Διαφήμιση

Redmi Note 12 Pro 5G Πρόβλημα με κλήσεις και δεδομένα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Redmi Note 12 Pro 5G Πρόβλημα με κλήσεις και δεδομένα

      Γεια σας παιδιά, αρχές του μήνα αγόρασα στην αδερφή μου το Redmi Note 12 Pro 5G και δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα με το να δέχεται ή να παίρνει κλήσεις καθώς και με τα δεδομένα της.
      Μόλις πήγε Κρήτη, δεν πιάνει καθόλου σήμα παρά μόνο όταν είναι συνδεδεμένη στο wifi και δεν λειτουργούν τα δεδομένα της. Ως αποτέλεσμα όταν βρίσκεται έξω ούτε δεδομένα έχει, ούτε μπορεί να δεχτεί/πάρει κλήσεις. Επισκέφτηκε κατάστημα της cosmote, δοκίμασαν άλλη sim και της είπαν πως φταίει η συσκευή και να το στείλει πίσω, αφού την καλύπτει η εγγύηση.
      Έχουμε δοκιμάσει να αλλάξει το προτιμώμενο δίκτυο από 5G σε 4G, αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα.
      Επίσης, ακριβώς το ίδιο πρόβλημα συμβαίνει και με διαφορετική κάρτα sim δικτύου vodafone.

      Έχει κανείς καμιά συμβουλή ή ιδέα για το τι μπορεί να φταίει, ή απλά να το στείλω πίσω εγγύηση.
    • Στείλε την συσκευή πίσω όσο είναι νωρίς
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Γνωρίζει κάποιος πως θα κάνω εγκατάσταση το εργοστασιακό λογισμικό γιατί έβγαλε θέμα το κινητό και θέλω να το στείλω με την εγγύηση για service
    • Διαφήμιση
    • Redmi Note 12 Pro 5G Πρόβλημα με κλήσεις και δεδομένα

      Καλησπέρα. Έχω το Redmi note 12 pro+ 5g και ψάχνω για θήκη wallet που να προστατεύει τα τζαμάκια των καμερών. Έχω ήδη πάρει από thikishop αλλά δεν είμαι τόσο ικανοποιημένος από την κατασκευή της. Έχετε καμμία ιδέα; Σας ευχαριστώ.

      Στάλθηκε από το 22101316UG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλησπέρα σας!
      Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα με τον φίλο που άνοιξε το νήμα αυτό..
      Μετά από επικοινωνία μου με την cosmote καταφέραμε να ενεργοποιήσουμε τις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις.
      Το πρόβλημα όμως με τα δεδομένα παραμένει!
      Μου είπαν πως θα επικοινωνήσουν μαζί μου μέχρι αύριο -μεθαυριο για να δούμε πως θα λυθεί. Τους ανέφερα εννοείται τι συσκευή έχω και ότι τις προηγούμενες ημέρες έλαβα την αναβάθμιση miui global 14.0.1 βασισμένη στο Android 13.
      Κάποια ιδέα σχετικά,αν έχει τύχει σε άλλον με το συγκεκριμένο μοντέλο και αν λύθηκε κάπως;
      Υγ. Να σημειωθεί πως το πρόβλημα εμφανιζόταν και πριν την αναβάθμιση του λογισμικού ελάχιστες φορές και μετά από λίγο διορθωνοταν μόνο του.
    • Καλησπέρα. Τελικά το κινητό το στείλαμε στην infoquest, αφού καλυπτόταν από εγγύηση. Πραγματοποιήθηκε αντικατάσταση της κεντρικής πλακέτας και πλέον δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα με το σήμα. Φαίνεται πέσαμε σε ελαττωματική συσκευή... τι να κάνουμε συμβαίνει... τουλάχιστον τέλος καλό όλα καλά
    • Διαφήμιση
    • Ο/H johnniewalker έγραψε:

      Καλησπέρα. Τελικά το κινητό το στείλαμε στην infoquest, αφού καλυπτόταν από εγγύηση. Πραγματοποιήθηκε αντικατάσταση της κεντρικής πλακέτας και πλέον δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα με το σήμα. Φαίνεται πέσαμε σε ελαττωματική συσκευή... τι να κάνουμε συμβαίνει... τουλάχιστον τέλος καλό όλα καλά
      Μερικές φορές η αντικατάσταση της συσκευής ή η επισκευή της είναι μονόδρομος ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Παιδιά εμένα ξεκόλλησε με την εξής πατέντα που μου είπε ένα παιδί από το φβ ....
      Όσο έχεις ανοικτά τα δεδομένα ( πράσινη ένδειξη και καθόλου σηματακι πάνω δεξιά), ανοίγεις λειτουργία πτήσης.Μετα πατάς το κουμπί δεξιά για να κλείσει-κλειδωσει η οθόνη...μετά από 3-4 δευτερόλεπτα το πατάς να ανοίξει ξανά η οθόνη και απενεργοποιεις την λειτουργία πτήσης...και είστε έτοιμοι!!!