Διαφήμιση

Failure όταν δεν έχει σήμα

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Failure όταν δεν έχει σήμα

    Έχω εδώ και αρκετό καιρό (2-3 ίσως και 4 χρόνια) ένα redmi note 8. Είμαι ευχαριστημένος γενικά τόσο από το κινητό όσο και από την εταιρεία (είχα το 6 πριν και έχω πάρει άλλα 3-4 κατά καιρούς στην οικογένεια όπως το 9 και το 10).

    Πριν καιρό (κατά το καλοκαίρι) είχα πρόβλημα με την οθόνη (είχε σπάσει σε ένα σημείο) και πήγα και την άλλαξα. Άλλαξα επίσης (μια και ανοίχτηκε) και την μπαταρία (δεν είδα κάποια βελτίωση).
    Από τότε ξεκίνησε ένα πρόβλημα με την οθόνη η οποία αρκετές φορές σβήνει, κάνει γραμμές και δεν λειτουργεί κλπ (εδώ το link).
    Πήγα στο μαγαζί που μου την άλλαξε και μου την αντικατέστησαν χωρίς όμως να δω βελτίωση με αποτέλεσμα να είναι αρκετά ενοχλητικό και σκέφτομαι κάποια στιγμή να αγοράσω νέο.
    Εδώ και καιρό όμως παρατήρησα ότι το πρόβλημα παρουσιάζεται ή όταν φορτώνει πολύ (gps, browser, game κλπ) ή ΚΥΡΙΩΣ όταν δεν έχει σήμα! Μόλις κατεβαίνω πχ στο υπόγειο αρχίζει τα τρελά του και μόλις το βάλω σε λειτουργεία πτήσης όλα ΚΑΛΑ!!

    Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει, αν μπορεί να φτιαχτεί κλπ; πιθανόν όταν ανοίχτηκε κάτι να χάλασε από στατικό ηλεκτρ, ή να ξεκόλλησε κλπ, δεν νομίζω ότι φταίει η οθόνη....

    Τα φώτα σας
  • Έτσι όπως τα λες είναι σα να έχει φύγει η θωράκιση από τα Radio κυκλώματα στην μητρική της συσκευής, με αποτέλεσμα όταν οι κεραίες εκπέμπουν με ισχυρό σήμα να επηρεάζουν το κύκλωμα επεξεργασίας εικόνας.

    Είναι πολύ περίεργο και από τις σπάνιες περιπτώσεις...
    Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



    ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
    Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
  • Διαφήμιση