Διαφήμιση

Redmi Note 4MTK θεματακια προς επίλυση.

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Redmi Note 4MTK θεματακια προς επίλυση.

      Καλησπέρα σε όλους!
      εχω ενα Redmi Note 4 με Mediateck επεξεργαστή.
      Μετά απο 6 χρόνια απραξιας θα χρειαστει να το δουλέψω ξανα.Κάνοντας ένα έλεγχο μετα απο τοσο καιρο εχω παρατηρησει καποια πράγματα στα οποια θελω να τα διορθώσω.
      Εχουμε και λέμε
      1.Μπαταρια:Οταν ειναι σε standby ολα καλα ολα ωραια,αλλα οταν ανοιξεις δεδομενα,η σκαλισεις 2-3 εφαρμογες οχι τιποτε σπουδαίο,η μπαταρια εξαφανιζεται δια μαγειας.Σκέφτομαι να την αλλάξω!αξίζει;;;Υπάρχει καποια εφαρμογη που ισως με βοηθήσει;;

      2.HMS Core/App Gallery/Health Synch:Μια απο τις δουλειες του τηλεφωνου θα ειναι να συγχρονιζει το GT Runner μου.Υυπάρχει περιπτωση να μην υποστηριζονται οι huawei apps και η εφαρμογη Health Synch,υπάρχει περιπτωση η Miui να μπλοκάρει τα της Huawei;;Μπορω να κανω κατι bypass;;Μέχρι στιγμής το τηλέφωνο ψαχνει για ενα update του HMS Core,το οποιο στην πραγματικοτητα δεν υπάρχει.Οταν παταω να γινει το update, αυτο κρασαρει.


      3.Android Reports: Θα ηθελα να ρωτήσω πως μπορω να βγαλω full system debugging report,ο developer του health synch μου το ζητάει για να μπορέσω να λειτουργησω την εφαρμογη,γιατυι μεχρι στιγμης για καποιο λογο η εφαρμογη και το HMS Core δεν θελουν να δουλέψουν στο κινητο

      4:Android 6:Συμφέρει η αλλαγη του υπάρχοντος λογισμικου του τηλεφωνου με κάτι νεοτερο;Γνωριζω οτι το τηλέφωνο δεν δεχεται αναβαθμισεις,αλλα εαν υπάρχει εναλλακτικη σταθερη και λειτουργικη αναβαθμιση ,θα ειμουν θετικος στο να την κάνω.


      Το τηλέφωνο εχει
      6.0ΜRA58K
      MIUI VERSION10.2 STABLE10.2.1.0 MBFMIXM




      Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.Περιμένω τις προτασεις σας.
    • Αυτή την συσκευή με Android 6 μόνο ως αντίκα μπορείς να την κρατήσεις και δεν ξέρω εάν θα βρεις μπαταρία να την αλλάξεις.
      Οπωσδήποτε όμως θα πρέπει να βρεις κάποια ROM για να την κάνεις Flash, που να είναι τουλάχιστον Android 10 για να μπορέσεις να τρέξεις τις εφαρμογές που αναφέρεις και τώρα κρασάρουν.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Αυτή την συσκευή με Android 6 μόνο ως αντίκα μπορείς να την κρατήσεις και δεν ξέρω εάν θα βρεις μπαταρία να την αλλάξεις.
      Οπωσδήποτε όμως θα πρέπει να βρεις κάποια ROM για να την κάνεις Flash, που να είναι τουλάχιστον Android 10 για να μπορέσεις να τρέξεις τις εφαρμογές που αναφέρεις και τώρα κρασάρουν.
      Καλησπέρα,
      Παραδοξως απο μια μικρη ψακτικη που εκανα μπαταριες για Νοτε 4 υπάρχουν ακομα(Πουλησε καλα το εν λογω κινητο)
      Το θέμα ειναι οτι δεν ξερω ποια ΡΟΜ 10,και πως γινεται!Εχω χρονια να αλλαξω ρομ σε κινητο,και ποσο ειδικα σε ΜΤΚ κινητο.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ManolisPiraeus έγραψε:

      Παραδοξως απο μια μικρη ψακτικη που εκανα μπαταριες για Νοτε 4 υπάρχουν ακομα(Πουλησε καλα το εν λογω κινητο)
      Το θέμα ειναι οτι δεν ξερω ποια ΡΟΜ 10,και πως γινεται!Εχω χρονια να αλλαξω ρομ σε κινητο,και ποσο ειδικα σε ΜΤΚ κινητο.
      Σε MTK Κινητό καλύτερα να βρεις και να κατεβάσεις την πιο πρόσφατη Original ROM, γιατί είναι πολύ εύκολο να σου γίνει τούβλο. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H ManolisPiraeus έγραψε:

      Παραδοξως απο μια μικρη ψακτικη που εκανα μπαταριες για Νοτε 4 υπάρχουν ακομα(Πουλησε καλα το εν λογω κινητο)
      Το θέμα ειναι οτι δεν ξερω ποια ΡΟΜ 10,και πως γινεται!Εχω χρονια να αλλαξω ρομ σε κινητο,και ποσο ειδικα σε ΜΤΚ κινητο.
      Σε MTK Κινητό καλύτερα να βρεις και να κατεβάσεις την πιο πρόσφατη Original ROM, γιατί είναι πολύ εύκολο να σου γίνει τούβλο. ;)
      Αντε και να την βρω,ετσι κερδιζω κάτι;Στην ουσια αν καταλαβα καλα, δεν μπορω να παω στα 10 και το τηλέφωνο δεν θα μπορω να το χρησιμοποιησω οπως θέλω.