Διαφήμιση

Πρόβλημα με 3G

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με 3G

      Καλησπέρα.
      Έχω ένα αρκετά σοβαρό πρόβλημα. Από χθες που έβαλα τη SIM δεν βλέπει 3G αλλά μόνο Edge (έχει το Ε δίπλα στο σήμα). Η έκδοση που έχω υποστηρίζει WDCMA οπότε δεν είναι αυτό το θέμα.. Επίσης έχω την επιλογή προτεινόμενα δίκτυα 3G (αν βάλω μόνο 3G δεν έχει σήμα καν)
      Μi-3W
      4.3 JLS36C
      MIUI 4.4.27 -GTV-3.8

      Την ROM αυτήγ την έβαλα πριν βάλω τη SIM οπότε δεν ξέρω αν έτσι οπως είχε έρθει (ΜΙUI 5.4.11 νομίζω) λειτουργούσε.. Παρακαλώ βοηθήστε γιατί χωρίς 3G σέρνεται και αύριο θέλω να έχω δεδομένα για να δω την εθνική μέσω Livetv....

      Ευχαριστώ πολύ! :(
    • Επίσης έβαλα τις ρυθμίσεις internet της Vodafone από εδώ

      και πάλι δεν βλέπει 3G...
      Θυμάμαι στο Xperia U που είχα, στο αντίστοιχο πεδίο είχε για επιλογή GSM/WDCMA και όχι απλά 3G...

      λίγη βοήθεια!!
    • Το ίδιο θέμα είχα και εγώ όταν πήρα το κινητό. Βγάλε και ξαναβάλε τη σιμ. δοκίμασε να κανεις επανεκκίνηση. Ελπίζω να διορθωθεί έτσι. Το έχεισ ελέγξει σε εξωτερικό χωρο ή μονο μεσα στο σπίτι?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H xainis έγραψε:


      Έχει κανείς vodafone να μου στείλει τις ρυθμίσεις δικτύου;

      Ευχαριστώ

      Vodafone.gr
      Ή στείλε δωρεάν κενό SMS στο 1392

      Display Spoiler
      Ρυθμίσεις APN Ελληνικών παρόχων κινητής (Cosmote,Vodafone,Wind)
      COSMOTE

      GPRS APN: - internet

      Username: - {κενό}

      Password: - {κενό}

      MCC=202

      MNC=01

      APN type=default

      DNS: - 195.167.065.194





      VODAFONE

      GPRS APN: - internet.vodafone.gr ή webonly.vodafone.gr

      Username: - {κενό}

      Password: - {κενό}

      MCC=202

      MNC=05

      APN type=default

      DNS: - 213.249.17.10, 213.249.17.11





      WIND

      GPRS APN: - gnet.b-online.gr ή gint.b-online.gr

      Username: - {κενό}

      Password: - {κενό}

      MCC=202

      MNC=10

      APN type=default

      DNS: - 212.152.79.19, 212.152.79.20



      Q

      Όνομα Προφίλ: Q Internet

      Σημείο πρόσβασης: myq

      Διακομιστής μεσολάβησης: {κενό}

      Πόρτα: {κενό}

      Αρχική σελίδα: {κενό}

      Όνομα χρήστη: {κενό}

      Κωδικός πρόσβασης: {κενό}



      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Eυχαριστώ..

      Από χθες μιλάω με Vodafone. To online σύστημα αποστολή SMS δεν δουλεύει.. Ούτε μέσω SMS στο 1392 γιατί δεν έχουν το Mi3 στη βάση τους από όσο μου ειπαν (παρόλο που τους είπα πως είναι Android).. 'Επρεπε να με περιμένω κάποιος να με πάρει από το τεχνικό τους τμήμα και να με καθοδηγεί βήμα βήμα... Σε σχέση με αυτά που έβαλε ο tora33 το διαφορετικό είναι πως μου είπαν να βαλω User: user και password: pass και όχι DNS. Επίσης authentication type PAP.

      Παράλληλα έβαλα και την τελευταία ελληνική έκδοση που μόλις βγήκε.. Το σήμα φαίνεται να βελτιώθηκε μερικώς. Από εκεί που μου έβγαζε ένα Ε δίπλα από το σήμα (Edge?) τώρα μου βγάζει "Η" δίπλα... HSDPA; Πάντως και αυτό το βγάζει σπάνια.. Κατά τα άλλα βγάζει πάλι σχεδόν συνεχώς είτε E είτε τίποτα.. Επομένως άχρηστο το mobile internet του... Κρίμα...
    • Διαφήμιση
    • Δεν μπορεί τόσα μέλη εδώ μέσα να μην έχουν πρόβλημα και να έχεις εσύ... :D
      Τhink about it ...
      Μήπως έτυχε να έχεις πρόβλημα κάλυψης από τον πάροχό σου ?
      Δοκίμασες το 3G σε άλλη περιοχή ?
      Έχεις καμμία κάρτα άλλου παρόχου να δοκιμάσεις ?
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Δεν μπορεί τόσα μέλη εδώ μέσα να μην έχουν πρόβλημα και να έχεις εσύ... :D
      Τhink about it ...
      Μήπως έτυχε να έχεις πρόβλημα κάλυψης από τον πάροχό σου ?
      Δοκίμασες το 3G σε άλλη περιοχή ?
      Έχεις καμμία κάρτα άλλου παρόχου να δοκιμάσεις ?


      Φυσικά και αναφερόμουν στη δική μου συσκευή στο ότι είναι άχρηστο το mobile internet και όχι γενικά για το mi3 που δουλεύει για όλους τους άλλους και μάλιστα άψογα. Δοκίμασα και με άλλη κάρτα vodafone και έχει την ίδια συμπεριφορά. Η ίδια κάρτα πάντως που φοράει τώρα στο προηγουμενο Sony Xperia U έδινε κανονικά 3G σήμα και δεδομένα. Θα δοκιμάσω και με κάρτα άλλου παρόχου και θα δω αν φταιει 100% το τηλέφωνο.

      Τις παραπάνω ρυθμίσεις τις είχε πριν και δεν είχε 3G. Μίλησα με Vodafone (το Online σύστημα αποστολής sms δεν δουλεύει) και στις ρυθμισεις μου είπαν να βάλω User και Pass και PAP authentication. Με αυτες βελτιώθηκε για λίγο και δίνει Η που και που.. Μα ποτέ 3G.. Ούτε η θήκη φταίει..
    • Διαφήμιση
    • έτυχε σε πολλά μέρη να μην μπορώ να μπω στο ιντερνετ , σ' αυτά τα μέρη πράγματι είναι άχρηστο το mobile internet

      Με Wind , σε τοποθεσία Θεσσαλονίκης ,
      Images
      • Xiaomi Miui Hellas.png

        920,39 kB, 1.080×1.920, viewed 174 times
      • Σε άλλη τοποθεσία.png

        914,39 kB, 1.080×1.920, viewed 174 times
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 4 φοράs, τελευταία από τον/ην tora33 ().