Διαφήμιση

Facebook Messenger: Δε λαμβάνω ειδοποιήσεις στις αντιδράσεις σχολίων

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Facebook Messenger: Δε λαμβάνω ειδοποιήσεις στις αντιδράσεις σχολίων

      Καλημέρα σε όλους.

      Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το Messenger που αφορά και στο δικό μου Poco F3, αλλά και άλλα μοντέλα Xiaomi φίλων.

      Όταν κάποιος αντιδρά σε σχόλιό μου στο Messenger (like, καρδιά, αστεία φάτσα κτλ) δε λαμβάνω ποτέ ειδοποιήσεις ότι «ο ... χρήστης αντέδρασε με ... στο σχόλιό σας». Δεν είναι κάτι τρομερά χρήσιμο, απλά θα το ήθελα όταν περιμένω απάντηση σε κάτι που κάποιες φορές μπορεί να είναι απλά μια τέτοια αντίδραση.

      Έχω ήδη ρυθμίσει το Messenger ώστε να μπορεί να κάνει Αυτόματη Εκκίνηση και να λειτουργεί Χωρίς Περιορισμούς στη μπαταρία. Επίσης έχω επιτρέψει όλες τις ειδοποιήσεις και μέσα στην εφαρμογή, αλλά και στις ρυθμίσεις του κινητού για τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

      Αν κάποιος το γνωρίζει, θα ήθελα να το μοιραστεί.
      Ευχαριστώ.
    • Facebook Messenger: Δε λαμβάνω ειδοποιήσεις στις αντιδράσεις σχολίων

      Ακριβώς ίδιες ρυθμίσεις έχω σε 11Τ pro και δεν έχω θέμα.
      Αυτά τα έχεις ενεργά από τις ρυθμίσεις του messenger?
    • Ναι, τις έχω.

      Φαίνεται ότι κάποια μοντέλα έχουν ειδοποιήσεις για τις αντιδράσεις από μόνα τους και άλλα όχι...
    • Διαφήμιση
    • Facebook Messenger: Δε λαμβάνω ειδοποιήσεις στις αντιδράσεις σχολίων

      Ο/H Zombie έγραψε:

      Ναι, τις έχω.

      Φαίνεται ότι κάποια μοντέλα έχουν ειδοποιήσεις για τις αντιδράσεις από μόνα τους και άλλα όχι...
      Δοκίμασες να κλειδώσεις την εφαρμογή να μην κλείνει;
    • εγω αυτο το προβλημα το εχω μετα την αναβαθμιση σε miui 14 android 13....... global eu φοραω...
      πιο πριν ολα μια χαρα λειτουργουσαν........ εκτος αν οφειλετε σε bugs του messenger..
    • Καλημέρα. Τελικά μετά από μερικές προσπάθειες φαίνεται ότι για πρώτη φορά λαμβάνω τέτοιες ειδοποιήσεις:



      Είναι μυστήριο το πώς έγινε, αφού δεν άλλαξα κάτι στις ρυθμίσεις ούτε έκανα κάτι καινούργιο. Ίσως «συνήλθε» επειδή απενεργοποίησα και ενεργοποίησα ξανά την επιλογή που ανέφερε και ο tasvar:




      Ο/H tasvar έγραψε:

      Ο/H Zombie έγραψε:

      Ναι, τις έχω.

      Φαίνεται ότι κάποια μοντέλα έχουν ειδοποιήσεις για τις αντιδράσεις από μόνα τους και άλλα όχι...
      Δοκίμασες να κλειδώσεις την εφαρμογή να μην κλείνει;
      Αυτό πώς γίνεται;


      Ο/H varitimos84 έγραψε:

      εγω αυτο το προβλημα το εχω μετα την αναβαθμιση σε miui 14 android 13....... global eu φοραω...
      πιο πριν ολα μια χαρα λειτουργουσαν........ εκτος αν οφειλετε σε bugs του messenger..
      Ναι κι εγώ συναντώ κάποια «θεματάκια» μετά την αναβάθμιση. Όπως πχ το ότι κολλάει η νυχτερινή λειτουργία στο θέμα του κινητού που έχω βάλει να αλλάζει αυτόματα από νύχτα σε μέρα και το ανάποδο.
    • Facebook Messenger: Δε λαμβάνω ειδοποιήσεις στις αντιδράσεις σχολίων

      Ο/H Zombie έγραψε:

      Καλημέρα. Τελικά μετά από μερικές προσπάθειες φαίνεται ότι για πρώτη φορά λαμβάνω τέτοιες ειδοποιήσεις:



      Είναι μυστήριο το πώς έγινε, αφού δεν άλλαξα κάτι στις ρυθμίσεις ούτε έκανα κάτι καινούργιο. Ίσως «συνήλθε» επειδή απενεργοποίησα και ενεργοποίησα ξανά την επιλογή που ανέφερε και ο tasvar:




      Ο/H tasvar έγραψε:

      Ο/H Zombie έγραψε:

      Ναι, τις έχω.

      Φαίνεται ότι κάποια μοντέλα έχουν ειδοποιήσεις για τις αντιδράσεις από μόνα τους και άλλα όχι...
      Δοκίμασες να κλειδώσεις την εφαρμογή να μην κλείνει;
      Αυτό πώς γίνεται;


      Ο/H varitimos84 έγραψε:

      εγω αυτο το προβλημα το εχω μετα την αναβαθμιση σε miui 14 android 13....... global eu φοραω...
      πιο πριν ολα μια χαρα λειτουργουσαν........ εκτος αν οφειλετε σε bugs του messenger..
      Ναι κι εγώ συναντώ κάποια «θεματάκια» μετά την αναβάθμιση. Όπως πχ το ότι κολλάει η νυχτερινή λειτουργία στο θέμα του κινητού που έχω βάλει να αλλάζει αυτόματα από νύχτα σε μέρα και το ανάποδο.
      Πατάς παρατεταμένα στις πρόσφατες εφαρμογές επάνω στο messenger και πατάς το λουκετακι που βγάζει.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tasvar έγραψε:

      Ο/H Zombie έγραψε:

      Πατάς παρατεταμένα στις πρόσφατες εφαρμογές επάνω στο messenger και πατάς το λουκετακι που βγάζει.


      Α αυτό εννοείς. Ναι ναι τα έχω ρυθμισμένα. Ευχαριστώ.