Διαφήμιση

Αδυναμία αναβάθμισης σε Redmi Note 12 Pro με V14.0.4.0.THGMIXM

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αδυναμία αναβάθμισης σε Redmi Note 12 Pro με V14.0.4.0.THGMIXM

      Γειά σας

      Έχω το Redmi Note 12 Pro και είχα καταφέρει να του περάσω τη V14.0.4.0.THGMIXM. Βλέποντας τη γνωστοποίηση για ενημέρωσή της προσπάθησα να την κάνω, από το pc, ακολουθώντας τη σχετική οδηγία («Για να γίνει το επόμενο Update όταν γίνει διαθέσιμο, τρέχετε το windows_fastboot_update_rom.bat») αλλά -προφανώς κάτι κάνω λάθος και- δεν τα κατάφερα.

      Πριν από μερικές μέρες μου ήρθε ειδοποίηση στο τηλέφωνο για αναβάθμιση, όμως και πάλι δεν γίνεται τίποτα. Όταν «πατάω» για λήψη βγάζει ένα μήνυμα που γράφει «fetchng download link, please wait» και αμέσως μετά κλείνει (φωτό 1). Αν το επιχειρήσω 2-3 φορές μου βγάζει μήνυμα για επανειλημμένη διακοπή και με προτρέπει να κάνω αναφορά σφάλματος στη Mi (φωτό 2).

      Μήπως κάποιος/α ξέρει ή/και μπορεί να εκτιμήσει τι συμβαίνει και να βοηθήσει για να κάνω την αναβάθμιση;

      Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

    • Μήπως έχεις την Ελληνική XTRV ROM στην συσκευή σου και όχι την επίσημη MIUI ROM από την Xiaomi ?

      Έχουμε σταματήσει την ανάπτυξη των ROM !!
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Αρχικά ευχαριστώ για τη βούληση σας να βοηθήσετε και συγγνώμη για την -λόγω ανωτέρας βίας- πολύ καθυστερημένη απάντησή μου.

      Δεν ξέρω αν είναι η ελληνική, πέρασα αυτή που βρήκα στο σχετικό νήμα. Ο κύριος Δαγκαλίδης, σε σχετική ερώτησή μου, είχε την καλοσύνη να με ενημερώσει: «Η συσκευή που έχεις είναι προφανώς η sweetk6a και η ROM είναι αυτή ota.miui.gr/suktew23/roms/stab….0.4.0.THGMIXM_v14-13.zip».

      Ελπίζω να σας έδωσα στοιχεία που θα σας επιτρέψουν να κατανοήσετε τι γίνεται και -λαμβάνοντας υπόψη ότι δεν είμαι ιδιαίτερα σχετικός- να με βοηθήσετε στο τι μπορώ/πρέπει να κάνω.

      Σας ευχαριστώ
    • Διαφήμιση