Διαφήμιση

Ποιό GPS για το Hongmi ?

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Εγώ έχω το Sygic Europe και δεν το αλλάζω με τίποτα..

      [googleplay]Sygic Europe[/googleplay]


      To εχεις συγκρινει μηπως με Navigon;Ποιο ενημερωμενο;Πιο καλο;...Εγω δουλευω Navigon στο Note και το βλεπω αρκετα καλο...βεβαια δεν εχω υποψη καποιο αλλο για android.Ειχα σε ενα PDA το igo8 και ηταν καλυτερο απο το Navigon αλλά δεν το βρηκα για αναλυση οθονης τού Note και android λειτουργικο οπότε κατ'αναγκη πηγα στο navigon...
      Να πω οτι δεν εχω wifi όποτε θελω-και ποσο μαλλον σε ενα ταξιδι που θελω το gps-ενω ουτε χρεωση δεδομενων δεν χρησιμοποιω,αρα για μενα χρειαζεται ενας free Πλοηγος.Να το "φορτωσω" μια φορα με Χαρτη και να εχω προσβαση όποτε θελω.
      Υπαρχει αλλη προταση εκτος απο navigon;
      :borg: ...Xiaomi rules
      Κώστας
    • Ο/H mAthosalas έγραψε:

      Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Εγώ έχω το Sygic Europe και δεν το αλλάζω με τίποτα..

      [googleplay]Sygic Europe[/googleplay]


      To εχεις συγκρινει μηπως με Navigon;Ποιο ενημερωμενο;Πιο καλο;...Εγω δουλευω Navigon στο Note και το βλεπω αρκετα καλο...βεβαια δεν εχω υποψη καποιο αλλο για android.Ειχα σε ενα PDA το igo8 και ηταν καλυτερο απο το Navigon αλλά δεν το βρηκα για αναλυση οθονης τού Note και android λειτουργικο οπότε κατ'αναγκη πηγα στο navigon...
      Να πω οτι δεν εχω wifi όποτε θελω-και ποσο μαλλον σε ενα ταξιδι που θελω το gps-ενω ουτε χρεωση δεδομενων δεν χρησιμοποιω,αρα για μενα χρειαζεται ενας free Πλοηγος.Να το "φορτωσω" μια φορα με Χαρτη και να εχω προσβαση όποτε θελω.
      Υπαρχει αλλη προταση εκτος απο navigon;


      Sygic... θα σου καλύψει τις ανάγκες!
    • Ο/H caeser έγραψε:


      Sygic... θα σου καλύψει τις ανάγκες!


      Δεν θελει δεδομενα ή συνδεση wifi για να λειτουργει να υποθεσω ε;...Το κατεβαζω απο Play Store εγκαθιστω με Χαρτη και φυγαμε;...
      Κατι ειδα για επι πληρωμη Χαρτες;;;.....
      :borg: ...Xiaomi rules
      Κώστας
    • Διαφήμιση
    • Ο/H mAthosalas έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:


      Sygic... θα σου καλύψει τις ανάγκες!


      Δεν θελει δεδομενα ή συνδεση wifi για να λειτουργει να υποθεσω ε;...
      Το κατεβαζω απο Play Store εγκαθιστω με Χαρτη και φυγαμε;...
      Κατι ειδα για επι πληρωμη Χαρτες;;;.....

      όχι , χωρίς , μόνο ενεργοποιείς το gps
      οι χάρτες ναι επί πληρωμή
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το sygic. Ενώ το είχα και δούλευε κανονικά, μετά το πέρασμα της τελευταίας rom, το εγκαθιστώ ξανά αλλά δεν φαίνεται πουθενά ο φάκελος εγκατάστασης.
      To sygic ανοίγει σαν εφαρμογή, αλλά για να το "παραμετροποιήσω και να δουλέψει πλήρως" πρέπει να έχω πρόσβαση στον φάκελο εγκατάστασης που είναι άφαντος. Καμιά ιδέα ;
    • κάνε μεταφορά τον παλιό φάκελο , αν δεν τον έσβησες
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Ο/H Constantinos έγραψε:

      Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το sygic. Ενώ το είχα και δούλευε κανονικά, μετά το πέρασμα της τελευταίας rom, το εγκαθιστώ ξανά αλλά δεν φαίνεται πουθενά ο φάκελος εγκατάστασης.
      To sygic ανοίγει σαν εφαρμογή, αλλά για να το "παραμετροποιήσω και να δουλέψει πλήρως" πρέπει να έχω πρόσβαση στον φάκελο εγκατάστασης που είναι άφαντος. Καμιά ιδέα ;


      1. Να σε ρωτήσω κάτι: Μετά την αναβάθμιση της τελευταίας rom ΓΙΑΤΙ χρειάστηκε να το εγκαταστήσεις πάλι το Sygic? Λογικά θα έπρεπε να ήταν εκεί και να δούλευε... Δηλαδή η αναβάθμιση της rom δεν πρέπει να επηρεάζει τις ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές.

      2. Ωστόσο επειδή το sygic έχει κάποιο θέμα με τις επαναγκαταστάσεις καλό θα ήταν να δοκίμαζες αυτό το τρόπο:
      1. Uninstall previous version
      2. Delete the folder Sygic
      3. Copy the folder Sygic to the SD card
      4. Install APK

      3.
      Τέλος, ο ES file manager βρίσκει τα ΠΑΝΤΑ (ακόμα και κρυφά αρχεία) με ένα απλό search... Μήπως να δοκίμαζες να έψαχνες με τον ES για τον "εξαφανισμένο" φάκελο?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Constantinos έγραψε:

      Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το sygic. Ενώ το είχα και δούλευε κανονικά, μετά το πέρασμα της τελευταίας rom, το εγκαθιστώ ξανά αλλά δεν φαίνεται πουθενά ο φάκελος εγκατάστασης.
      To sygic ανοίγει σαν εφαρμογή, αλλά για να το "παραμετροποιήσω και να δουλέψει πλήρως" πρέπει να έχω πρόσβαση στον φάκελο εγκατάστασης που είναι άφαντος. Καμιά ιδέα ;


      1. Να σε ρωτήσω κάτι: Μετά την αναβάθμιση της τελευταίας rom ΓΙΑΤΙ χρειάστηκε να το εγκαταστήσεις πάλι το Sygic? Λογικά θα έπρεπε να ήταν εκεί και να δούλευε... Δηλαδή η αναβάθμιση της rom δεν πρέπει να επηρεάζει τις ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές.

      2. Ωστόσο επειδή το sygic έχει κάποιο θέμα με τις επαναγκαταστάσεις καλό θα ήταν να δοκίμαζες αυτό το τρόπο:
      1. Uninstall previous version
      2. Delete the folder Sygic
      3. Copy the folder Sygic to the SD card
      4. Install APK

      3.
      Τέλος, ο ES file manager βρίσκει τα ΠΑΝΤΑ (ακόμα και κρυφά αρχεία) με ένα απλό search... Μήπως να δοκίμαζες να έψαχνες με τον ES για τον "εξαφανισμένο" φάκελο?


      Είδες για να γράφω τα μισά. Έπρεπε να τα γράψω από την αρχή. Απολογούμαι.
      Είχα κάνει wipe τα πάντα, γιατί ερχόμουν από μια τελευταία multi rom,
      Εχω κατεβάσει και τον ES File Manager (έχει και δικαιώματα root) και δεν τον βρίσκει ούτε αυτός.
    • Ο/H Constantinos έγραψε:

      Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H Constantinos έγραψε:

      ...δεν φαίνεται πουθενά ο φάκελος εγκατάστασης.

      3. Τέλος, ο ES file manager βρίσκει τα ΠΑΝΤΑ (ακόμα και κρυφά αρχεία) με ένα απλό search... Μήπως να δοκίμαζες να έψαχνες με τον ES για τον "εξαφανισμένο" φάκελο?

      Εχω κατεβάσει και τον ES File Manager (έχει και δικαιώματα root) και δεν τον βρίσκει ούτε αυτός.


      Ακομα και χωρις τον ΕS,οταν κανεις κλικ πανω στον Φακελο "Αρχεια" και ανοιξει,πατωντας απο τα 3 κουμπια της συσκευης,το αριστερο(αυτο με τις 3 οριζοντιες παυλες) σου βγαζει ενα μενου επιλογων,μεταξυ των οποιων εχεις και "Εμαφνιση Κρυφων Αρχειων"...για δοκιμασε :)
      :borg: ...Xiaomi rules
      Κώστας
    • Μπα ούτε αυτό είχε πιάσει, το είχα κάνει. Ούτε όταν το συνδέω στο pc φαίνεται.
      Τέλος πάντων, τώρα περνάω την 3.14, θα κάνω πάλι ένα full wipe, να μείνει αγνό παρθένο και θα ξαναδοκιμάσω.
      Thanks
    • Πάλι τα ίδια.Πέρασα τη νέα rom, έκανα full wipe, εγκατέστησα το sygic (το οποίο ανοίγει σαν εφαρμογή κανονικά) αλλά φάκελος εγκατάστασης πουθενά. 8|
    • Διαφήμιση
    • με την μέθοδο που ακολουθείς , θέλει να έχεις φάκελο (να τον τοποθετήσεις στο κινητό σου) και το .apk
      μήπως υπάρχει στην κάρτα η στο root της συσκευής ? σίγουρα θα έψαξες
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )