Διαφήμιση

Redmi Note 4x και otg καλώδιο για σύνδεση με εξωτερική κάρτα ήχου.

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Redmi Note 4x και otg καλώδιο για σύνδεση με εξωτερική κάρτα ήχου.

      Καλησπερα σε όλους. Πρώτη δημοσίευση εδώ που με οδήγησε στο φορουμ μια ιδέα που είχα.
      Θέλω να φτιάξω ένα music server συνδέοντας το Redmi Note 4x μου με καλώδιο micro usb b otg σε usb b με μια εξωτερική κάρτα ήχου hifimediy23uae και πάνω σ' αυτή καλώδιο minijack σε rca για να συνδεθεί με στερεοφωνικό ενισχυτή. Όταν τα συνδέω όλα, πάνω δεξιά φαίνεται το σήμα του ακουστικού, η εφαρμογή Music λειτουργεί κανονικά, το Deezer και το Tunein το ίδιο, αλλά τον πρόβλημα είναι ότι άλλες φορές ακούγεται ήχος κι άλλες όχι. Στη ρύθμιση "Ακουστικά κι ενισχυτής ήχου" ο ενισχυτής δεν φαίνεται, ούτε και ο ισοστάθμισης και στα ακουστικά γράφει πως δεν υποστηρίζονται ακουστικά usb.
      -Πώς γίνεται άλλες φορές ν ακουγεται ήχος κι άλλες όχι ενώ λέει πως δεν υποστηρίζει ακουστικά usb;
      -Υπαρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει ν αλλαξω;
      Το Redmi Note 4x, ήταν σε καθημερινη χρήση μέχρι πριν ένα χρόνο, τώρα είμαι χαρούμενος κάτοχος ενός Note 10 pro.
      Έχει γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και οι μόνες εφαρμογές που έχουν φορτωθει είναι το TuneIn, το Deezer και ο ισοσταθμιστης Selenium.
      Ευχαριστώ προκαταβολικα για απάντηση.