Διαφήμιση

Πρόβλημα με mi 360 home camera 2k pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με mi 360 home camera 2k pro

      Καλημέρα σε όλους,
      Πριν ένα μήνα αγόρασα 2 κάμερες iP mi 360 home camera 2k pro. Δυστυχώς είναι τόσο έντονα τα παράσιτα στον ήχο που είναι πολύ δύσκολο (σχεδόν αδύνατο) να ακούσω τις ομιλίες μέσα στο δωμάτιο. Αντίθετα εμένα με ακούν κανονικά. Επιπλέον η μία εκ των δύο καμερών δίνει πολύ χαμηλή ποιότητα εικόνας με τις υπέρυθρες καθώς εμφανίζει πολύ περισσότερο θόρυβο. Έχω δοκιμάσει μία imilab c30 ενός φίλου και όλα δούλευαν τέλεια. Και ο ήχος και οι υπέρυθρες.
      Μήπως είναι θέμα κάποιας ρύθμισης (ειδικά για το θέμα του ήχου); ή πιστεύετε ότι υπάρχει πρόβλημα με τις κάμερες;
      Θα εκτιμούσα πολύ αν μπορούσατε να με βοηθήσετε.
      Σας ευχαριστώ πολύ !!!
    • Ο/H Alexmano έγραψε:

      Καλημέρα σε όλους,
      Πριν ένα μήνα αγόρασα 2 κάμερες iP mi 360 home camera 2k pro. Δυστυχώς είναι τόσο έντονα τα παράσιτα στον ήχο που είναι πολύ δύσκολο (σχεδόν αδύνατο) να ακούσω τις ομιλίες μέσα στο δωμάτιο. Αντίθετα εμένα με ακούν κανονικά. Επιπλέον η μία εκ των δύο καμερών δίνει πολύ χαμηλή ποιότητα εικόνας με τις υπέρυθρες καθώς εμφανίζει πολύ περισσότερο θόρυβο. Έχω δοκιμάσει μία imilab c30 ενός φίλου και όλα δούλευαν τέλεια. Και ο ήχος και οι υπέρυθρες.
      Μήπως είναι θέμα κάποιας ρύθμισης (ειδικά για το θέμα του ήχου); ή πιστεύετε ότι υπάρχει πρόβλημα με τις κάμερες;
      Θα εκτιμούσα πολύ αν μπορούσατε να με βοηθήσετε.
      Σας ευχαριστώ πολύ !!!
      Στις ρυθμίσεις δεν σου δίνει την επιλογή ανάλυσης και Codec που θα χρησιμοποιηθεί για την εγγραφή του βίντεο και του ήχου ?

      Από που τις αγόρασες τις κάμερες αν επιτρέπεται ? ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Δεν ξέρω αν είναι σωστό να αναφέρω το κατάστημα που συνεργάζεται με γνωστή ηλεκτρονική πλατφόρμα από την οποία τις παρήγγειλα.
      Πάντως στην εφαρμογή mi home δεν βρήκα κάποια ρύθμιση για τον ήχο. Όσο για την ανάλυση του Βίντεο, η μόνη ρύθμιση αφορά στην ανάλυση 360 ή 2k. Καμία όμως βελτίωση.
    • Διαφήμιση