Διαφήμιση

Περίεργο πρόβλημα με twrp recovery

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Περίεργο πρόβλημα με twrp recovery

      Καλησπέρα παίδες εχω ενα περιεργο πρόβλημα με το twrp recovery και δεν μπορω να βρω λυση...

      πριν περιπου 10 μέρες εγκατεστησα την Pixelexperience rom.

      Ακολουθησα κανονικα την διαδικασία, ξεκλειδωσα bootloader, περασα την twrp, και μετα πέρασα την pixelexperience rom στο κινητο και την εκανα εγκατασταση με το twrp. το κινητο κομπλε και δεν χρειαστηκε να ξαναμπω για καποιον λογο στην twrp recovery.

      Πριν 2-3 μερες μου εβγαλε ειδοποιηση για νεα ενημερωση, παταω να την κατεβασει, κανει επανεκκινηση αλλά αντι να μπει σε recovery, μπηκε σε fastboot. πατάω τον συνδιασμο για να μπει σε recovery (onoff button + volume up) και συνεχιζε να μπαινει σε fastboot. ότι και να εκανε, έμενε σε fastboot. δεν ξεκινουσε το κινητο σε κανονικη λειτουργια..

      ξανατρεχω το fastboot flash recovery <recovery_filename>.img, γραφει οτι την εγκαθιστει κανονικά, πατάω πάλι τον συνδιασμό κουμπιών, συνεχιζει να με βάζει σε fastboot...

      βρισκω και τρέχω την εντολη fastboot boot <twrp-recovery>.img και εκκινω το recovery, μου γραφει μηδενικό εσωτερικό χώρο. πατάω μέσα απο τις επιλογες του twrp recovery, να κανει επανεκκινηση σε recovery, με εβαζε πάλι σε fastboot... ανατρεχω το fastboot boot recovery.img και μπαινω ξανα στο recovery επιλεγω reboot to system και μπηκε κανονικα σε κανονικη λειτουργια το κινητό.

      Το μόνο πρόβλημα που παραμένει ειναι οτι δεν μπορώ με τπτ να βαλω twrp recovery στο κινητό όσες recovery και αν εχω δοκιμασει. σαν να μην εχει καθόλου recovery και με πετά στο fastboot. Yπαρχει καποιος τρόπος να βαλω; με adb sideload ισως;;;

      (υστερογραφο: Την νεώτερη εκδοση του pixelexperience την περασα τελικα κανονικά μπαινοντας με fastboot boot recovery.img και μετα με την εντολη adb sideload filename.zip απο το σχετική επιλογη που σου δίνει το twrp recovery.)