Διαφήμιση

Διάφορες Απορίες για το Mi3

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ !!! <<

Είναι έτοιμες οι νέες MIUI 11 XTRV-9.12.5/6 ROM για 22 συσκευές και έχει ήδη αποσταλεί mail σε όλα τα VIP μέλη μας.

Έγινε Re-Upload με νέες XTRV-9.12.6 ROM για τα Mi 8 Lite (Platina) και Mi Max 3 (Nitrogen)

H ROM για τα crux, ginkgo θα παραδοθεί όταν έχουμε Source

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Ο/H geo221 έγραψε:

Απητέ ΄΄takisfrag΄΄, σ΄ευχαριστώ που έκανες τον κόπο και με απάντησες, αλλά επανέλαβες ακριβώς με τις ίδιες λέξεις βοήθειας και δεν με βοήθησες. Σας επισυνάπτω ένα Screenshot, για να δείτε τι μου βγάζει στην οθόνη, μετά το πάτημα του αριστερού πλήκτρου (Ξ), διότι σας το ξαναλέω, εγώ δεν βλέπω πουθενά το (Χ).!!!!!!

Όχι μην το πατάς παρατεταμένα ,μια φορά ενα τακ
    • Διαφήμιση
    • Απλό κλικ κάνεις, μην το κρατάς το δάκτυλο πάνω από 0.001 ms. :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !

ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Αγαπητέ ΄΄takisfrag΄΄, σ΄ευχαριστώ και πάλι, αλλά δυστυχώς για μένα , όσο και γρήγορα να το πατήσω το πλήκτρο(Ξ) δεν γίνεται τίποτα.
      Δεν πειράζει, δεν χάνω κάποια σοβαρή πληροφόρηση από το Mi-3 μου, διότι στην προηγούμενη ελλην. Rom το έβγαζε αυτόματα όταν κατέβαζες την κουρτίνα από πάνω.
    • Αγαπητέ μας Admin-MIUI_ART αυτό ακριβώς κάνω, το τικ που κάνω στο πλήκτρο (Ξ) , είναι ταχύτατο. !!!!!!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H geo221 έγραψε:

Αγαπητέ μας Admin-MIUI_ART αυτό ακριβώς κάνω, το τικ που κάνω στο πλήκτρο (Ξ) , είναι ταχύτατο. !!!!!!

Μήπως είσαι στην V5 ? Ποιά ROM έχεις ? Γιατί δεν μπορεί κάτι συμβαίνει
    • Ο/H takisfrag έγραψε:

Ο/H geo221 έγραψε:

Αγαπητέ μας Admin-MIUI_ART αυτό ακριβώς κάνω, το τικ που κάνω στο πλήκτρο (Ξ) , είναι ταχύτατο. !!!!!!

Μήπως είσαι στην V5 ? Ποιά ROM έχεις ?

Δυστυχώς είμαι στην MIUI 5.2.13 . Και νόμιζα τόσο καιρό ότι ήμουνα στην V.6. Τι να πω τα έχω χαμένα, νόμιζα ότι η αναβάθμιση της ελλην. Miui , γίνεται αυτόματα που κάνω κάθε εβδομάδα. !!!!!
      Και τώρα πια Rom έχει μέσα την Miui-6 ;
      Images
      • Screenshot_2015-02-14-22-42-29[1].png

46,83 kB, 337×600, viewed 54 times

Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην geo221 ().

• Ο/H geo221 έγραψε:

Ο/H takisfrag έγραψε:

Ο/H geo221 έγραψε:

Μήπως είσαι στην V5 ? Ποιά ROM έχεις ?

Δυστυχώς είμαι στην MIUI 5.2.13 . Και νόμιζα τόσο καιρό ότι ήμουνα στην V.6. Τι να πω τα έχω χαμένα, νόμιζα ότι η αναβάθμιση της ελλην. Miui , γίνεται αυτόματα που κάνω κάθε εβδομάδα. !!!!!
      Και τώρα πια Rom έχει μέσα την Miui-6 ;

Φίλε geo221 θεωρητικά είσαι σσωστά στην V6 αλλά για δοκίμασε αντί για το ππλήκτρο που λέγαμε να πατήσεις μια φορά το μεσαίο (home) αλλά τώρα θα το κρατήσεις λίγο πατημένο να δούμε θα σου ανοίξουν οι εφαρμογές που τρέχουν ?
    • Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Αγαπητέ ΄΄takisfrag΄΄, το home πλήκτρο (μεσαίο) εάν το έχω πατημένο πολύ ώρα (5 sec) δεν κάνει απολύτως καμιά ενέργεια, ενώ με ακαριαίο τικ, κάνει σωστά τη δουλειά του.
      όσον αφορά την Miui, μου λες ότι έχω την V6 , ενώ στην οθόνη screenshot που έστειλα έγραφε Miui 5,2. !!!!
    • Ο/H geo221 έγραψε:

Αγαπητέ ΄΄takisfrag΄΄, το home πλήκτρο (μεσαίο) εάν το έχω πατημένο πολύ ώρα (5 sec) δεν κάνει απολύτως καμιά ενέργεια, ενώ με ακαριαίο τικ, κάνει σωστά τη δουλειά του.
      όσον αφορά την Miui, μου λες ότι έχω την V6 , ενώ στην οθόνη screenshot που έστειλα έγραφε Miui 5,2. !!!!

Όχι εντάξει σωστά είσαι στην V6 μην σε απασχολεί το άλλο που λες 5.2.13 είναι η έκδοση (ημερομηνία δηλαδή ,δέκα τρείς δευτέρου του 2015 )
    • Ο/H geo221 έγραψε:

Αγαπητέ ΄΄takisfrag΄΄, το home πλήκτρο (μεσαίο) εάν το έχω πατημένο πολύ ώρα (5 sec) δεν κάνει απολύτως καμιά ενέργεια, ενώ με ακαριαίο τικ, κάνει σωστά τη δουλειά του.

Την V6 έχεις. Το MIUI 5.2.13 σημαίνει 13/2/2015

Πήγαινε Ρυθμίσεις > Πρόσθετες ρυθμίσεις > Πλήκτρα και κοίταξε που είναι ρυθμισμένο να ενεργοποιείται το Εμφάνιση πίνακα πρόσφατων εφαρμογών.
      Αν δεν είναι πουθενά, βάλτο πχ στο ΜΑΚΡΥ ΠΑΤΗΜΑ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΟΘΟΝΗΣ στο Αρχική Οθόνη (πλήκτρο HOME). Έτσι, πατώντας παρατεταμένα το μεσαίο πλήκτρο που είναι το HOME (στα Ελληνικά Αρχική οθόνη) θα σου βγαίνει το Taskmanager.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

Ο/H geo221 έγραψε:

=========================================================================================================================
      Την V6 έχεις. Το MIUI 5.2.13 σημαίνει 13/2/2015
      Πήγαινε Ρυθμίσεις > Πρόσθετες ρυθμίσεις > Πλήκτρα και κοίταξε που είναι ρυθμισμένο να ενεργοποιείται το Εμφάνιση πίνακα πρόσφατων εφαρμογών.
      Αν δεν είναι πουθενά, βάλτο πχ στο ΜΑΚΡΥ ΠΑΤΗΜΑ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΟΘΟΝΗΣ στο Αρχική Οθόνη (πλήκτρο HOME). Έτσι, πατώντας παρατεταμένα το μεσαίο πλήκτρο που είναι το HOME (στα Ελληνικά Αρχική οθόνη) θα σου βγαίνει το Taskmanager.

===================================================================================================================
      Αγαπητέ ΄΄dnomikos΄΄ , έχεις δίκαιο αυτή ήταν η λύση στο πρόβλημα μου , που δεν ενεργοποιούνταν η νέα οθόνη με τα στοιχεία της Ram και που δεν μπορούσα να δω το (Χ) .
      Χίλια ευχαριστώ ΄΄dnomikos΄΄, επίσης ευχαριστώ ακόμη μία φορά που ασχολήθηκαν με το πρόβλημά μου, τους (΄΄Admin΄΄ κ΄ ΄΄takisfrag΄΄)
    • Τώρα όσον αφορά για την έκδοση της Miui, δεν θα έπρεπε μέσα στην σελίδα (Σχετικά με το τηλέφωνο) της συσκευής μας να γράφει προς ενημέρωση , ότι συσκευή μας τρέχει την τάδε έκδοση Miui και όχι να αναφέρει μόνο την ημερομηνία έκδοσης της.!!!!!
      Για να μην δημιουργείται σύγχυση κάθε φορά που την βλέπουμε έτσι μόνο με την ημερομηνία της.