Διαφήμιση

ADB WIndows 11

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • ADB WIndows 11

      Καλημέρα, εχει αντιμετωπισει κανεις θεμα με windows 11 να μη βλεπουν με τιποτα τη συσκευη (mi 10T pro) σε fastboot? Εχω δοκιμασει 100 φορες απο χτες και ενω φαινομενικα ολα ειναι ΟΚ το adb devices δειχει κενο σε fastboot ενω παρουσιαζει τη συσκευη κανονικα οταν εχει κανει boot... τρεχω win11 22H2

      Ευχαριστω

      Υ.Γ. να συμπληρωσω πως το Mi Flash tool το βλεπει το τηλεφωνο κανονικα σε fastboot αν εγκαταστησω τους drivers του ενω εκεινη τη στιγμη το adb οχι... οποτε αναρωτιεμαι ... με το mi flash μπορει κανεις να βαλει custom rom fastboot ή hybrid οπως ειναι στο xiaomi.eu? Προς το παρον επειδη με εχει εκνευρισει θα του ριξω μια stock 14 να δω καταρχας αν παιξει το wallet παρα τον ξεκλειδωτο bootloader
      ____________________

      Join us at : Laser Engraving Greece !
    • Να συμπληρωσω οτι εχω κανει οτι μου εχει ερθει στο μυαλο και λυση δεν βρισκεται... Εβαλα την stock fastboot 14 με το mi flasher και εξακολουθει να μην φαινεται σε fastboot mode! εχω δοκιμασει οτι διαφορετικο driver εχω βρει.. η συσκευη απο το ADB φαινεται παντα μια χαρα οταν εχει κανει κανονικο boot ομως ΠΟΤΕ οταν ειναι σε fastboot mode παροτι απο τα devices των windows φαινεται μια χαρα!

      Αλλη μια απορια... τελευταια rom που περασα με fastboot ηταν η XTRV stable 13.0.6. Οταν ειναι σε fastboot γραφει στη μεση της οθονης FASTBOOT με κεφαλαια καφε γραμματα... αυτο λεει κατι? σε αλλα τηλεφωνα φαινεται ενας χαρακτηρας cartoon κατι τετοιο... εχω κανει κατι λαθος?

      Τωρα θα προσπαθησω ξανα την stock EEA αυτη τη φορα αφου χωρις adb δεν μπορω να βαλω καμια αλλη και ουτε twrp... Παρακαλω τη βοηθεια σας αν γνωριζει κανεις!

      Ευχαριστω!

      Υ.Γ. και κατι αλλο.. ενω μπηκε στην stock 14 κανονικα το google wallet καθως ηταν το πρωτο που δοκιμασα αρνειται κατηγορηματικα να δουλεψει λεγοντας οτι η συσκευη δεν πληρει προδιαγραφες ασφαλειας και μαλλον αυτη τη φορα αφορα τον ξεκλειδωτο bootloader... αν κλειδωσω μεσω mi flash ξεκλειδωνει και παλι οσες φορες χρειαστει? (με καθυστερηση ημερων?)
      ____________________

      Join us at : Laser Engraving Greece !
    • UPDATE: παιδια sorry εντελως δικη μου βλακεια και το μυαλο ενα...! μου διεφευγε εντελως οτι οταν ειναι σε fastboot η εντολη ειναι fastboot devices και οχι adb devices οπως ειναι οταν ειναι μεσα στο συστημα!

      Παρολα αυτα εγινε ενα step οτι με την EEA 14αρα stock το google wallet δουλευει σωστα ακομα και με ξεκλειδωτο bootloader.

      Οποτε τωρα δοκιμαζω την xiaomi.eu να δω τι θα γινει, ωστοσο δεν καταφερα να βαλω twrp ωστε μετα και το magisk μηπως με αυτο υπαρχει λυση αν συνεχιζει το προβλημα... δεν ειμαι και σιγουρος αν παιρνει και τι version και αν υπαρχει αλλος τροπος για magisk.... οποιαδηποτε προταση ευπροσδεκτη..

      Ευχαριστω!
      ____________________

      Join us at : Laser Engraving Greece !
    • Διαφήμιση