Διαφήμιση

Οδηγός Εγκατάστασης Ταπετσαρίας (Wallpaper) στην Επιφάνεια Εργασίας στη MIUI V5

• Οδηγός

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 14/01/2022) !!! <<

Έγινε η διανομή για της νέας MIUI 13 XTRV-22.1.13 ROM για 13 συσκευές (Σε Εξέλιξη).
    Θα δώσουμε και νέες ROM μόλις έχουμε Source από το Xiaomi.eu

Ενδεχομένως να υπάρχουν BUGs τα οποία θα διορθωθούν σταδιακά στις επόμενες εκδόσεις.

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Οδηγός Εγκατάστασης Ταπετσαρίας (Wallpaper) στην Επιφάνεια Εργασίας στη MIUI V5

Διαδικασία Εγκατάστασης Ταπετσαρίας (Wallpaper) στην Επιφάνεια Εργασίας

Προσοχή

Καλό είναι το κινητό μας να είναι καλά φορτισμένο. Η συσκευή που χρησιμοποιήθηκε για το σκοπό της εικονικής απεικόνισης του παρόντος οδηγού είναι η Xiaomi - Mi2S.

ΒΗΜΑ 1o
      • Κατεβάζουμε από όπου θέλουμε την ταπετσαρία της αρεσκείας μας.
      • Συνδέουμε το κινητό μας στον Η/Υ και αντιγράφουμε την ταπετσαρία μας π.χ. Wallpaper01.jpg στη διαδρομή «Ο Υπολογιστής μου / MIxx / Εσωτερικός χώρος αποθήκευσης/Download». Αν θέλουμε ανοίγουμε ξεχωριστό φάκελο π.χ. «Ταπετσαρίες».
      • Ανοίγουμε την εφαρμογή «Ρυθμίσεις».

ΒΗΜΑ 2o
      • Επιλέγουμε την επιλογή «Οθόνη».

ΒΗΜΑ 3o
      • Επιλέγουμε την επιλογή «Ταπετσαρία».

ΒΗΜΑ 4o
      • Επιλέγουμε την επιλογή «Επιφάνεια Εργασίας».

ΒΗΜΑ 5o
      • Επιλέγουμε την επιλογή «Άλλα».

ΒΗΜΑ 6o
      • Επιλέγουμε την επιλογή «Αρχεία».

ΒΗΜΑ 7o
      • Επιλέγουμε τη διαδρομή (ως Βήμα 1 ανωτέρω) στην οποία έχουμε ήδη εγκαταστήσει την ταπετσαρία μας.

ΒΗΜΑ 8o
      • Επιλέγουμε το αρχείο ταπετσαρίας (πατώντας πάνω του) που θέλουμε να εγκαταστήσουμε στο κινητό μας.

ΒΗΜΑ 9o
      • Τέλος για να απολαύσουμε τη νέα ταπετσαρία μας, επιστρέφουμε στην αρχική οθόνη του κινητού μας πιέζοντας το Home (Σπιτάκι) κουμπί στο κέντρο των βασικών πλήκτρων.
      "Τον άρχοντα τριών δει μεμνήσθαι,∙ πρώτον μεν ότι ανθρώπων άρχει,∙ δεύτερον ότι κατά νόμους άρχει,∙ τρίτον ότι ουκ αεί άρχει’’ (Αγάθων, 450-400 π.Χ.)
    • Sto Red mi note 2 υπάρχει ξεχωριστή επιλογή στις ρυθμίσεις ταπετσαρία. Όταν πάω στις φωτογραφίες μου για να επιλέξω μία συγκεκριμένη εικόνα και ενώ πατάω πάνω στην εικόνα δεν τη βγάζει ως ταπετσαρία. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει παρακαλώ?
    • Ο/H MANVLIS έγραψε:

Sto Red mi note 2 υπάρχει ξεχωριστή επιλογή στις ρυθμίσεις ταπετσαρία. Όταν πάω στις φωτογραφίες μου για να επιλέξω μία συγκεκριμένη εικόνα και ενώ πατάω πάνω στην εικόνα δεν τη βγάζει ως ταπετσαρία. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει παρακαλώ?
      Ρίξε μια ματιά στο νέο οδηγό που ανέβασα αποκλειστικά για τη MIUI V7 :

Οδηγός Εγκατάστασης Ταπετσαρίας (Wallpaper) στην Επιφάνεια Εργασίας ή στην Οθόνη Κλειδώματος στη MIUI V7
      "Τον άρχοντα τριών δει μεμνήσθαι,∙ πρώτον μεν ότι ανθρώπων άρχει,∙ δεύτερον ότι κατά νόμους άρχει,∙ τρίτον ότι ουκ αεί άρχει’’ (Αγάθων, 450-400 π.Χ.)
    • Διαφήμιση
    • Φίλε @MANVLIS κάθισαν πάνω στην περίπτωση σου χθες 5-6 users από το φόρουμ.

Ότι έχουν όλα τα κινητά στο θέμα ταπετσαρία το δικό σου ήταν ανάποδα.

Στο τέλος και αφού σε ρώτησε κάποιος απάντησες πως έχεις μια Ρομ ότι νάναι από εκεί που το αγόρασες. Πράγμα που κάνει λογικό αυτό που συμβαίνει με το κινητό σου, μέχρι να βάλεις μία επίσημη Ρομ, είτε ελληνική είτε ξένη.

Στο εξηγήσαμε αυτό, σου είπαμε να σε βοηθήσουμε να βάλεις τη νέα Ρομ και εσύ σκαλίζεις το Φόρουμ, μπαίνεις σε άσχετα τόπικ όπως αυτό εδώ (miui 5 !!! τώρα είμαστε στο 7) και επιμένεις να σου πουν πως θα βάλεις ταπετσαρία λες και όλοι οι άλλοι δεν ξέρανε και θα βρεθεί ένας τώρα να σου αποκαλύψει το μυστικό.

Σεβάστου τουλάχιστο όλους αυτούς που προσπαθούν να σε βοηθήσουν και σταμάτα να συμπεριφέρεσαι εγωιστιά και να γράφεις σε 5 τόπικς την ίδια στιγμή.
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

Φίλε @MANVLIS κάθισαν πάνω στην περίπτωση σου χθες 5-6 users από το φόρουμ.

Στο τέλος και αφού σε ρώτησε κάποιος απάντησες πως έχεις μια Ρομ ότι νάναι από εκεί που το αγόρασες. Πράγμα που κάνει λογικό αυτό που συμβαίνει με το κινητό σου, μέχρι να βάλεις μία επίσημη Ρομ, είτε ελληνική είτε ξένη.

Στο εξηγήσαμε αυτό, σου είπαμε να σε βοηθήσουμε να βάλεις τη νέα Ρομ και εσύ σκαλίζεις το Φόρουμ, μπαίνεις σε άσχετα τόπικ όπως αυτό εδώ (miui 5 !!! τώρα είμαστε στο 7) και επιμένεις να σου πουν πως θα βάλεις ταπετσαρία λες και όλοι οι άλλοι δεν ξέρανε και θα βρεθεί ένας τώρα να σου αποκαλύψει το μυστικό.

Σεβάστου τουλάχιστο όλους αυτούς που προσπαθούν να σε βοηθήσουν και σταμάτα να συμπεριφέρεσαι εγωιστιά και να γράφεις σε 5 τόπικς την ίδια στιγμή.
      Μιχάλη επειδή μου ανέφερε ο φίλος kok8 τί εχει κάνει απάντησα, δεν έχω λόγο να ταλαιπωρώ και το φόρουμ ούτε νομίζω ότι γράφω εγωιστικά. Αλλά αν πέρασε κάτι τέτοιο συγγνώμη δεν έχω κάποιο λόγο, απλά δεν έχω εμπειρία στο αντίστοιχο ζήτημα. Οκ όμως κανένα πρόβλημα. Θα ξεκινήσω να περάσω τη νέα ρομ και μιλάμε
    • Ο/H MANVLIS έγραψε:

Ο/H mixaliscy έγραψε:

Φίλε @MANVLIS κάθισαν πάνω στην περίπτωση σου χθες 5-6 users από το φόρουμ.

Μιχάλη επειδή μου ανέφερε ο φίλος kok8 τί εχει κάνει απάντησα, δεν έχω λόγο να ταλαιπωρώ και το φόρουμ ούτε νομίζω ότι γράφω εγωιστικά. Αλλά αν πέρασε κάτι τέτοιο συγγνώμη δεν έχω κάποιο λόγο, απλά δεν έχω εμπειρία στο αντίστοιχο ζήτημα. Οκ όμως κανένα πρόβλημα. Θα ξεκινήσω να περάσω τη νέα ρομ και μιλάμε

Μπράβο και στους δυό σας για το επίπεδο επικοινωνίας :beer:
    • Διαφήμιση