Διαφήμιση

Ποιό GPS για το Hongmi ?

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H kynegeiros έγραψε:

      Ίσως δεν έπρεπε να μπλέξω δυο θέματα στην ίδια ανάρτηση και συγχωρήστε με γι' αυτό.
      1. Φίλοι μου το πρόβλημα με το wifiήταν τελικά στο ρούτερ της WIND.
      Έβαλα το παλιό μου ρούτερ κι όλα καλά από χτες. Το HONGMI δουλεύει σαν καλοκουρδισμένο ρολόι!!!!!

      *** Χαίρομαι που το πρόβλημα δεν ήταν του τηλεφώνου!

      2. Για την ROM φίλε Caeser θα την δοκιμάσω οπωσδήποτε διότι για να το λέτε σίγουρα κάτι ξέρετε....αλλά έλα που δειλιάζω να κάνω κάτι μόνος μου. Θα περιμένω τον μικρό μου που θα επιστρέψει στο σπίτι μόλις τελειώσει η εξεταστική...γύρω στο τέλος του μήνα. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω: Εκτός από την πληρέστερη μετάφραση του μενού στα Ελληνικά .....υπάρχει κάτι άλλο που θα μου προσφέρει;

      ***Ρίξε μια ματιά εδώ:
      Οδηγίες και πληροφορίες για την νέα GTV-3.9 (Stable 15) στα Hongmi-Redmi 1
      Και υπάρχει και συνέχεια στην GTV-3.10. Άρα δεν είναι μόνο η πληρέστερη μετάφραση που έχεις να πάρεις απο τις αναβαθμίσεις...

      3. Αναφορικά με το πρόγραμμα πλοήγησης υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνω. Ο φίλος Shadow λέει πως οι χάρτες της Google χρειάζονται και wifi για να δουλέψουν. Αναρωτιέμαι όμως. Αν εγώ βρίσκομαι μέσα σε αυτοκίνητο και αναζητώ βοήθεια με πλοήγηση μέσω GPS....πού θα βρω wifi για να δουλέψουν οι χάρτες;

      ***Εδώ ήδη έδωσες μόνος σου την απάντηση πιό πάνω... Με το Navigon (και πιθανώς και με άλλα προγράμματα πλοήγησης) μπορείς να κάνεις την δουλειά σου, χωρίς να χρειάζεσαι να είσαι συνδεδεμένος
    • Οκ φίλε μου. Αφού δεν χρειάζομαι data ή wifi....θα δοκιμάσω το Navigon.
      Αλήθεια μπορώ να το κατεβάσω από το Google Play και να το εγκαταστήσω αυτόματα η πρέπει να το κατεβάσω πρώτα στον υπολογιστή και μετά να το μεταφέρω στο hongmi?
    • Ο/H kynegeiros έγραψε:

      ΟΚ Shadow.
      Το'πιασα τώρα. Χρειάζομαι data κάτι που το έχω προς το παρόν.....αλλά δεν ξέρω αν θα το έχω για πάντα.
      Σήμερα το πρόγραμμά μου στην wind μου δίνει 1,5 Gb data/μήνα.....Δεν ξέρω πόσο αρκετό είναι αυτό για πλοήγηση καθώς δεν ξέρω πόσος είναι ο όγκος των δεδομένων που απαιτείται να κατέβει για να γίνει η πλοήγηση.

      Θα με ενδιέφερε ένα πρόγραμμα χωρίς data αν είναι δυνατόν.

      Αν αυτό το Navigon που αναφέρθηκε δεν απαιτεί data θα είμαι μια χαρά.


      Ένα, ένα τα βγάζεις (τα καλά νέα)....
      Φίλε kynegeiros το 1,5 Gb/μήνα είναι ΥΠΕΡ αρκετό για πλοήγηση, surfing, messaging (+gossiping σε αυτό το forum) και θα σου περισσεύουν και MBs που δεν θα ξέρεις τι να τα κάνεις... (φυσικά δεν έγραψα downloading, επειδή αυτό είναι πολύ σχετικό... ). Με λίγα λόγια και με φυσιολογική χρήση των data σου θα έχεις και περίσσευμα... :grin:
    • Διαφήμιση
    • Δεν θέλω να μιλήσω για το πρόγραμμά μου στην wind γιατί θα ζηλέψουν πολλοί και θα ανοίξει μεγάλος διάλογος και πάλι σε λάθος χώρο.
      Αφού λοιπόν το 1,5Gb/μήνα είναι αρκετό τότε δεν θα έχω πρόβλημα.
      Αναζήτησα το Navigon στο PlayStore και λέει πως χρεώνεται με 60 €.....Πολλά μου φαίνονται!
      Θα ψάξω κάτι σε πιο τζαμπέ διότι κινδυνεύει η.......δημοκρατία!

      Παλιά είχα ένα ΝΟΚΙΑ-Ν8 με symbian και δεν χρειαζόμουν ούτε data ούτε wifi για πλοήγηση.

      Το HONGMI δεν μπορεί να κάνει πλοήγηση χωρίς data δηλαδή?
    • απο play store κατευθείαν καεβαζεις το navigon. Έχει δωρεάν έκδοση. μετά κατεβάζεις τους ελληνικούς χάρτες μόλις το ανοίξεις και μετά είσαι κομπλέ.
    • Εγώ έχω το Sygic Europe και δεν το αλλάζω με τίποτα..

      [googleplay]Sygic Europe[/googleplay]
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H kynegeiros έγραψε:

      Δεν θέλω να μιλήσω για το πρόγραμμά μου στην wind γιατί θα ζηλέψουν πολλοί και θα ανοίξει μεγάλος διάλογος και πάλι σε λάθος χώρο.
      Αφού λοιπόν το 1,5Gb/μήνα είναι αρκετό τότε δεν θα έχω πρόβλημα.
      Αναζήτησα το Navigon στο PlayStore και λέει πως χρεώνεται με 60 €.....Πολλά μου φαίνονται!
      Θα ψάξω κάτι σε πιο τζαμπέ διότι κινδυνεύει η.......δημοκρατία!

      Παλιά είχα ένα ΝΟΚΙΑ-Ν8 με symbian και δεν χρειαζόμουν ούτε data ούτε wifi για πλοήγηση.

      Το HONGMI δεν μπορεί να κάνει πλοήγηση χωρίς data δηλαδή?


      Την πλοήγηση χωρίς σύνδεση στο ιντερνετ δεν την κάνει η συσκευή, αλλά το πρόγραμμα. Τo Hongmi έχει GPS που χρησιμοποιεί είτε το πρόγραμμα χρειάζεται σύνδεση στο Ιντερνετ (google maps) είτε οχι (Navigon, Sygic κ.λ.π.). Τώρα όσο αφορά το πρόγραμμα (π.χ. το Navigon που σε ενδιαφέρει) τα παιδιά που το χρησιμοποιούν μπορούν να σε βοηθήσουν περισσότερο...
    • Διαφήμιση
    • Απ: Ποιό GPS για το Hongmi ?

      Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Εγώ έχω το Sygic Europe και δεν το αλλάζω με τίποτα..

      [googleplay]Sygic Europe[/googleplay]


      +1 .....με 29,9€ το καλύτερο πρόγραμμα και εφ'ορου ζωής αναβαθμίσεις....

      Στάλθηκε από το HM 1SW μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • Ο/H Shadow έγραψε:

      απο play store κατευθείαν καεβαζεις το navigon. Έχει δωρεάν έκδοση. μετά κατεβάζεις τους ελληνικούς χάρτες μόλις το ανοίξεις και μετά είσαι κομπλέ.


      Στο PlayStore έχει πολλά Navigon.Ποιο απ' όλα είναι αυτό που θέλω. Το Navigon Europe θέλει 59.95 €.

      Miui-Art......Νομίζω πως ο μικρός μου αυτό το Sygic δουλεύει.
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H kynegeiros έγραψε:

      Δεν θέλω να μιλήσω για το πρόγραμμά μου στην wind γιατί θα ζηλέψουν πολλοί και θα ανοίξει μεγάλος διάλογος και πάλι σε λάθος χώρο.
      Αφού λοιπόν το 1,5Gb/μήνα είναι αρκετό τότε δεν θα έχω πρόβλημα.
      Αναζήτησα το Navigon στο PlayStore και λέει πως χρεώνεται με 60 €.....Πολλά μου φαίνονται!
      Θα ψάξω κάτι σε πιο τζαμπέ διότι κινδυνεύει η.......δημοκρατία!

      Παλιά είχα ένα ΝΟΚΙΑ-Ν8 με symbian και δεν χρειαζόμουν ούτε data ούτε wifi για πλοήγηση.

      Το HONGMI δεν μπορεί να κάνει πλοήγηση χωρίς data δηλαδή?


      Την πλοήγηση χωρίς σύνδεση στο ιντερνετ δεν την κάνει η συσκευή, αλλά το πρόγραμμα. Τo Hongmi έχει GPS που χρησιμοποιεί είτε το πρόγραμμα χρειάζεται σύνδεση στο Ιντερνετ (google maps) είτε οχι (Navigon, Sygic κ.λ.π.). Τώρα όσο αφορά το πρόγραμμα (π.χ. το Navigon που σε ενδιαφέρει) τα παιδιά που το χρησιμοποιούν μπορούν να σε βοηθήσουν περισσότερο...


      Caeser μου ξεκαθάρισες το τοπίο πλήρως με την απάντησή σου.

      Οπότε αντιλαμβάνομαι πως ακόμη κι αν κάποια στιγμή χάσω την δυνατότητα να έχω data εγώ και πάλι θα έχω πλοήγηση κανονικά.
      Αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω.

      Τώρα ανάμεσα στο sygic και το Navigon.....θα τα δοκιμάσω κι όποιο μου κολλήσει καλύτερα.

      Το Sygic άραγε προσφέρεται επίσης δωρεάν στο PlayStore?
    • Ο/H kynegeiros έγραψε:

      Miui-Art......Νομίζω πως ο μικρός μου αυτό το Sygic δουλεύει.



      Από τα καλύτερα σου λέω, και μάλιστα φθηνό και με Updates για όλη σου τη ζωή... :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H kynegeiros έγραψε:

      Miui-Art......Νομίζω πως ο μικρός μου αυτό το Sygic δουλεύει.



      Από τα καλύτερα σου λέω, και μάλιστα φθηνό και με Updates για όλη σου τη ζωή... :D


      Τι????/
      Κι αυτό χρήματα ζητάει?