στις 2 μου συσκευές με ίδια rom και η μία (UMI) κράτησε σωστό χωρίς προβλήματα, η άλλη (Zeus) τα προσπέρασε όλα. Άρα παίζει ρόλο η συσκευή (νομίζω). Αν βρεθεί ή αν υπάρχει άλλος τρόπος να μας ενημερώσει κάποιος.
    • Ο/H Vstromakias έγραψε:

      Μόλις δοκίμασα να κρατήσω backup στις 2 μου συσκευές με ίδια rom και η μία (UMI) κράτησε σωστό χωρίς προβλήματα, η άλλη (Zeus) τα προσπέρασε όλα. Άρα παίζει ρόλο η συσκευή (νομίζω). Αν βρεθεί ή αν υπάρχει άλλος τρόπος να μας ενημερώσει κάποιος.
      Kαι εγω εκανα μία δοκιμή για backup και τα κατεβαζει τα αρχεια, σχεδόν όλα, με θαυμαστικό κόκκινο. Κάποιο θέμα έχουμε, σίγουρα. Εγω με Xiaomi 10Τ PRO και rom Ινδονησίας, την τελευταία.